6 порад, щоб збільшити метаболізм і схуднути

21 Січня, 2019
Вправи є одним із найкращих способів прискорити метаболізм і спалювати більше жиру. Всього 30 хвилин на день достатньо, щоб підвищити реакцію організму.

Метаболізм – це хімічний процес, за допомогою якого ваше тіло перетворює їжу і напої, які ви споживаєте щодня, в енергію. Він підтримує роботу органів на оптимальному рівні й полегшує вирішення багатьох інших завдань протягом дня, які приносять користь для загального стану здоров’я.

Попри те, що ви спалюєте більше калорій, коли залучені в інтенсивній фізичній активності, навіть коли ви повертаєтеся в стан спокою, метаболізм й надалі функціонує, щоб поліпшити кровообіг і дихання.

На нього впливають різні фактори: вік, стать, розмір тіла і багато іншого.

Кажуть, що у людини повільний метаболізм, коли вона витрачає менше калорій, ніж є нормою.

Оскільки це стосується людей, які можуть бути схильні до високого ризику надмірної ваги або ожиріння, важливо взяти до уваги поради, які допоможуть збільшити метаболізм.

1. Розділіть харчування на декілька частин, щоб збільшити метаболізм

страви для втрати ваги
Всі знають, що необхідно їсти три рази на день. Крім цього, непогано було б розділити їжу на п’ять або шість порцій протягом дня, щоб активізувати метаболізм.

Хоча це може здаватися суперечливим, але якщо ви морите себе голодом і не даєте організму достатню кількість калорій, він реагує зниженням температури тіла і зберіганням енергії у вигляді жиру.

Ключ до високого метаболізму – вибирати продукти, які багаті на вітаміни, мінерали та клітковину, а також містять мало калорій. Це допоможе вам почуватися ситими та приборкати муки голоду, які можуть підштовхнути вас до обробленого цукру і борошняних продуктів, які мають дуже невелику харчову цінність.

2. Збільшіть споживання білка

Варто збільшити кількість білка, який ви споживаєте, для поліпшення фізичної працездатності та спалювання більше калорій, однак не слід засновувати раціон лише на білках.

Додавши білок до свого щоденного раціону, ви отримаєте більше м’язової маси, а також стимулюватимете спалювання жиру для стрункішої фігури.

Звісно, слід вибирати тільки високоякісні білки, які відповідають потребам органів вашого тіла. Деякі з них можуть бути отримані з таких продуктів, як:

 • яйця
 • риба
 • пісне м’ясо
 • шпинат

3. Висипайтеся

будильник
Люди, які мають погану якість сну, піддаються більшому ризику набрати вагу в порівнянні з людьми, які отримують хороший сон.

Це відбувається тому, що їхній метаболізм сповільнюється через зміни гормонів, відомих як грелін і лептин.

Грелін відповідає за запуск почуття голоду, тоді як лептин створює відчуття ситості.

Коли ви спите неправильно, то будете почуватися більш голодними, як вночі, так і протягом всього дня.

4. Збільшіть споживання рідини

Багато людей досі не розуміють, як корисно пити багато води протягом дня. Ця рідина має важливе значення для життя, адже вона зберігає тіло зволоженим і підтримує природну детоксикацію і ліквідацію відходів.

Зневоднений організм зазнає труднощів з належним використанням накопичуваної енергії, і це призводить до більшого накопичення жиру.

Ви можете сприяти підвищенню ефективності, додавши столову ложку лимонного соку або яблучного оцту до склянки води.

Читайте: Чи справді вода допомагає схуднути? Міфи та правда

5. Робіть фізичні вправи

жінка тримає гантелі в руках
Багатьом з нас фізична активність не приносить задоволення, але немає жодних сумнівів в тому, що це найкращий спосіб прискорити метаболізм.

Поєднання високої інтенсивності кардіо з силовими тренуваннями буде спалювати накопичений жир і сприяти збільшенню м’язової маси.

Дуже важливо виділяти принаймні 30 хвилин в день на тренування щодня. Якщо у вас вже дуже малорухливий спосіб життя, не намагайтеся почати з великого навантаження, тому що це може привести до травм. Краще підвищувати рівень тренувань поступово, у міру пристосування організму.

6. Збільшіть споживання клітковини

Клітковина є однією з тих необхідних поживних речовин, які не можна видалити зі щоденного раціону. Вона виконує такі важливі функції, як підтримка здорового травлення, видалення холестерину, а також допомагає довше почуватися ситими.

Завдяки їй метаболізм буде збільшуватися, і ви поступово почнете скидати вагу.

Ось кілька чудових джерел клітковини:

 • овес
 • коричневий рис
 • зелені листові овочі
 • яблука
 • ананас
 • лляне насіння
 • горіхи

Читайте: Корисні горіхи, які є незамінними для здоров’я

Пам’ятайте, що всі ці поради мають стати частиною вашого повсякденного життя, щоб бути ефективними.

Практикуючи їх кожного дня, ви не просто втратите кілька кілограмів, але й одночасно почнете помічати інші неймовірні переваги.

 • Олексієнко Я. І., Шахматов В. А., Верещагіна О. П. (2014). Харчування та його вплив на здоров’я людини.
 • О. В. Кузьмінська, М. С. Червона. (2004). Значення раціонального харчування для підтримки здоров’я молоді.  Державний інститут проблем сім’ї та молоді.