6 характерних рис справжнього друга

14 Січня, 2019
6 характерних рис справжнього друга

Як гадаєте, у вашому оточенні лише доброзичливі та щирі люди? А ви справжній друг?

Природно, що під час подорожі під назвою “життя” нам потрібні віддані супутники. Байдуже, поруч вони чи далеко, головне – це те, що такі люди мотивують нас на самовдосконалення та розвиток. Справжній друг завжди готовий вас вислухати, коли б ви не звернулись до нього за порадою.

Сьогодні ми хочемо поговорити про декілька характерних рис відданого та щирого товариша.

1. Справжній друг завжди вас вислухає і ніколи не осудить

справжній друг завжди вислухає і ніколи не осудить

Здебільшого люди мають звичку ділитися із близькими своїми щирими почуттями та переживаннями. Іноді вони занадто відкривають душу, й у результаті отримують шквал критики щодо себе.

Ми часто беремося засуджувати своїх друзів, родичів та колег, якщо вони не вміють стримувати своїх емоцій.

Справжній друг знає, що недоброзичлива критика може глибоко образити людину, яка шукає підтримки та розуміння. Друзі знають, що найщедріший подарунок товаришеві, який потрапив у скруту – це щира розмова. Щирі друзі усвідомлюють, що навіть якщо вони дають товаришам пораду, їхні слова не повинні стати ключовими у прийнятті рішення.

Справжні друзі завжди прийдуть на допомогу та підтримують, не намагаючись перетягнути на себе відповідальність за ситуацію. Вони знають, що їхнім головним завданням є готовність вислухати та зрозуміти проблему товариша.

2. Друзі важко переживають сварки

Звісно, друзі іноді сперечаються. Ви помиляєтесь, якщо вважаєте, що між друзями ніколи не виникає розбіжностей у поглядах, адже жодній людині не сподобається, коли хтось не погоджується з її думкою.

Втім, справжні друзі завжди висловлять вголос свої щирі думки. Якщо вони гадають, що їхній товариш вчинив неправильно або зробив хибний вибір, вони обов’язково відверто про це йому/їй скажуть. Іноді така розмова може закінчитися суперечкою чи сваркою.

Дуже важливо вміти відкрито вказати близьким людям на їхні помилки і правильно відреагувати на критику. Пам’ятайте, що ви не повинні таїти образу на товариша за те, що він наважився відверто висловити свою думку, навіть якщо вона суперечить вашій. Якщо ви хочете бути добрим другом, намагайтеся бути завжди щирими.

3. Вони хвилюються за своїх друзів

Вас коли-небудь турбувала думка: “Мої друзі приходять до мене тільки тоді, коли їм щось потрібно від мене”?

Щойно ви починаєте підозрювати своїх друзів у тому, що від ваших стосунків їм потрібна лише вигода, ви починаєте втрачати до них довіру. Як результат, ваші стосунки починають давати тріщину.

На жаль, у житті й справді часом трапляються люди, які лише вдають з себе ваших друзів, а насправді їм потрібно від вас одне із двох: або матеріальна вигода, або якась послуга. Звісно, така гірка реальність мало кому припаде до вподоби, проте вам доведеться її прийняти.

Однак не варто забувати, що існує і категорична протилежність таким шукачам вигоди, а це означає, що на вашому шляху обов’язково трапиться справжній друг, готовий завжди прийти на допомогу.

Ми маємо на увазі справжніх друзів, які підтримають у скруті та радітимуть вашим успіхам. Часто буває, що таких друзів не бачиш роками, проте коли ви зустрінетесь знову, то почуватиметесь так, наче ніколи й не розлучалися.

4. Справжній друг завжди поруч

Особисті розбіжності, сварки, час та відстань ніколи не розлучать вас зі справжніми друзями. Навпаки, відданий товариш докладе всіх можливих зусиль, щоб будь-які негаразди не стали на заваді ваших стосунків.

Наприклад, якщо ви посварилися, справжній друг шукатиме зустрічі з вами та намагатиметься владнати ситуацію.

Якщо ви поїхали навчатися або працювати до іншої країни, віддані друзі обов’язково підтримуватимуть з вами зв’язок.

Дружні стосунки потрібно цінувати та плекати. Для того, щоб зв’язок із друзями залишався сильним, вам необхідно постійно його підтримувати. Саме тому ви повинні бути присутніми у житті своїх друзів та розділяти з ними важливі моменти їхнього життя.

Завжди радійте перемогам та успіхам своїх друзів без заздрощів та ревнощів. Розділяйте їхній біль від поразок. Підставляйте їм своє плече, щоб вони могли виплакатись, коли їм погано.

Часом ми не можемо фізично бути поруч зі своїми друзями. Проте справжній друг завжди знайде спосіб бути присутнім у вашому житті.

5. Друзі довіряють одне одному

друзі довіряють одне одному

Плітки та єхидні зауваження можуть негативно вплинути на дружбу.

Різниця між справжніми друзями і випадковими товаришами в тому, що справжній друг вміє довіряти. Віддані вам друзі розуміють, що серед вашого оточення можуть бути недоброзичливі люди, здатні перекрутити факти та незаслужено вас образити. Справжній друг нізащо не повірить таким злісним коментарям, сказаним позаочі.

Якщо ви хочете зберегти дружбу, варто навчитись слухати друзів та довіряти їм. Якщо ж у вас з’являються сумніви, треба одразу відверто поговорити з товаришем.

У жодному разі не розповідайте людям те потаємне, чим з вами поділився товариш (ідеї, особисті невдачі, які треба тримати у секреті, плітки чи критику). Крім того, не залишайтеся осторонь, коли чуєте погані коментарі щодо свого друга.

6. Вони завжди залишаються щирими та відданими

Справжні друзі будуть відданими вам у будь-якій ситуації. Вони ніколи не критикують своїх друзів перед людьми й не дозволяють іншим казати нічого поганого про своїх товаришів.

За потреби друзі вас захистять, проте вони нізащо не обмежуватимуть ваш особистий простір та не прийматимуть за вас остаточне рішення.

Справжній друг ніколи не критикуватиме вас для того, щоб вказати на ваші помилки. Він обов’язково наведе розумні аргументи для того, щоб ви змогли проаналізувати ситуацію.

Завдяки такій підтримці справжнього друга ви зможете самостійно приймати рішення, а іноді й помилитися з вибором. І якщо якоїсь миті ви зробите неправильний вибір, друг обов’язково прийде на допомогу, щоб разом з вами перебороти труднощі.

Однак не варто перекладати свої негаразди на друзів та розраховувати на те, що вони прийматимуть за вас рішення.

Якщо у цій статті ви впізнали й свого товариша, обов’язково подякуйте йому/їй за присутність у вашому житті!

  • Parkinson, C., Kleinbaum, A. M., & Wheatley, T. (2018). Similar neural responses predict friendship. Nature communications, 9(1), 1-14.
  • El cerebro es más rápido cuando se trata de amigos. Retrieved 7 November 2020, from https://www.investigacionyciencia.es/revistas/mente-y-cerebro/pensamiento-sin-rumbo-689/el-cerebro-es-ms-rpido-cuando-se-trata-de-amigos-14687