6 істин, про які страх не дає вам дізнатися

Ви втомилися переборювати страх? Схоже, ви ніколи не переможете його? Правда в тому, що ви ніколи не зможете виграти битву проти страху, але вам до снаги навчитися боротися з ним.
6 істин, про які страх не дає вам дізнатися

Останнє оновлення: 11 грудня, 2018

Ви знаєте, скільки шкоди завдає нам страх? Він впливав на вас у минулому і також вплине у майбутньому, якщо не припините боятися.

Ви, безумовно, знаєте кілька “методів”, які допомагають подолати це почуття, але незалежно від того, як часто ви долаєте страх, він завжди повертається.

Це не просто трапляється з вами. Насправді страх є частиною нас і дає нам змогу бути в безпеці в стресових ситуаціях.

Проблема полягає в тому, що з часом це почуття може стати настільки звичним і житті, що може контролювати всі ваші дії.

Щоразу, коли страх починає огортати вас, пам’ятайте про це. Потім працюйте над собою, щоб зменшити наслідки.

1. Страх вам бреше

Перше, про що страх не дає вам дізнатися, це те, що він постійно бреше і змушує вас почуватися жалюгідними.

  • Хочете підвищення на роботі? Тільки найкращі його отримують.
  • Збираєтеся боротися за свої права? Якщо вони погано ставляться до вас, ви цього заслуговуєте.
  • Пояснюєте нову ідею? Над вами будуть лише глузувати.

Страх – це дуже сильна емоція. Фізіологічно, це один із найкорисніших механізмів захисту людей. Однак не варто дозволяти йому спотворювати вашу реальність.

Хоча ви не можете позбутися його, важливо навчитися тримати страх під контролем, щоб він не впливав на ваші вчинки.

2. Ви можете це зробити

ейфелева вежа
Страх також не хоче, щоб ви дізналися, що незалежно від вашої поточної ситуації або труднощів, з якими ви зіткнулися, ви можете зробити те, що захочете.

Багато людей дозволяють страху контролювати себе і звертають увагу на всі негативні повідомлення, які їх розум надсилає.

Це правда, що досягнути великі цілі непросто, це вимагає багато часу та зусиль. Однак інакше ви не були б мотивовані для досягнення результатів і не навчалися в процесі.

3. Ніколи не пізно змінюватися

Як довго ви мирилися з токсичними стосунками або дружбою? Як довго мріяли про подорож, яка викликає у вас більше захоплення, ніж будь-що інше? Як довго ви відчували страх?

Він не хоче, щоб ви дізналися, що ані вік, ані будь-які інші обставини не є перешкодою для змін. Щоб зміни перетворилися на реальність, треба їх втілити.

Якщо у вашому житті справді щось відбувається неправильно або якщо є щось, що ви хочете зробити, сформуйте план дій. У вас уже є мета. Тепер зробіть необхідні кроки, щоб втілити його в життя.

4. Ніхто не зробить краще за вас самих

жінка сидить за столом
Одним із чинників, який часто викликає страх, є думка інших. Це можна пояснити тим, що багато людей коментують життя інших, критикують їх або “допомагають”.

Однак тільки ви самі має право вирішити, які зміни зробити у своєму житті.

Боязнь критики змусить вас потрапити в пастку в ситуаціях, які вам не подобаються, або робити те, що ви ненавидите.

Можливо, ви думаєте, що так здобудете визнання інших, але це не обов’язково є правдою.

Зрештою, завжди буде хтось, хто говоритиме про вас, тому що це частина людської природи. І це нормально, тому що ви не завжди можете добре вживатися з усіма.

Те, що ви можете зробити, – це жити відповідно до ваших сподівань і мрій. Дуже ймовірно, що вас будуть критикувати, але ви, безумовно, будете щасливішими.

5. Минулі помилки не визначають ваше майбутнє

дівчина біля озера
Страх не хоче, щоб ви дізналися, що зроблені вами помилки не повинні визначати ваше майбутнє. Ми всі робимо помилки і несемо тягар на плечах, коли думаємо про те, чого не повинні робити.

Це природно, тому що життя полягає у випробовування чогось нового і прийнятті рішень. Коли ви виконуєте це, то завжди робите помилки.

Ці помилки можуть допомогти знайти кращий шлях до ваших цілей. Не будьте одним із тих людей, які припиняють намагатися, а потім не розвиваються, тому що зробили помилку.

Натомість використовуйте свої помилки, щоб побачити, яким шляхом не слід йти, або отримати досвід.

6. Єдине, що стає на вашому шляху, – це не страх, це ви самі

Ви думаєте, що страх – це те, що вас паралізує? Насправді, це не так. Це правда, що він може викликати невизначеність і сумніви, але ви самі вирішуєте залишатися замороженими.

Коли з’являється страх, у вас є два варіанти:

  • Звернути увагу на нього і заклякнути.
  • Подивитися на попередження, яке він дає, вжити заходів та діяти.

Коли ви припиняєте сприймати страх як велику перешкоду у своєму житті, ви несете повну відповідальність за себе. Спробуйте зробити це якомога швидше.

Ви побачите, що, хоча страх викликає невизначеність, відповідальність за власні дії принесе вам користь.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.