5 способів віднайти мотивацію

5 способів віднайти мотивацію
5 способів віднайти мотивацію

Останнє оновлення: 19 листопада, 2018

Час від часу ми всі відчуваємо нестачу мотивації для рішучих дій. Ми розповімо вам про деякі способи, які допоможуть віднайти мотивацію.

Погодьтесь: ви, мабуть, також неодноразово потрапляли у скрутну ситуацію, коли вас переповнювали відчуття самотності та відчаю, а всі негативні коментарі оточення у свій бік ви сприймали неймовірно болісно.

Такий стан знайомий кожному з нас, тому не варто передчасно бити на сполох.

Найважливіший крок до вирішення проблеми – це вміння вчасно її помітити та готовність попросити про допомогу.

Саме тому у цій статті ми розповімо про 5 простих, але ефективних способів віднайти потрібну мотивацію навіть у найскладніший період життя.

1. Збережіть ясність думки і зосередьтеся на важливих деталях

ясність думок і як віднайти мотивацію

Через брак правильної мотивації людина схильна бачити навколишній світ у похмурих тонах.

Дуже важливо цієї миті усвідомити, що ви переживаєте не найкращі часи, і настала мить відкинути вбік усі зайві сумніви та ігри у здогадки. Спробуйте поглянути на події у своєму житті тверезо та неупереджено.

Якщо причиною пригніченого стану є проблеми в особистому житті, радимо припинити обманюватися примарними здогадками та зосередитись на тих деталях, які вам достеменно відомі.

Це означає, що якщо ви впевнені у коханні до свого партнера, то обов’язково спільними зусиллями зможете вирішити будь-яку проблему. Не забувайте, що злагода в особистому житті здатна будь-кого витягнути з депресії.

Якщо кохана людина розуміє вас та підтримує, усі негаразди одразу стають не такими страшними, якими здавалися на перший погляд. Розуміння того, що ви в змозі вирішити проблеми у сімейному житті, обов’язково додасть вам наснаги йти далі по життю, адже ключ до розв’язки всіх складних запитань буде у ваших руках.

2. Не забувайте, що ви – звичайна людина

Чомусь ми часто зациклюємось на думці, що варто одного разу помилитися, і все життя піде коту під хвіст.

Утім, такої позиції дотримуватися не варто. Не забувайте, що ви – лише звичайна жива людина, тож дозвольте собі іноді помилятися.

Зрештою, як ви відрізнятимете білі смуги у житті від чорних, якщо час від часу не зазнаватимете невдачі?

Помилки – це завуальовані життєві уроки. Щоб винести з кожної ситуації урок, потрібно розглянути її з об’єктивної точки зору, зробити висновки та рухатись далі.

Коли ви падаєте духом через колишні невдачі, озирніться та погляньте, який довгий шлях вам довелось пройти, щоб опинитись на тому етапі у житті, де ви зараз перебуваєте. 

Це додасть вам сил повернутись на поле бою та продовжити свою тернисту дорогу до здійснення мрій.

Якщо ви вважаєте, що у вашому житті бракує засобів до відчуття абсолютного щастя, успіху та задоволення власною зовнішністю, краще зосередьте увагу на чомусь іншому та перестаньте очікувати, що хтось принесе вам усе на блюдечку.

У випадку якщо причиною появи чорної смуги у житті стала справді серйозна помилка, візьміть тайм-аут та проаналізуйте ситуацію тверезо. Коли висновки буде зроблено, можна рухатися далі.

3. Отримуйте щоденну дозу мотивації

дівчинка перед дзеркалом

Звісно, зберігати позитивний настрій та мотивацію 24 години неможливо. Натомість віднайти мотивацію, яка б допомагала вам впевнено йти до мети кожного дня, реально. Для початку радимо скласти список справ, які вам вдалося успішно довести до кінця за останній час.

Робити це кожного дня доволі складно, проте заради збереження мотивації варто виробити звичку записувати свої успіхи.

Після успішного дня вам навіть не знадобиться список для того, щоб заповнити мозок позитивними думками та віднайти мотивацію для нових звершень.

Утім, у ті дні, коли не вдалось здійснити усе заплановане, а мотивація просочилась крізь пальці та розчинилась у невідомості, список стане вам у пригоді. Зверніть увагу, що у період невдач дуже важливо не полишати роботу над списком і записувати кожне, навіть незначне, досягнення.

Щойно ви занотуєте всі позитивні моменти, одразу зможете оцінити, скільки вдалось зробити за короткий час, і це надихне вас на нові звершення.

Якщо ж однієї миті вам здаватиметься, що нічого хорошого з вами не відбувається, і немає за що дякувати Господу, перегляньте свої записи за попередні дні/тижні, адже часом ми не помічаємо, що бажане знаходиться зовсім поруч.

4. Щоб віднайти мотивацію, зробіть перерву

Дуже часто ми не можемо віднайти мотивацію, коли нам не вдається вчасно оговтатися від величезного потоку нової інформації і трохи перепочити.

Не варто боятись зробити перерву від того, що не мотивує вас на нові звершення. Навпаки, хороший відпочинок здатен відкрити нове дихання та повернути втрачені сили.

Бажання відсторонитися від буденних справ не означає, що тимчасові негаразди вивели вас з колії та призвели до розвитку депресії. Ба більше, не варто сумніватися у тому, що те, на що ви витрачали стільки зусиль, не є важливим. Це не так, просто настав час зробити перерву та тимчасово відійти від справ.

Коли вас охоплює сильна втома, підіть на прогулянку, перегляньте гарний фільм чи прочитайте книгу, яку давно відкладали. Робіть усе, що заманеться, навіть якщо це суперечить звичному ритму життя.

Такий невигадливий відпочинок допоможе вам перезарядитися та набратися сил. Коли ви повернетесь до справ, усі негаразди більше не здаватимуться вам такими серйозними. Ви й самі не помітите, як коротка перерва допоможе вам віднайти мотивацію.

5. Не бійтеся просити про допомогу

щаслива пара

Попри те, що вміння знаходити мотивацію та черпати натхнення з оточення є надзвичайно важливим для кожної людини, часом для цього може знадобитися допомога близької людини.

Такому стану речей є просте пояснення: людський мозок є настільки хитрим, що іноді він розпізнає відсутність необхідної мотивації та самостійно створює перешкоди для її появи.

На відміну від депресії, коли без допомоги професійного психолога не обійтись, проблему нестачі мотивації можна вирішити за допомогою друзів, колег або членів родини.

Не бійтеся просити про допомогу, коли не можете владнати ситуацію самостійно. Ви будете здивовані, скільки людей з радістю протягнуть вам руку у скруті.

Навчіться мотивувати себе

Кожна людина неповторна, а тому немає єдиної правильної формули, яка здатна повернути втрачену мотивацію. Найперше, що варто зробити, коли не вистачає натхнення – розібратися у собі та проаналізувати власні потреби.

Не шкодуйте часу на те, щоб розпізнати свої бажання та страхи; щоб визначити головну мету та шляхи її досягнення. Відповіді на ці запитання стануть вам у пригоді, коли ви не знатимете, звідки черпати натхнення.

Зверніть увагу, що пошук мотивації є природнім процесом, проте не варто його затягувати. Не допускайте того, щоб пошуки натхнення призвели до розвитку депресії.

Перший крок до успіху – це любов та повага до самих себе. Ви повинні стати власним головним натхненником та мотиватором, і тоді у вас обов’язково все вийде!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.