6 домашніх засобів, які ніколи не слід пробувати

22 Січня, 2019
Не намагайтеся використовувати зубну пасту, щоб позбутися від прищів або недоліків шкіри. Навіть якщо харчова сода в її складі може бути ефективною, інші хімічні компоненти можуть пошкодити шкіру.

Сьогодні у нас є вільний доступ до різних рецептів і домашніх засобів, які, як стверджується, дозволять нам позбутися проблем зі здоров’ям та зовнішнім виглядом. Не потрібно платити багато грошей за дорогі процедури, адже можна поліпшити наш спосіб життя за допомогою натуральної медицини. Хоча це правда, що більшість з рекомендованих домашніх засобів ефективні і можуть бути чудовими помічниками, експерти нагадують нам, що не всі з них працюють, а деякі з них можуть принести більше поганих наслідків, ніж користі.

Види домашніх засобів, які не треба використовувати

Враховуючи думки експертів про негативний вплив, який можуть мати на наше здоров’я деякі з цих домашніх засобів, ми поділимося 6 засобами, які краще не готувати.

Скраби з мушлями і сухофруктами

Природні скраби є однією з найкращих альтернатив для глибокого очищення шкіри, її зволоження й усунення надлишкових мертвих клітин, які накопичилися. Тим не менш, дуже важливо враховувати інгредієнти в цих продуктах, адже деякі з них можуть пошкодити шкіру і спричинити мікроскопічні пошкодження, які можуть навіть призвести до появи шрамів. Наприклад, деякі скраби, які містять фісташки, шкаралупу горіхів, подрібнений мигдаль в поєднанні з оливковою олією, можуть пошкодити шкіру через нерівні краї компонентів. Те ж саме відбувається, коли ви робите пілінг мушлями.

Домашні клізми

види домашніх засобів від закрепів

Домашні клізми роблять, наливаючи воду в пряму кишку, щоб простимулювати дефекацію. Деякі люди навіть готують клізму за допомогою кави, через помилкове переконання, що кофеїн допоможе очистити систему. Це невірно, і на думку експертів, будь-яка домашня клізма вкрай ризикована, оскільки вона може проколоти пряму кишку і створити серйозні побічні ефекти або навіть призвести до смерті. Саме тому лікарі рекомендують не робити клізму вдома. Краще зробити вибір на користь ліків від закрепів, які продаються в аптеках, і якщо це не спрацює, звернутися до лікаря.

Лікування прищів зубною пастою

Лікування акне зубною пастою є одним з найстаріших і найбільш поширених трюків в історії, тому що він показав дійсні результати. Харчова сода, яка міститься в зубній пасті, сприяє висиханню прищів і, як наслідок, зменшує їх появу. Однак експерти стверджують, що це не найкраща альтернатива, оскільки, хоча харчова сода допомагає з прищами, зубна паста містить хімічні сполуки, які можуть подразнювати шкіру. Серед найбільш шкідливих інгредієнтів для шкіри, які входять до складу зубної пасти: алкоголь, перекис водню і ментол.

Йогурт для полегшення вагінальних інфекцій

йогурт

Міф про ефективність цього домашнього засобу ґрунтується на тому, що живі культури в йогурті містять ацидофілін, який може допомогти позбутися поганих бактерій. На жаль, не було доведено, що він насправді бореться з вагінальними інфекціями, і на думку доктора медичних наук, професора Єльської школи медицини, гінеколога Мері Джейн Мінкін, ви ніколи не повинні використовувати ароматизовані і підсолоджені йогурти, що зазвичай зберігаються в холодильнику, оскільки цукор всередині або навколо піхви може спровокувати навіть більше інфекцій.

Те, що ви повинні зробити, це їсти йогурт регулярно, особливо коли приймаєте антибіотики, щоб уникнути інфекції, але ви ніколи не повинні вводити його в піхву.

Маска з яєчними білками для тонусу шкіри

Багато чуток стверджують, що яєчні білки допомагають укріпити шкіру, тому багато жінок використовують цей засіб. На думку експертів, немає жодних доказів, які б вказували на ефективність цього методу. Багато людей вважають, що яєчні білки роблять шкіру пружною, оскільки вони відчувають пружність, коли шкіра висихає, але правда в тому, що шкіра повертається до нормального стану, коли яєчні білки змивають. Крім того, існує ризик, що ви можете захворіти, якщо сальмонела потрапить до рота.

Вершкове масло для лікування опіків

вершкове масло

Деякі люди вважають, що масло може полегшити і вилікувати опік, викликаний відкритим полум’ям або сонячним промінням. Це абсолютно неправильно, адже масло є ідеальним місцем для того, щоб бактерії формували й утворювали інфекції. Експерти рекомендують використовувати холодну воду і крем-антибіотик.