5 причин, чому ви не отримуєте задоволення від сексу

Уявіть ситуацію: ваш партнер почувається задоволеним після статевого акту, а ви переживаєте зовсім протилежні відчуття. Впізнаєте себе? У цій статті ми опишемо 5 типових причин, чому людина часом не отримує задоволення від сексу.
5 причин, чому ви не отримуєте задоволення від сексу

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Розгляньмо таку ситуацію: ви щойно займались коханням, поруч на ліжку лежить ваш партнер зі щасливим та втомленим виразом обличчя. Усе пройшло згідно з планом – ви обоє доклали усіх можливих зусиль, щоб подарувати одне одному неземну насолоду. Утім, поки партнер радісно посміхається від щойно пережитого оргазму, ви відчуваєте легке розчарування. Чому ж так відбувається, що ви не завжди можете отримати задоволення від сексу?

Насправді однозначної відповіді на це питання немає. Секс – це неймовірно інтимний процес, який не має чітко встановлених правил, тому й кожна окремо взята пара може переживати різні відчуття.

Можна назвати тільки дві обов’язкові передумови для отримання задоволення від сексу (звісно, не беручи до уваги статевий потяг), а саме: відмінне володіння власним тілом та безмежна довіра до партнера.

На щастя, є чимало кінострічок про секс та стосунки (наприклад, іспанський фільм під назвою “Секрети сексу та кохання”), у яких питання статевого акту обговорюють досить відкрито та вільно.

До того ж, дуже часто у таких кінофільмах ідеться не лише про інтимні стосунки, але й про те, що спілкування між партнерами є найшвидшим та найкращим методом вирішення будь-яких негараздів в інтимному житті.

Вам також сподобається: 5 трав, які допоможуть покращити лібідо

Якість сексу залежить від того, що відбувається за дверима спальні

задоволення від сексу

Секс – це мова, яку закохані люди використовують для того, щоб висловити те, про що не можна розповісти словами. Статевий акт – це можливість донести до партнера те, про що ми не наважуємось сказати вголос.

Часто ми помилково вважаємо, що спальня – це місце, відокремлене від інших аспектів стосунків між двома дорослими людьми. Зовсім ні! На жаль, цієї помилки припускаються не лише люди з тривалими стосунками, але й ті, хто шукає розваги на одну ніч.

Саме тому ми пропонуємо розібратися у типових помилках, які не дають можливості отримати задоволення від сексу.

1. Нестача впевненості у собі

Особливу увагу варто приділити парам, де один з партнерів гострий на язик, а інший боїться припуститися помилки і погано виглядати в очах партнера.

У таких нерівних стосунках пропозиція додати щось новеньке у стосунки або змінити плани на суботній вечір може обернутися серйозною стресовою ситуацією для одного з партнерів.

Нестача впевненості у собі та власних здібностях може призвести до серйозних проблем в інтимному житті.

2. Низька самооцінка

Звісно, бути надто критичним щодо партнера не можна. Низька самооцінка не дозволить вам отримувати задоволення від сексу чи відкриватися перед партнером під час статевого акту. Коли один з партнерів має низьку самооцінку, він/вона звинувачує тільки себе у негараздах в інтимному житті.

Ба більше, людина з низькою самооцінкою нізащо не наважиться відкрито поговорити про проблеми інтимного характеру.

Якщо ви належите до таких людей, варто звернутись до психолога або ж спробувати самотужки змінити ставлення до себе та навчитись любити своє тіло.

Регулярно отримувати задоволення від сексу можна лише за умови чесності перед своїм партнером та готовності працювати над помилками.

3. Ваш партнер поводиться у ліжку егоїстично

чому важливе задоволення від сексу

На жаль, деякі люди вважають секс способом задоволення виключно власних потреб, при цьому забуваючи про відчуття партнера. 

Для прикладу, якщо одному партнеру подобається жорсткий секс, він буде рухатися з тією швидкістю, яка подобається саме йому, забуваючи про необхідність задовольнити кохану людину. Те ж саме відбувається і в тому разі, якщо партнер, що проявляє в сексі ініціативу, полюбляє повільний та ніжний секс.

Якщо ви неодноразово опинялись у схожій ситуації, спробуйте взяти ініціативу в свої руки та натякнути партнерові, що саме вам до вподоби. Будьте певні, ваша кохана людина тільки зрадіє таким підказкам, а разом з цим і секс зміниться на краще.

Коли ж ви повністю віддаєте контроль над ситуацією партнерові та дозволяєте йому ігнорувати свої вподобання та відчуття під час статевого акту, варто замислитись над тим, чи є у таких стосунків перспектива.

Читайте також: Що важливіше в сексі: кількість чи якість?

4. Секс став монотонним та нудним

Це може прозвучати смішно, проте часом тривалі стосунки, коли досконало знаєш кожну клітинку свого партнера, також можуть призвести до проблем у ліжку, адже процес заняття коханням стає передбачуваним.

Ви завчасно знаєте, коли партнер розпочне прелюдію, де саме він до вас торкатиметься, з якою швидкістю рухатиметься. Утім, коли це повторюється знову й знову, інтерес до сексу поступово згасає.

Якщо ви втомились від монотонності у стосунках, радимо пошукати нові позиції, сексуальні ігри, масажні олійки для прелюдії. Ви можете дати волю своїй фантазії та обрати те, що сподобається партнерові. Головне – здивувати кохану людину та додати перчинку в стосунки.

Коли партнер пропонує вам спробувати щось нове у ліжку, не ображайтесь і не сприймайте це критично, адже зміни потрібні не лише в інших сферах життя, а й у спальні.

5. Упередження, що заважають отримувати задоволення від сексу

як отримати задоволення від сексу

Культура, релігія та навіть телебачення намагаються навчити нас, як саме та коли потрібно займатись коханням. Ці умовності вкорінюються у нашій свідомості та заважають насолоджуватися інтимним життям повною мірою.

Байдуже, чи обидва партнери потерпають через нав’язані суспільством обмеження, чи лише один з них. Головне – це вчасно помітити проблему та зробити перші кроки задля її вирішення. Запам’ятайте, що секс – це інтимний процес, правила якого може встановлювати лише закохана пара, а не суспільство.

Немає неправильних позицій чи вподобань у сексі, якщо обидва партнери цього хочуть.

Задоволення від сексу неможливо досягнути без спілкування та довіри між партнерами. Якщо ви помітили негаразди в інтимному житті, поговоріть про це відверто зі своєю коханою людиною та удвох знайдіть спосіб вирішити їх.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.