Чи справді діти є відображенням своїх батьків?

Чи справді діти є відображенням своїх батьків?
Чи справді діти є відображенням своїх батьків?

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Ви можете хвилюватися, коли чуєте приказку про те, що діти є відображенням своїх батьків. Це покладає дуже велику відповідальність на дорослих, адже майбутнє малечі значною мірою може залежати від ваших сьогоднішніх вчинків. 

Зрештою, діти як губки – вони поглинають все, що бачать і чують. Саме тому важливо, щоб усе, що відбувається вдома, позитивно впливало на їхнє виховання та поведінку.

Батьківство – це справжнє випробовування, адже вам не лише потрібно навчитися правильно розподіляти свій час, але й бути послідовними у своїх словах і діях. Діти завжди спостерігають за нами та повторюють нашу поведінку, навіть коли ми не бачимо. 

Так, діти хочуть бути схожими на батьків. Це перші найважливіші люди в їхньому житті, які суттєво впливають на формування особистості. Ось чому хороший приклад – це ключовий спосіб навчити малечу цінностей і принципів. Діти є відображенням своїх батьків, не забувайте про це.

Тут нема чого переживати, адже це цілком нормально. Нехай така залежність просто надихає вас бути кращою людиною.

Підсвідомо діти імітують наші жести, дії, манеру мови та навіть моделі спілкування з іншими людьми. Причина в тому, що між малечею та дорослими є потужний емоційний зв’язок. 

Якщо діти є відображенням своїх батьків, що з цим робити?

1. Створіть у своєму домі атмосферу довіри та відкритості в спілкуванні

діти є відображенням своїх батьків

Спілкування надзвичайно важливе в сім’ї. Воно створює атмосферу довіри, яка допомагає прищепити дітям правильні цінності та формує незламні зв’язки між родичами.

2. Ведіть здоровий спосіб життя

Ми вже вияснили, що діти є відображенням своїх батьків. Саме тому, якщо ви хочете, щоб малеча вела здоровий спосіб життя, потрібно почати із себе. Наприклад, щоб привчити дитину займатися спортом і їсти овочі, перегляньте свій раціон харчування та звички. Покажіть їй, що здорова їжа та спорт це класно.

Простий приклад значно важливіший, ніж тисяча слів. Використовуйте цей принцип щодня. Не повчайте дітей проповідями про те, чому вони повинні щось зробити, – робіть це з ними.

3. Не кричіть

мама кричить на дитину

Ми добре знаємо, як важко бути батьками. Потрібно завжди проявляти терпіння та розуміння, а це справжнє випробування. Проте, коли ви переживаєте стрес або навіть відчай, пам’ятайте, що не можна зриватися на дітях чи інших членах родини. Не варто кричати на них, адже це нічим не допоможе.

Якщо ви проявлятимете агресію, діти подумають, що така поведінка допустима. Тоді, коли вони почнуть верещати, ви не зможете контролювати ситуацію, адже почуєте слова “ви теж так робите”. І це цілком заслужена відповідь.

4. Заохочуйте чесність

Якщо ви не хочете, щоб діти брехали, тоді не робіть цього самі. Не шукайте собі виправдань і дотримуйтеся власних обіцянок.

Це не лише розвиватиме чесність у дітях, але й навчить їх брати відповідальність за свої слова.

5. Не використовуйте насильство

На жаль, найшвидше діти вчаться саме поганим звичкам. Не застосовуйте насильство як виховний метод.

Якщо діти поводяться неправильно, поясніть їм, що вони зробили не так і чому це погано. Ті, кого били в дитинстві, часто виростають дуже агресивними й мають проблеми зі стосунками в дорослому житті. Діти, які виховуються в мирній атмосфері спілкування та здорового врегулювання конфліктів, вмітимуть вирішувати проблеми без насильства.

Якщо заохочувати діалог, як єдиний правильний вихід із ситуації, ви виростите толерантну людину, яка може побачити речі з різних перспектив.

6. Поважайте та відчувайте повагу

Добре ставтеся до людей, які вас оточують. Не судіть їх і не вішайте ярлики. Така поведінка навчить дітей бачити нематеріальні цінності в інших і будувати стосунки на основі поваги.

Коли діти пащекують вам, не забувайте, що ви доросла людина. Нагадайте їм, що ви не допускаєте такого ставлення чи поведінки. Докладайте максимальних зусиль до виховання, і це дасть свій результат. Сімейні стосунки, які ви будуєте протягом життя, мають засновуватися на довірі та повазі. Неодмінно працюйте над стосунками разом зі своїми дітьми.

7. Відстоюйте свої бажання

урок з підлітками

Те, що ви стали мамою, не означає, що потрібно відмовитися від своїх мрій і сподівань. Ми знаємо, що це непростий шлях, але все можливо.

Будьте сильними кожного дня, щоб досягти бажаного. Ви не лише будете почуватися реалізованішою як жінка, але й станете прикладом сили й наполегливості для всієї сім’ї.

8. Будьте щасливими

Оскільки діти є відображенням своїх батьків, дуже важливо залишатися задоволеними своїм життям. А ніщо не робить нас щасливішими, ніж присутність своєї малечі та її успіхи.

Неодмінно показуйте дітям, що вони роблять вас дуже щасливими, обіймаючи їх. Балуйте малечу та не соромтеся говорити про те, як любите її. Насолоджуйтеся спільним проведенням часу та висловлюйте свою радість.

Коли ми віддаємо любов, ми отримуємо любов. Діти повернуть усі обійми, поцілунки та радість, які ми віддаємо їм від усього серця. Щастя стане реальним не лише для вас – воно буде супутником усієї сім’ї, адже разом завжди краще.

9. Не бійтеся робити помилки

емоційне страждання

Іноді всі ми помиляємося. Тим не менш, якщо ви зможете виправити свої помилки, це не означатиме, що ви зазнали поразки. Діти бачитимуть вашу сміливість і вміння справляти з невдачами, вчитися й рухатися далі. Це стане чудовим прикладом для них і дороговказом для правильних вчинків у майбутньому.

Висновок

Так, діти справді є відображенням своїх батьків… тому будьте дзеркалом, у яке вони зможуть поглянути й пишатися тим, що там побачать.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.