5 способів перетворити негатив на позитив

16 Січня, 2019
Якщо ви є оптимістом, то маєте змогу бачити всі предмети та явища довкола під зовсім іншим кутом. До того ж ви завжди знайдете спосіб відновити баланс у складних та незрозумілих ситуаціях. Саме тому у цій статті ми вирішили поділитися корисними порадами, завдяки яким ви зможете зрозуміти, як перетворити негатив на позитив.

А ви б хотіли знати, як перетворити негатив на позитив?

На жаль, ми дуже часто стикаємося з негативними висловлюваннями, думками та енергією. Проте зазвичай саме наше ставлення до життя та особисті погляди не дозволяють бачити позитив у простих речах, котрі нас оточують щодня.

Саме тому ми вирішили запропонувати вашій увазі 5 простих та водночас неймовірно ефективних способів перетворити негатив на позитив. Ви навчитеся залишатися щасливою людиною навіть у ті миті, коли всі довкола випромінюють виключно негатив. Таким чином ви зможете абстрагуватися від негативу та перетворювати всю руйнівну енергію на те, що приноситиме вам користь.

Рекомендації, які допоможуть перетворити негатив на позитив

1. Переосмисліть свої думки

як переосмислити думки

Уявіть, що ви написали повідомлення своєму найкращому другу, а він чи вона прочитали його, проте залишили без відповіді. Звісно, у вашій голові одразу виникнуть неприємні думки, що товариш за щось на вас сердиться. Ви почнете пригадувати всі попередні розмови, намагаючись зрозуміти, чи не могли ви сказати другові щось неприємне, через що він/вона зараз погано почувається та не хоче розмовляти.

Насправді щойно ми починаємо так думати, то припускаємося великої помилки. Скоріш за все, ви самотужки вигадали проблему, тоді як у реальному житті все відбувається зовсім не так, як ви собі уявили.

Можливо, ваш товариш просто дуже зайнятий та не має вільного часу для того, аби відповісти на ваше повідомлення. Можливо, у нього/неї розрядився телефон одразу після того, як він чи вона прочитали ваші слова. Насправді можна знайти тисячі інших пояснень того, чому ваше повідомлення залишилося без відповіді.

Не варто сприймати свої думки як єдину можливу реальність. Погодьтеся, що дуже часто ми самі себе накручуємо та налаштовуємо на негатив через хвилювання та емоції, що нас переповнюють цієї миті.

Чому ж так відбувається? Спробуйте запитати себе, чи справді така поведінка є логічною, і ви самі отримаєте правильну відповідь.

2. Переверніть реальність з ніг на голову

як перевернути реальність з ніг на голову

Дуже простим, проте водночас неймовірно цікавим та незвичним способом перетворити негатив на позитив є спроба повністю перевернути реальність, що вас оточує.

Для прикладу, якщо ви розпочали свій робочий день зі слів “Я почуваюся жахливо”, спробуйте замінити їх на “У мене сьогодні прекрасний настрій!”. Зверніть увагу, що для того, аби це “заклинання” подіяло, необхідно справді повірити у свої слова.

Ви можете повторювати цю мантру стільки разів, скільки буде потрібно для того, щоб її засвоїти. Повірте, після такої вправи ви більше не вважатимете, що у вас все погано.

Насправді кожній людині дається змога самостійно змінити своє сприйняття та ставлення до всього, що її оточує.

3. Завжди сприймайте негативні події з позитивною реакцією

Жодна людина не має повноцінної влади контролювати все, що з нею відбувається. Можливо, завтра вас звільнять з роботи і ви втратите змогу сплачувати рахунки за оренду квартири, або ж ваша кохана людина розірве з вами стосунки.

Втім, найгірше, що ви можете зробити у такому випадку – це почати себе жаліти, дозволити собі потонути у вирі нерозумінь та звинувачень, а також почати всотувати у себе весь негатив, що знаходиться довкола.

Такою поведінкою ви лише посилите внутрішні страждання та біль.

Чи можна якось запобігти подібним ситуаціям? Ми рекомендуємо навчитися сприймати навіть неприємні події з позитивним настроєм.

Для прикладу, якщо ви здогадуєтесь, що незабаром вас звільнять з роботи, сприйміть цю новину зі словами: “Нічого страшного, це чудова можливість знайти кращу роботу, де я зможу досягти кар’єрного росту”. Якщо вас кинула кохана людина, сприйміть це так: “Тепер у мене з’явиться більше часу на себе, тож я зможу з’ясувати, чого саме прагну від стосунків”. 

4. Розвивайте увагу!

як розвивати уяву, щоб перетворити негатив на позитив

Вірте чи ні, але багата уява допомагає залишатися позитивною людиною у будь-яких ситуаціях. Маючи гарну уяву, ви зможете краще зосередитися на теперішньому моменті та не думати про негаразди чи проблеми, що чигатимуть на вас у майбутньому.

Завдяки багатій фантазії вам вдасться яскравіше жити нині, не переймаючись через помилки минулого та забувши про страхи перед невідомістю.

Все, що вам знадобиться для того, аби досягнути позитивного результату – це регулярно тренувати власну уяву!

Маючи гарно розвинену фантазію, ви зможете навести лад у думках та планах без суб’єктивного оцінювання.

Більшість думок у голові людини продиктовані її емоціями, а не здоровим глуздом. Саме тому дуже часто ми не можемо об’єктивно та спокійно розцінити ситуацію, в якій опинилися.

5. Любіть себе та тіште приємностями

як притягнути позитив у життя

Коли мова йде про те, як перетворити негатив на позитив, варто також згадати, наскільки важливо любити себе та регулярно тішити себе приємними дрібничками.

Якщо ви цього не робитимете, то практично втратите змогу помічати позитив у всьому, що вас оточує.

На жаль, люди часто сприймають події та явища з негативним або позитивним настроєм тільки через схвалення або засудження з боку оточення.

До того ж, дуже часто ми дозволяємо іншим людям розпоряджатися нашим життям та добробутом.

Для того, щоб це не відбувалося, рекомендуємо навчитися правильно розставляти пріоритети та почати цінувати себе. Ви повинні самі хвалити себе за досягнення, не чекаючи доки це хтось зробить за вас.

Не забувайте, що себе потрібно любити за будь-яких обставин, а не тільки у тому випадку, якщо інші люди зізнаються, що сильно вас люблять та цінують.

Настав час взяти контроль над власним життям у свої руки та зрозуміти, що негатив є лише результатом неправильного сприйняття реальності.

Уявіть, що було б, якби ви кожного разу не сприймали власні помилки як катастрофу вселенського масштабу? Якби ви нарешті зрозуміли, що кожний хибний хід є можливістю змінити своє життя на краще?

Не дозволяйте собі ставати жертвою обставин та марно страждати.

Насправді життя є значно простішим та цікавішим, ніж може здатися на перший погляд. Просто іноді наші думки підпадають під вплив наших емоцій, які залежать від нашого особистого ставлення до певних подій та обставин.

Саме через невміння вчасно перетворити негатив на позитив ми й потрапляємо у подібні ситуації та зазнаємо поразки там, звідки можна було б вийти переможцем.

Настав час це змінити! Поставте перед собою мету бути щасливою людиною і просто будьте нею!