Як загоїти емоційні рани?

16 Січня, 2019
Емоційні рани - частина того, щоб навчитися бути собою. Інколи це дуже важко, але треба зуміти загоїти їх, щоб дивитися в майбутнє з оптимізмом.

Скільки разів вам завдавали болю? Емоційні рани треба навчитися лікувати, однак це дуже важко, адже біль не минає, ви занадто багато страждаєте, а іноді він залишається назавжди.

Деякі емоційні рани вражають глибше, ніж інші. Деякі зникають без сліду, однак є й такі, що залишають величезний шрам, який ніколи не загоїти повністю. Деякі рани ніколи не затягуються… або принаймні так ви думали до сьогодні.

Можливо, ви вважаєте, що життя було б значно кращим, якби в ньому не було страждань, якщо б ніхто не завдавав вам шкоди. Однак ви не усвідомлюєте те, що весь цей біль є способом отримати життєвий досвід. Саме це змінює людину, змушує її вирости як особистість.

Усі життєві події: як позитивні, так і негативні – залишають на нас свій знак, утім погані речі – це миті, які глибоко ранять людину.

Читайте також: “Емоційна маніпуляція: розпізнання та уникнення“.

Сьогодні ми хочемо поговорити про те, як найкраще можна загоїти емоційні рани, щоб навчитися на них і перетворити в досвід, який дасть вам краще розуміння себе самих та власного життя.

Піклуйтеся про свої емоційні рани, щоб вони добре загоювалися

Емоційні рани значно гірші, ніж фізичні, але й ті, й інші треба лікувати. Крім того, кроки, які потрібно зробити, щоб загоїти емоційні шрами, схожі до способу лікування порізу чи синця на тілі.

Якщо ви відмовитеся ставитися так до проблеми, то почнете ігнорувати свій біль, відвернетеся від рани, поки в ній не почнеться зараження, що спричинить ще більшу агонію чи сум.

Саме тому ми хочемо звернути увагу на кроки, які кожен повинен пройти, щоб загоїти емоційні рани.

1. Де ваша рана? 

Перш за все, потрібно знати, де саме болить, визначити джерело болю.Не шукайте десь далеко, а зазирніть глибоко всередину себе самих і зверніться по допомогу, якщо вона вам потрібна.

Цілком можливо, що ви не зможете визначити рану самі й вам знадобиться чиясь порада. Не бійтеся почуватися вразливими та в жодному разі не соромтеся. Як тільки ви визначили рану та зрозуміли її причину, можна рухатися далі…

2. Зрозумійте, наскільки рана серйозна 

Кожного разу, коли у вас з’являється рана, важливо знати, наскільки вона серйозна, і чи серйозна взагалі. Іноді біль може бути значно сильнішим, ніж вам здається спочатку, а в інших випадках причиною бувають просто ваші думки.

Тепер, коли ви знаєте джерело болю, потрібно вивчити його, щоб зрозуміти, яким саме має бути правильне лікування. Не ігноруйте проблему, її потрібно вирішити лицем в лице.

3. Час на загоєння 

Це найболісніший момент. Пригадуєте пекуче відчуття, коли ви втираєте спирт або перекис водню в глибокий поріз? Той самий підхід стосується й емоційних ран.

дівчина сидить на серці

Ви повинні рухатися вперед попри все, адже у результаті це приведе вас до поворотного пункту, де потрібно буде пройти тест. Іноді варто просто розплющити очі й зіткнутися з реальністю. Іноді ви будете змушені знайти вирішення неприємної ситуації. Трапляється й таке, коли доводиться втікати або й оплакувати життєві неприємності…

4. Дайте рані загоїтися

Залежно від важкості поранення, на зцілення може знадобитися багато часу. Звісно, ви знаєте, що це не станеться за ніч, тому потрібно дати собі його.

Біль – це нормально. Зцілюватися важко. Але треба пам’ятати, що життя йде далі й воно береже для вас багато хорошого. Не дозволяйте болю захмарювати свій зір. Емоційні рани можна вилікувати, якщо дивитися в майбутнє і не забувати посміхатися.

“Якщо у вас є рани душі, попри те, якими глибокими вони можуть здаватися, час – то велика втіха, що зцілить їх” (Крістоф Мартін Віланд).

дівчина зі стрілою у грудях

Радимо прочитати про 5 емоційних травм дитинства

Не соромтеся своїх ран, адже кожному рано чи пізно завдавали болю в житті. Проблема виникає тоді, коли ви ігноруєте його, думаючи, що відсутність зайвої уваги до проблеми та час допоможуть зцілитися. До того ж, йдеться не про те, щоб закритися та піти. Під час процесу зцілення кожна рана повинна в якийсь момент перестати боліти.

Зцілення від емоційних ран – це можливість навчитися, яка, мабуть, більше ніж будь-що інше вчить нас, що можна подолати страх і біль, які ми відчуваємо через травми.

  • Ricciardi, E., Rota, G., Sani, L., Gentili, C., Gaglianese, A., Guazzelli, M., & Pietrini, P. (2013). How the brain heals emotional wounds: the functional neuroanatomy of forgiveness. Frontiers in human neuroscience, 7, 839.
  • Benner, D. G. (2016). Healing emotional wounds. Wipf and Stock Publishers.