6 причин, чому виникає біль в спині

Як недостатнє, так і надмірне фізичне навантаження є факторами ризику, які можуть спричинити біль в спині, тому важливо адаптувати будь-яку активність до наших можливостей.
6 причин, чому виникає біль в спині

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Біль в спині – це сукупність симптомів, які характеризуються дискомфортом в зоні хребта. Ця проблема знижує функціональні можливості людини.

Будь-хто може страждати від болю в спині. Фактично, приблизно дві третини дорослого населення періодично страждають від нього.

Біль в спині: причини

Більшість причин болю в спині зумовлена змінами в структурі хребта.

Серед іншого, це може вплинути на:

  • Зв’язки
  • М’язи
  • Спинний диск
  • Хребці

Конкретні фактори

біль в спині: причини

Є певні причини, такі як травми, погана постава та слабкість м’язів. Пошкодження також можуть бути пов’язані з надмірним навантаженням та механічним перевантаженням, які викликають біль у спині.

Неконкретні фактори

З іншого боку, біль в спині може бути не пов’язаний з будь-якою з наведених вище причин.

Це біль, інтенсивність якого залежить від зміни положення. Він також може змінюватися під час виконанні певних фізичних вправ.

У цих випадках необхідно проаналізувати різні біологічні, соціальні, структурні та навіть психологічні елементи.

Фактори ризику

1. Стрес і депресія

стрес і депресія

Відповідно до різних досліджень, як хронічні болі, так і болі в спині регулярно асоціюються зі станами стресу, депресії та тривоги.

  • Хоча біль з’являється через фізичні проблеми, було показано, що психологічні чинники мають важливий вплив на розвиток та лікування цих незручностей. З цієї причини доцільно взяти перерву і розслабитися.
  • Необхідно підтримувати хороший графік сну і займатися тим, що вам подобається щодня.

2. Вік

За багато років організм природно зношується, включно з хребтом і суглобами.

З цієї причини біль у спині частіше трапляється у людей похилого віку, які, як правило, страждають від захворювань, таких як остеоартроз або стеноз хребта.

На противагу їм молоді люди страждають від певних проблем, таких як грижі диска чи дегенеративна хвороба безхребетних дисків.

3. Генетика

генетика

Також може існувати генетична схильність, особливо у людей, які мають симптоми болю в спині та захворювання диска з молодого віку.

Згідно з деякими дослідженнями, мутований ген “вуглеводна сульфотрансфераза 3 (CHST3)”, відповідає за збільшення ризику розвитку дегенерації поперекового диска на 30%.

Ці дослідження також вказують на те, що, якщо один з батьків має цей ген, існує 50% ймовірність того, що дитина також буде страждати від цього.

З цієї причини найкраще підтримувати здоровий спосіб життя та уникати інтенсивних фізичних вправ. У разі наявності зазначеного гена підняття великої ваги має бути повністю виключено.

4. Ризики на роботі

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що існує зв’язок між розладами опорно-рухового апарату та фізичними навантаженнями під час роботи.

Дії, які потребують великих зусиль, – це ті, під час яких людина піднімає тяжкі предмети. Це передбачає переміщення, натискання або навіть використання машин або інструментів.

Однак біль у спині також може бути викликаний кількістю повторень і кількістю годин на день, коли людина зазвичай докладає такі зусилля.

Попри те, що випадкові стресові травми є гострими, але короткими, вплив звичного стресу може призвести до хронічних травм та розладів.

Деякі способи, які можна застосувати в цих випадках, це нести важкі предмети близько до тіла і згинати коліна, щоб тримати спину прямо.

Крім того, доцільно підтримувати помірний темп під час здійснення ризикованої діяльності.

5. Малорухливий спосіб життя

малорухливий спосіб життя

В усьому світі фізична бездіяльність є одним з факторів ризику смертності, і, очевидно, це шкодить стану опорно-рухової системи.

Важливо бути активними, тому що м’язи в дії зберігають свої функціональні можливості, як і сухожилля та кістки.

В іншому випадку біологічні структури стануть слабкими і будуть не здатні захищати хребет та забезпечувати стійкість суглобів та зв’язок.

Зрештою, недостатня сила м’язів збільшить ризик виникнення або зберігання болю.

Так, іноді важко залишатися активним, особливо коли ви перебуваєте в сидячому навколишньому середовищі. Однак, піднімання по сходах замість ліфта або ходьба замість машини – це хороші стратегії підвищення фізичної активності.

6. Погана постава

Погана постава є однією з найпоширеніших причин, чому виникає біль в спині, якщо в цій ділянці немає травм. Причиною цього є неправильний розподіл ваги голови.

У результаті, м’язи спини напружені і піддаються перевтомленню, щоб знайти баланс тіла.

Правильна постава – це тримати голову, плечі, стегна та щиколотки на одній лінії.

Однак, якщо ви сидите, ви повинні поставити ноги на підлогу, щоб вони відпочили, тримати коліна під прямим кутом, спертися спиною на спинку крісла і, перш за все, уникати сутулості.

Так само варто уникати скручування та згинання талії, оскільки ці рухи пов’язані з підвищенням ризику появи болю в спині.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.