3 способи покращити мозкову активність та перебороти депресію

3 способи покращити мозкову активність та перебороти депресію
3 способи покращити мозкову активність та перебороти депресію

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Зверніть увагу, що настрій людини безпосередньо залежить від мозкової активності. Процеси, що відбуваються у мозку людини, є неймовірно дивовижними та складними. Саме тому будь-які порушення чи зміни, що відбуваються у нейромедіаторах, призводять до різких змін настрою.

А ви знаєте як покращити мозкову активність та покращити настрій?

Людина у такому стані може відчувати як неймовірне піднесення та радість, так і пригнічення та сум. З цих міркувань необхідно розуміти особливості роботи мозку, щоб уникнути депресії у майбутньому.

Будь-які біохімічні процеси в організмі залежать від багатьох факторів. Для прикладу, бувають ендогенні види депресії, при яких низький рівень серотоніну в організмі викликає у людини стан безпомічності, ангедонії та постійне пригнічення.

Тим часом розвиток екзогенної депресії залежить не тільки від несприятливих зовнішніх факторів, але й від того, наскільки успішно ми можемо перебороти стрес та владнати як невеликі, так і більш серйозні труднощі.

Вчені стверджують, що розвиток депресії також залежить від наявності в організмі певних амінокислот та комбінації деяких нейромедіаторів, зокрема серотоніну, норадреналіну та дофаміну.

Мозкова активність безпосередньо впливає на емоційний стан людини. На жаль, дуже часто спеціалісти рекомендують вдаватися до вживання певних фармацевтичних препаратів для стимуляції роботу мозку. У цій статті ми зібрали кілька ефективних порад, які допоможуть покращити мозкову активність та увагу природним шляхом.

Є чимало безпечних способів для регуляції роботи нейромедіаторів. Сьогодні ми детальніше про них поговоримо, щоб дати вам змогу краще розібратися у хімічних процесах, що відбуваються у мозку людини.

Ефективні способи покращити мозкову активність природним шляхом

1. Як виправити дефіцит дофаміну та уникнути депресії

дефіцит дофаміну викликає депресію

Низький рівень дофаміну може викликати чимало неприємних симптомів, зокрема втому, апатію, різкі перепади настрою, втрату зацікавленості у всьому, що відбувається навколо, та навіть депресію. Саме тому людині з дефіцитом дофаміну в організмі важко перебороти депресію.

Дофамін є одним найважливіших нейромедіаторів, адже він передає сигнали до мозку через нейрони та нервові клітини.

До того ж нейромедіатори є незамінними для організму, адже вони відповідають за здатність людини рухатися, якість роботи її опорно-рухового апарату, а також рівень енергії та мотивації для взаємодії з оточенням.

Як підвищити рівень дофаміну природним шляхом

 • Є одна амінокислота, яка здатна підвищувати рівень дофаміну в організмі. У медицині ця незамінна амінокислота відома під назвою “L-фенілаланін”.
 • На жаль, організм людини не здатний самостійно синтезувати L-фенілаланін, саме тому його необхідно отримувати разом з харчовими продуктами.
 • Зверніть увагу, що фенілаланін здатний конвертуватися в амінокислоту під назвою “тирозин” та водночас стимулювати вироблення дофаміну.

Для того, щоб підвищити кількість амінокислот в організмі, неодмінно додайте до свого раціону такі харчові продукти:

 • М’ясо
 • Молочні продукти
 • Горіхи, зокрема мигдаль та волоський горіх
 • Насіння (кунжут, соняшникове, гарбузове)
 • Банани
 • Буряки
 • Шоколад
 • Зелений чай
 • Чорничний сік
 • Сік моринди лимонолистої (ноні)

Зверніть увагу, що покращити мозкову активність також можна за допомогою медитації та регулярних фізичних тренувань.

2. Як підвищити рівень гормону щастя – серотоніну

серотонін покращує мозкову активність

Більшість антидепресантів діє таким чином, що ціла низка інгібіторів починає беззупинно продукувати серотонін. Тобто замість того, щоб пригальмувати активність нервової системи, заспокійливі препарати не дають людині можливості швидко перебороти депресію.

 • Низький рівень серотоніну в організмі може викликати стрес, пригнічений стан, негативні думки та навіть відчай.
 • Саме тому лікарі призначають спеціальні препарати, які регулюють вироблення серотоніну в організмі, адже цей нейромедіатор також називають “гормоном щастя”.
 • Утім, не варто забувати, що підвищити рівень серотоніну можна природним чином без небезпеки для здоров’я.

Як підвищити рівень серотоніну природним шляхом

 • Перегляньте свій раціон та неодмінно включіть до нього такі продукти: банани, натуральний чорний шоколад, авокадо, курятину, кавуни, чорниці, молоко та райський банан. Зверніть увагу, що ці харчові продукти здатні підвищити рівень не тільки серотоніну, а й дофаміну.
 • Знайдіть собі цікаве хобі: запишіться на гурток з малювання, візьміть уроки танців, купіть абонемент на йогу, тощо.
 • Послухайте музику: позитивні емоції, які викликає прослуховування музики, допомагають відновити баланс хімічних процесів та покращити мозкову активність.
 • Частіше проводьте дозвілля разом з родиною та друзями.

3. Хороший та міцний сон здатний покращити мозкову активність

сон здатний покращити мозкову активність

Недостатня кількість відпочинку у нічний період, поганий сон, безсоння та інші розлади сну можуть призвести до багатьох серйозних розладів у роботі внутрішніх органів та систем.

Зверніть увагу, що розладу сну викликають дефіцит серотоніну в організмі, у результаті чого людина відчуває втому та надмірну чутливість, а ризик розвитку депресії суттєво зростає.

Хороший сон – це запорука здоров’я людини та відмінної мозкової активності. За допомогою звичайного сну можна відрегулювати роботу нейромедіаторів та покращити емоційний стан людини. Повірте, після хорошого нічного відпочинку людина відчуває легкість, енергійність та піднесення, а також є більш стресостійкою та витривалою.

Як покращити мозкову активність за допомогою сну

 • Дотримуйтеся режиму: кожного дня їжте та лягайте спати у той самий час.
 • За дві години до сну відкладіть всі електронні гаджети, тобто закрийте ноутбук, вимкніть мобільний телефон та заховайте подалі планшет.
 • Перед сном не займайтеся спортом, краще це робити вранці.
 • Щовечора перед сном робіть одні й ті самі ритуали: прийміть гарячий душ, випийте чашку теплого молока з медом, зручно вмостіться у ліжку та прочитайте кілька сторінок книги.
 • Намагайтеся підтримувати комфортний температурний режим у помешканні. Спека та неприємний задушливий запах можуть негативно вплинути на якість сну та відпочинку.

Тепер ви знаєте, що покращити мозкову активність ви можете за допомогою природних та безпечних засобів та звичок, не вдаючись до синтетичних медикаментів.

Якщо ви хочете відчувати емоційну та фізичну рівновагу, перш за все перегляньте свій стиль життя та візьміть на озброєння наші корисні поради.

Неодмінно переконайтеся в їхній ефективності на власному досвіді!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.