5 трав, які допоможуть покращити лібідо

Якщо у вас виникають проблеми сексуального характеру, спершу поговоріть зі своїм партнером. У більшості випадків потрібно просто зробити деякі незначні зміни. Якщо цього недостатньо, спробуйте перераховані в статті трави, щоб покращити лібідо, або проконсультуйтеся з лікарем.
5 трав, які допоможуть покращити лібідо

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Властивості деяких трав можна використовувати для багатьох різних цілей: від покращення травлення і до профілактики хронічних захворювань та раку. Окрім величезної кількості цих переваг, деякі трави також можуть натуральним способом покращити лібідо.

Лібідо – це сексуальне бажання, яке залежить від гормонів сексу, що спричиняють певну реакцію в нервовій системі.

Пов’язана з інтимним життям енергія не лише визначає, наскільки ви хочете іншу людину, а й також впливає на рівень задоволення  від сексу.

Відчувати сексуальне бажання  цілком природно, утім в деяких ситуаціях, як-от стрес на роботі чи певні захворювання, воно може знижуватися.

Так, є низка препаратів, які допоможуть вирішити цю проблему. Проте ми радимо деякі трави, які можуть покращити лібідо натуральним способом.

Оскільки вони натуральні, побічні ефекти будуть незначні, а переваги помітні майже одразу.

1. Кистевидна спаржа (Asparagus racemosus)

трави допоможуть покращити лібідо

Кистевидну спаржу тривалий час використовували в аюрведичній медицині як засіб для покращення жіночої енергії та посилення сексуального бажання. Вона не має миттєвого ефекту, але за умови регулярного споживання дарує додаткові сили та позитивно впливає на роботу репродуктивних органів.

У кінцевому результаті це може покращити лібідо.

Згідно з аюрведичною медициною, щоб відчувати сексуальне бажання, жінка має бути спокійна, не страждати на надмірний стрес і правильно харчуватися.

Ця трава ідеально підходить для жінок, оскільки вона також добре впливає на плід під час вагітності:

  • перш за все, кистевидна спаржа може підвищити вироблення грудного молока;
  • вона зміцнює плід на випадок, якщо раніше в мами траплялися спонтанні викидні;
  • крім того, ця рослина покращує фертильність;
  • вона збалансовує дефіцит естрогену під час менопаузи.

2. Еврікома довголиста (Eurycoma longifolia)

В Україні відома під назвою еврікома довголиста, ця рослина є коренем малазійського дерева.

Серед її корисних властивостей – здатність покращувати лібідо та збалансовувати гормони.

Коли рівень гормонів нормальний або оптимальний, організм легше отримує задоволення від сексу.

У випадку чоловіків, ця рослина продовжує ерекцію, адже підвищується рівень тестостерону.

Ще одна перевага полягає в тому, що якість сперми покращується.

3. Жгун-корінь Моньє (Cnidium Monnieri)

жгун-корінь, щоб покращити лібідо

Третя трава, яка допоможе покращити лібідо, має китайське походження. Жгун-корінь Моньє  десятиліттями використовували для поліпшення репродуктивного здоров’я та сексуального бажання як в жінок, так і в чоловіків.

Насіння цієї рослини застосовують у випадку сексуальної дисфункції й імпотенції. Воно розслабляє вени й артерії члена, тому вони добре розширюються, а притік крові покращується. 

Стосовно жінок, жгун-корінь Моньє поліпшує притік крові до клітора та підвищує його чутливість.

4. Женьшень

Женьшень – це чудове джерело енергії та судинорозширювальний засіб, який посилює ерекцію завдяки тому, що збільшує виділення оксиду азоту й стимулює кровотік.

У цій рослині містяться натуральні сполуки, відомі під назвою гінзенозиди. Вони покращують лібідо, адже мають схожий до тестостерону ефект.

Утім ми хочемо зазначити, що не всі типи женьшеню так діють деякі насправді є заспокійливими.

Якщо ви хочете вилікувати сексуальну дисфункцію та посилити потяг до сексу, корейський червоний женьшень – це саме те, що вам потрібно. Щоб відчути на собі всі його переваги, потрібно споживати від 0,5 до 3 грамів на день.

Можна пити женьшень у вигляді чаю, тертим або додавати до своїх улюблених страв. Утім пам’ятайте, що при надмірному споживанні, він може спричиняти:

  • головні болі;
  • запаморочення;
  • підвищений артеріальний тиск;
  • різкі перепади настрою.

Якщо раніше ви не їли женьшень регулярно, варто починати повільно, щоб звикнути до його смаку.

5. Кориця

кориця, щоб покращити лібідо

Кориця – це натуральний афродизіак, який може допомогти людям із низьким сексуальним бажанням. Ця спеція поліпшує притік крові до живота. Як наслідок, покращується кровопостачання статевих органів, як у жінок, так і в чоловіків.

Найкраще в кориці те, що вона не має побічних ефектів. Однак якщо у вас підвищений кров’яний тиск, краще споживати цю спецію у невеликих кількостях і перед цим неодмінно проконсультуватися з лікарем.

Чому важливо покращити лібідо, якщо у вас із ним проблеми?

Сексуальне бажання або лібідо – це частина життя кожної людини. Воно необхідне не лише для репродуктивної функції. Задоволення від сексу покращує якість життя.

Якщо у вас виникають проблеми в сексі, спершу поговоріть зі своїм партнером. У більшості випадків потрібно просто зробити деякі незначні зміни. Якщо вони не допоможуть, спробуйте ці трави та проконсультуйтеся з лікарем.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.