Як пережити емоційний розрив з партнером

Що сильніше ви фокусуєтеся на коханому/-ій та намагаєтеся розчинитися в іншій людині, тим важче вам буде пережити емоційний розрив з партнером. Дуже важливо, щоб кохана людина вас доповнювала, а не заповнювала весь ваш вільний час та простір собою. 
Як пережити емоційний розрив з партнером

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Мабуть, кожному з нас на певному етапі життя довелося пережити емоційний розрив з коханою людиною. Утім, скільки разів вам би не довелося пройти цю ситуацію, вона однаково завжди залишатиметься неймовірно важким та неприємним досвідом.

Для того, щоб допомогти вам вийти з таких складних обставин без вагомих втрат, у цій статті ми поділимося з вами корисними порадами, які допоможуть пережити емоційний розрив з партнером.

Подобається вам це чи ні, але розставання з близькою людиною – це завжди неймовірно сильний біль та страждання. Іноді люди просто намагаються ігнорувати свій пригнічений емоційний стан та уникати аналізування ситуації, а часом навіть відмовляються визнавати наявність проблеми.

Така позиція насправді є зовсім неправильною, адже для того, щоб пережити емоційний розрив з партнером, дуже важливо усвідомити присутність проблеми та пройти через усі муки для її розв’язання.

Як правильно пережити емоційний розрив з партнером

Прийміть ситуацію, що трапилася з вами

правильно пережити емоційний розрив з коханою людиною

Насправді прийняття самого факту розставання є чи не найскладнішим процесом під час розлуки з коханою людиною. На початку ви будете заперечувати проблему, потім злитися на себе, а опісля почнете відчувати шалений сум. Утім, своєю поведінкою ви однаково не зможете жодним чином вплинути на ситуацію та повернути час назад.

Іноді навіть розуміючи, що стосунки вже вичерпали себе, ми продовжуємо сподіватися на покращення. Не варто цього робити, адже якщо ви спробуєте відновити стосунки з тією людиною, поруч з якою не бачите спільного майбутнього, ви тільки відтягнете час та зробите великий крок назад.

Не варто панікувати, якщо при цьому вас переповнює ціла низка неприємних відчуттів та емоцій, адже це є абсолютно прийнятним станом для важкого розриву з партнером.

У жодному разі не намагайтеся втекти від переживань, ігнорувати їх або приховувати свої емоції від оточення та самих себе. Навчіться дивитися проблемі у вічі та приймати її разом з усіма можливими негативними емоціями. Тільки таким чином ви зможете пережити емоційний розрив з партнером та навчитеся рухатися далі.

Випустіть пар

Як ми вже казали, приховування та придушення емоцій дуже негативно відбивається на здоров’ї людини. Така поведінка не тільки не допоможе вам пережити розставання, але й матиме цілковито протилежні наслідки.

Що ж потрібно робити, якщо стосунки вже вичерпали себе? Прийміть ситуацію та випустіть назовні всі емоції, які відчуваєте цієї миті. Звісно, кожна людина робить це у свій особливий спосіб. Одні люди вирішують відверто обговорити свій стан з близькими друзями, тоді як інші віддають перевагу скигленню та плачу за зачиненими дверима. Зазвичай люди, які емоційно та важко переживають ситуацію, хочуть, щоб їх залишили на самоті.

  • Якщо ви намагаєтеся пережити емоційний розрив з партнером, виберіть ту стратегію поведінки, яка підходить саме вам, й обов’язково випустіть пар. Якщо вам хочеться розібратися у ситуації самотужки, не варто йти розважатися з друзями тільки для того, щоб “забутися”. Така зустріч лише на короткий час вас розслабить, проте коли ейфорія пройде, вам буде ще складніше зустрітися віч-на-віч з реальністю.

У сучасному суспільстві всі хочуть бачити виключно щасливих людей, тож оточення завжди очікує, що кожна порядна людина навіть у скрутний час буде приховувати негативні емоції, щоб не травмувати інших людей своїм сумним виглядом.

Утім, ми рекомендуємо забути про те, що саме про вас можуть подумати люди з вашого оточення. Не варто соромитися своїх щирих почуттів. Не бійтеся висловлювати всі емоції, які справді переповнюють вас цієї миті. У жодному разі не заганяйте себе у загальноприйняті рамки і не бійтеся бути щирими.

Зосередьтеся на тому, що вас мотивує

мотивація, яка допоможе пережити емоційний розрив

Якщо вам вдалося пройти всі вищезгадані кроки, це означатиме, що ви вже приділили достатню кількість часу на пошуки способів, які допоможуть максимально швидко та безболісно пережити емоційний розрив з партнером.

