6 корисних кроків, щоб позбутися акне

7 Лютого, 2019
Окрім турботи про шкіру, потрібно звернути увагу на свій раціон і правильне зволоження, щоб вивести токсини та позбутися акне.

Акне є одним із найгірших кошмарів обличчя. Здебільшого підлітки страждають від цієї проблеми, а потім вона повністю зникає. Однак люди, акне з’являється і в підлітковому віці через гормональні проблеми та звички.

На щастя, позбутися акне цілком можливо. Це вимагає певних зусиль і зміни певних звичок.

У цій статті ми запропонуємо вам низку кроків, які допоможуть досягти цієї мети.

Що таке акне і чому воно виникає?

Почнемо з основ: зрозумійте, що таке акне. Акне – це проблема шкіри, яка характеризується утворенням прищів, вугрів, червоних плям і запаленням.

Причина появи акне в тому, що ваші потові залози працюють занадто активно. Це викликає накопичення жиру, відмерлих клітин і бактерій. Разом із запаленням виникає акне.

Кроки, щоб позбутися від акне

Ви не будете мати чудовий вигляд, якщо ви не будете присвячувати час на догляд за собою. Виконайте ці кроки для усунення акне і швидкого виправлення проблеми.

1. Зволоження

вода допомагає позбутися від акне
Ви повинні пити 2 літри води на добу. Це допомагає усунути токсини у ваших клітинах.

Завдяки розчинній здатності води ці токсини можна усунути через сечу і піт.

За оцінками фахівців, 72% шкіри складається з води. Отже, потрібно підтримувати цю пропорцію, якщо ви хочете позбутися від акне, уникнути його в майбутньому і зберегти вашу шкіру здоровою.

2. Зверніть увагу на свої харчові звички

Ваш раціон безпосередньо впливає на здоров’я вашої шкіри. Натуральні продукти живлять шкіру і роблять її гарною, але ви повинні уникати продуктів з цукру, борошна, рафінованих олій або насичених жирів.

Ми знаємо, що каші з цукром, макаронні вироби, тістечка, шоколадні цукерки, печиво, мармелад і подібні продукти є неодмінною частиною харчування. Це пояснюється тим, наскільки вони доступні та дешеві.

Проблема в тому, що вживання цих продуктів викликає:

 • появу небажаного акне
 • підвищення рівня інсуліну
 • зміни у секреції андрогенів
 • надлишок олій у шкірі

3. Макіяж

як позбутися від акне
Ми знаємо, що ідея вийти з дому без макіяжу може здатися абсурдною. Не секрет, що майже всі жінки його використовують, принаймні зрідка.

Макіяж чудово підходить для того, щоб увиразнити риси обличчя. Він допомагає зробити обличчя елегантним, сучасним, витонченим. Водночас необхідно відзначити такі міркування.

 • Обирайте якісні засоби.
 • Обирайте відповідні засоби для вашого типу шкіри.
 • Щовечора повністю знімайте макіяж.
 • Переконайтеся, що один день на тиждень не наносите макіяж для того, щоб ваше обличчя відпочило.

4. Належна гігієна обличчя

Щоб позбутися акне і зберегти шкіру гладенькою і вільною від вад, може бути потрібна лише правильна гігієна.

Щоб ефективно усунути акне, важливо часто мити обличчя теплою водою і натуральним милом.

Ви також можете скористатися м’яким засобом для зняття макіяжу, який підходить для вашого типу шкіри. Потім зніміть решту чистим, м’яким рушником, щоб позбутися від маслянистого залишку на шкірі й уникнути подразнення.

Також рекомендуємо робити пілінг один раз на тиждень. Хоча є кілька комерційних засобів, ми рекомендуємо спробувати скраб з папаї, трояндової води та йогурту.

5. Спіть стільки, скільки потрібно

правильний сон допомагає позбутися від акне
Сон тривалістю 8 годин на добу допомагає розслабитися і сприяє детоксикації шкіри. Якщо ви не спите стільки, скільки потрібно, ваша шкіра буде мати проблеми з оновленням і накопичуватиме олії та токсини.

Хороший відпочинок допоможе вам:

 • позбутися акне
 • уникнути появи мішків під очима
 • збільшити продуктивність і концентрацію

Якщо ви не можете спати 8 годин на добу, спробуйте трохи подрімати вдень. Цей сон має тривати 20-40 хвилин.

6. Перегляньте ліки, які ви приймаєте

Деякі випадки виникнення акне не пов’язані з браком сну або поганим харчуванням. Вони є побічним ефектом деяких ліків. Найчастіше акне викликають протизаплідні пігулки.

Перш ніж повністю припинити прийом цих препаратів, проконсультуйтеся з лікарем. Іноді акне виникає тільки в перші кілька тижнів, коли ваш організм адаптується.

Якщо після декількох тижнів стан акне не покращиться, спробуйте альтернативу, яка не буде причиною цієї проблеми.

Не забувайте щодня боротися з акне

як позбутися від акне вдома
Багато людей здаються в боротьбі з акне. Хоча це лише ваше власне рішення, ви повинні знати, що вам не потрібно жити з цією проблемою все життя.

Позбутися від акне дуже просто, і хоча результати можуть прийти повільно, з часом ви помітите велику різницю.

 • Dunyach-Remy, C., Sotto, A., & Lavigne, J.-P. (2015). Le microbiote cutané : étude de la diversité microbienne et de son rôle dans la pathogénicité. Revue Francophone Des Laboratoires. https://doi.org/10.1016/S1773-035X(15)72821-2
 • Marty, J. P. (2007). Acné, sécheresse cutanée et vieillissement: La nutrition au service de la peau. Nouvelles Dermatologiques.
 • Berbis, P., Tostain, J., & Rossi, D. (2004). Androgènes et vieillissement cutané. Progrès En Urologie.