5 питань, які треба поставити, перш ніж розірвати стосунки

Перш ніж розривати стосунки, задайте собі ці дуже важливі п'ять запитань. Ви відкриєте для себе речі, які ви, можливо, не знали. Ви отримаєте нові знання, і ви не будете сумніватися щодо прийнятого рішення, тому що ви будете знати, що воно правильне.
5 питань, які треба поставити, перш ніж розірвати стосунки

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Розірвати стосунки – це велике і дуже важливе рішення.

Тому дуже важливо використовувати цю ситуацію як можливість. Це можливість поставити собі кілька великих і важливих питань. А саме, ці п’ять.

Це запитання, які змушують нас розплющити очі і подумати. Ми повинні поміркувати, чи рішення розірвати стосунки є правильним, чи ми стаємо на хибний шлях.

Також всі ці питання допоможуть нам навчатися на цих стосунках. Якщо ми вирішимо їх припинити, ми зможемо встановити здорові та міцні зв’язки в майбутньому.

1. Ви шукаєте “ідеальну людину” у своєму партнері?

ідеальний партнер

Важливо зрозуміти це, тому що у нас всіх дуже високі очікування. Іноді ці нереальні очікування можуть спотворити реальність або завдати шкоди здоровим стосункам.

Іноді ми не враховуємо, що інша людина теж є живою особою. Можливо, ми думаємо, що вона схожа на прототип, або відчуваємо, що ці стосунки закінчаться не так добре.

Як і в будь-яких стосунках, не всі наші очікування можуть бути виправдані ідеально. Ми можемо починати відчувати розчарування, і це змушує нас почувати себе погано. Т акож виникає тенденція засуджувати або звинувачувати іншу особу.

Важливо, щоб ми запитали себе, чи починаємо ми розглядати припинення наших стосунків. Адже треба розуміти, що партнер не може задовольнити ці неможливі очікування.

Якщо це так, ми повинні навчитися видаляти цю завісу, викликану нашими нереальними ідеалізаціями стосунків. Ми повинні пам’ятати, що інші – люди.

2. Чи є мої стосунки нездоровими?

Питання про припинення стосунків може бути викликане відчуттям нещастя, яке лише з часом зростає. Якщо це так, важливо подумати про здоров’я стосунків. Ви повинні визначити, чи вони стали для вас нездоровими.

Щоб успішно завершити цю ретроспективу, нам потрібні простір, і, головне, час.

Почуття, емоції та біль можуть змусити нас бачити речі без ясності. А також привести нас до прийняття ірраціональних рішень. Ми можемо зрозуміти, що, можливо, ми не знайшли ознак зловживань, маніпуляцій, брехні та поганої поведінки, які нашкодили.

Ми повинні якнайшвидше розірвати стосунки, які є нездоровими. Що й показує назва, стосунки завдають шкоди двом людям, які не отримують насолоди ні від стосунків, ані від любові.

3. Чи ситуація надто напружена, щоб розірвати стосунки?

як правильно розірвати стосунки

Хоча це може здатися тривіальним, часи надмірної роботи та стресу також можуть викликати проблеми. Це може зробити нас менш свідомими, толерантними до інших людей і змусити нас приймати погані рішення.

Коли ми опиняємося в ситуації з великим стресом і тривогою, ми можемо швидко переступити встановлені межі та навіть втратити правильне розуміння всього навколишнього.

Через це необхідно, щоб ми враховували ці фактори при прийнятті будь-якого важливого рішення. Особливо з серйозними стосунками, ми можемо відчувати це через стрес і просто перевантаження життя.

4. Чи впливають на мої стосунки сторонні особи?

Вплив інших на нас і на наші стосунки є дивовижним. Він може бути більшим, ніж ми усвідомлюємо. Коли ми зрозуміємо цю концепцію, ми повинні обов’язково поставити собі це питання.

Наприклад, відмова батька приймати стосунки дитини може призвести до конфлікту та напруженості між парою, яка впливає на здоров’я їхніх стосунків.

Коли друг або член сім’ї відкидає або не схвалює нашого партнера, ми можемо почувати себе ображеними.

Найгірше в тому, що в несвідомому стані ми продемонструємо цей біль у наших стосунках або нашому партнеру. Ми виплескуємо всі наші розлади на цю людину.

5. Я можу довіряти своєму рішенню чи я маю сумніви?

довіряти своєму рішенню

Нас навчили приділяти особливу увагу думці інших щодо особистих аспектів нашого життя. Проте ці аспекти – це те, що тільки ми можемо критикувати.

Можливо, друг каже вам, що стосунки вам не підходять або йому не подобається ваш партнер. З іншого боку, член вашої родини може сказати, що ви пропустите хороший шанс. Вони запитають, як ви могли пропустити таку можливість…

Усі ці думки та інші можуть мати великий вплив на вас у момент прийняття вашого рішення.

Тому дуже важливо, щоб ви чітко розуміли і уявляли, чого ви хочете. Не давайте думкам інших спровокувати інший результат. Подивіться всередину і знайдіть відповідь, яку тільки ви насправді можете знайти.

Перш ніж розірвати стосунки, задайте собі ці дуже важливі п’ять запитань. Ви відкриєте для себе аспекти, про які ви, можливо, не знали. Ви здобудете нові знання і не будете сумніватися щодо прийнятого рішення, тому що ви будете знати, що воно правильне.  • Whisman, M. A., & Beach, S. R. H. (2012). Couple Therapy for Depression. Journal of Clinical Psychology. https://doi.org/10.1002/jclp.21857
  • Lebow, J. L., Chambers, A. L., Christensen, A., & Johnson, S. M. (2012). Research on the Treatment of Couple Distress. Journal of Marital and Family Therapy. https://doi.org/10.1111/j.1752-0606.2011.00249.x
  • Halford, W. K., & Sweeper, S. (2013). Trajectories of adjustment to couple relationship separation. Family Process. https://doi.org/10.1111/famp.12006
  • Atkins, D. C., Dimidjian, S., Bedics, J. D., & Christensen, A. (2009). Couple Discord and Depression in Couples During Couple Therapy and in Depressed Individuals During Depression Treatment. Journal of Consulting and Clinical Psychology. https://doi.org/10.1037/a0017119

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.