Настав час забути минуле та зосередитися на вашому оточенні і тих предметах та заняттях, які вас надихають та роблять по-справжньому щасливою людиною. Це може бути будь-що: ваша робота, хобі чи сім’я/діти.

На жаль, більшість людей помилково вважає, що їхнє життя має крутитися виключно навколо бажань та потреб їхнього партнера. Саме тому, коли стосунки себе вичерпують і пара розлучається, людина, яка повністю розчинялася у своєму партнері, не знає, в якому керунку рухатися далі.

Дуже важливо у цей момент не впасти у відчай і уважно роздивитися довкола. Знайдіть джерело мотивації та зосередьте всю свою увагу на ньому.

Якщо вам не вдається пережити емоційний розрив з партнером самотужки, радимо звернутися за кваліфікованою допомогою до спеціаліста. Психолог допоможе зрозуміти, що саме приносить вам позитивні емоції та надає вашому життю особливий сенс. Не забувайте, що стосунки – це лише частина життя, а не його зміст.

Не забувайте, що життя продовжується

Коли ви розлучаєтеся з коханою людиною, цілком нормально вважати, що світ довкола вас поступово розбивається на друзки. Втім, якщо ви добре роздивитеся людей довкола, то зрозумієте, що життя продовжується. Радимо звернути особливу увагу на ті пари, які також пройшли через важкий розрив, .

Повірте, немає жодного значення ані те, як саме ви зараз почуваєтеся, ані те, наскільки важко вам пережити емоційний розрив з партнером. Все мине, і життя навколо вас обов’язково заграє новими, яскравими барвами.

Ми впевнені, що з часом ви будете розцінювати свої стосунки виключно як цінний життєвий досвід, і обов’язково скористаєтеся цим життєвим уроком для того, щоб стати сильнішою людиною та розпочати життя з чистого аркуша. Насправді розрив варто розцінювати не як закінчення життя, а як початок його нового етапу.

Звісно, контролювати власні емоції не завжди просто, особливо, якщо вони викликані людиною або явищем, яке становило для вас неймовірну цінність.

Погодьтеся, що життя не завжди є безхмарним та сповненим виключно позитивними емоціями. Іноді нам доводиться миритися із втратою улюбленої роботи, смертю близької людини або особистими невдачами. Саме таким чином необхідно й навчитися боротися з негативними емоціями після розриву з партнером.

  • Навіть якщо ви раніше вважали, що стосунки були центром вашого особистого Всесвіту, з часом ви неодмінно зрозумієте, що це не так, і взаємини з коханою людиною є тільки частиною життя, а не його основним сенсом.
  • Спробуйте запевнити себе, що саме ВИ є центром світу, і навколо вас є величезна кількість цікавих речей, на яких варто зосередити увагу. Погодьтеся, довкола є чимало інших людей та подій, які надають життю особливий, неймовірний сенс (зокрема робота, сім’я та улюблені хобі).

Інші корисні поради для тих, хто намагається пережити емоційний розрив з партнером

Навчіться рівномірно розподіляти свою увагу між різними аспектами свого життя, адже вам болітиме ще сильніше, якщо в якійсь із цих сфер щось піде не так.

Чи доводилося вам раніше шукати методи, які б допомогли пережити емоційний розрив з партнером? Чи припускалися ви типової помилки, розташувуючи свого партнера у центрі свого особистого Всесвіту? Тоді неодмінно прочитайте цю статтю і візьміть на озброєння наші поради. Саме завдяки ним ви зможете навчитися жити далі.  • Baumeister, R. F. (1997). Esteem threat, self-regulatory breakdown, and emotional distress as factors in self-defeating behavior. Review of General Psychology. https://doi.org/10.1037/1089-2680.1.2.145
  • Brueckner, K., & Moritz, S. (2009). Emotional valence and semantic relatedness differentially influence false recognition in mild cognitive impairment, Alzheimer’s disease, and healthy elderly. Journal of the International Neuropsychological Society. https://doi.org/10.1017/S135561770909047X
  • Fonzo, G. A., Ramsawh, H. J., Flagan, T. M., Simmons, A. N., Sullivan, S. G., Allard, C. B., … Stein, M. B. (2016). Early life stress and the anxious brain: Evidence for a neural mechanism linking childhood emotional maltreatment to anxiety in adulthood. Psychological Medicine. https://doi.org/10.1017/S0033291715002603

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.