Взаємозалежні стосунки: зв'язки, які приносять біль

Емоційна залежність може перетворитися на величезну проблему. Якщо ваше життя зосереджене навколо однієї людини, якщо у вас уже нема особистого простору та часу, тоді час задуматися, чи не варто розірвати ці пута. 
Взаємозалежні стосунки: зв'язки, які приносять біль

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Взаємозалежні стосунки – це така собі любов, яка причиняє багато болю. Іронія, чи не так? Чудове почуття кохання до іншої людини може перетворитися на справжнє випробовування.

Таке трапляється, коли наша прив’язаність до когось має нездоровий характер. Оскільки ще з дитинства людей вчать про “власність”, то часто вони навіть не усвідомлюють, що інша особа не може повністю належати їм. І якщо появляться таке відчуття, що ви повністю належите комусь, а він вам, тоді це сигнал, що потрібно щось міняти.

Взаємозалежні стосунки: коли любов приносить біль

У всіх пар, у кожних взаєминах між двома людьми обов’язково виникають конфлікти. Це абсолютно природний процес “притирання” і спільного розвитку.

2-сердечка-на-мотузці

Коли ж ваш партнер починає ставати центром вашого всесвіту та у вас розвивається певна залежність, що перешкоджає нормальному життю, тоді потрібно визнати, що у вас серйозні проблеми.

Двоє людей повинні вирішити для себе, що вони діляться одне з одним своїм життям, любов’ю і  повагою, але спільне життя не означає, що вони повинні один від одного залежати. Звісно, також кожен повинен мати свій простір, а якщо стосунки не складуться, то це нормально!

Не можна ні від кого залежати у житті – у нас є тільки ми самі. Віддатися повністю іншій людині – це майже як самогубство.  Ось чому так важливо буди уважними до ознак взаємозалежності між людьми:

  • залежність самооцінки від того, що скаже чи не скаже партнер;
  • відповідальність за задоволення потреб коханої людини заходить занадто далеко від норми;
  • нема розмежування між “я” і “мій партнер”;
  • беззаперечне сприйняття слів коханої людини через страх втратити її;
  • якщо закінчуються одні стосунки, то за ними одразу ж починаються інші.
3-серце-під ризиком

Якщо ви коли-небудь відучували щось подібне до описаного, тоді, імовірно, ви або страждали від емоційної залежності, або були за крок до неї.

Послабте мотузку, яка вас зв’язує

Знаєте це відчуття, коли тримаєте мотузку, щоб вона не вислизнула з рук? А коли мотузка таки тікає з рук – це як той біль і заподіяна нам травма, яку ми собі завдаємо у нездорових стосунках!

Це також може бути цікавим: Як негативні емоції шкодять організму

Це ж саме відбувається у людей в голові. Вони зв’язують себе з кимось у стосунках, які їм не приносять ніякої користі. Відпустити таку мотузку дуже непросто, часом люди можуть бути навіть трохи мазохістами і воліють терпіти руйнівний біль від таких стосунків.

Якщо ви не впевнені, чи потрібно відпустити партнера зі свого життя, або знаєте, що варто, але ще не готові чи не в змозі це зробити, то зараз якраз найкращий час, щоб позбутися цього тягаря раз і назавжди.

4-любов-в-небезпеці

Побачите, що відчуття від звільнення буде просто неймовірним. Вас переповнюватиме внутрішній спокій і мир.

Тепер ви усвідомите, що всі страхи, невпевненість і низьку самооцінку як рукою зняло, бо це все раніше було спричинено тим, що ви дозволяли комусь іншому повністю контролювати вашу самоповагу.

Чи будете ви одразу почуватися щасливими? Мабуть, не одразу, бо хоч бути вільними – це чудово, але спочатку це ще й боляче. Попри все, не можна й надалі душити себе в такій опіці, треба звільнитися. Ніхто вас не примушує триматися за біль – все у ваших руках.

Звісно, на такий крок наважитися дуже нелегко, тож, якщо ви не відчуваєте в собі сили це зробити самостійно, зверніться по допомогу. Без підтримки вам може забракнути мужності пройти це випробовування наодинці.

Що ж призвело до такої ситуації і стосунків? Чи було щось у вашому минулому таке, чому ви тепер боїтеся втратити когось? Вас переповнює любов?

Часом любов може бути як наркотик. З одного боку, це нормально думати про свою кохану людину і хотіти проводити з нею весь час… але емоційна залежність може бути шкідливою і принизливою, якщо ви більше не можете бути собою.

5-квітка-на-вітрі

А що стається після того, коли люди ідуть? Дехто, можливо, одразу ж починає шукати заміну. І це велика проблема, яка свідчить про невміння жити самим! Буває, людям потрібен наркотик, щоб почуватися добре, навіть, якщо для цього треба принижуватися.

У таких ситуаціях варто звернутися по допомогу, виговоритися і відкрити очі на реальність. Буде боляче, доведеться постраждати (хоча хіба до цього люди не страждали?) і почуватися не в своїй тарілці. Людям слід навчитися жити наодинці і відчувати спокій від самотності. Не можна почуватися невпевнено і самотньо в цьому світі. Ми і є найкраща наша компанія.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.