6 ситуацій, коли не варто займатись сексом

Сексуальні стосунки повинні дарувати задоволення та користь обом партнерам. Кожного разу, коли це не так, слід подумати, чи варто взагалі починати інтимні стосунки.
6 ситуацій, коли не варто займатись сексом

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Інтимна близькість повинна приносити задоволення та користь для обох партнерів. Якщо результат після заняття сексом протилежний, варто замислитись, чи потрібні такі стосунки.

Крім того, що секс знімає стрес, він допомагає спалювати калорії, а також зближує вас із партнером, даруючи більше задоволення.

Науково доведено, що секс чудово сприяє відновленню психічного та фізичного здоров’я.

Але є такі періоди, коли не слід мати інтимні стосунки, і не важливо, як сильно вам цього хочеться, необхідно навчитися контролювати свої бажання та навчитися казати “ні”.

У житті виникають ситуації, коли сексом не варто займатися, оскільки це може бути небезпечно для здоров’я. Не вступайте в інтимні стосунки в таких ситуаціях:

1. Відчуття болю

Біль внизу живота

Біль під час сексу називається диспареунія.

Він може бути пов’язаний із органічними причинами, приміром, бактеріальною інфекцією, травмами зовнішніх статевих органів, ендометріозом.

Біль можуть спричинити  фізіолігічні  факторами, приміром, травми, незахищений статевий акто, проблеми у стосунках, а також проблемами із сексуальністю.

Чоловіки також можуть відчувати біль під час статевого акту, але рідше, ніж жінки.

Першопричинами є інфекції, тріщини на геніталіях, що в свою чергу можуть бути спричинені хворобами, що передаються статевим шляхом.

Яка б не була причина, варто відвідати спеціаліста та проконсультуватись із ним.

Тому перед тим, як починати статеві стосунки із партнером, сходіть на огляд до лікаря.  Нехай він оцінить проблему та підкаже, як її вирішити

Запам’ятайте, секс – це гра, а тому обидві сторони повинні отримувати однакове задоволення.

2. Секс під час менструації

Є багато сумнівів стосовно цього питання. Але відповідь проста: якщо обидва партнери здорові, немає жодних протипоказань проти такого різновиду сексу, особливо у моногамних стосунках.

Деякі відчувають дискомфорт при вигляді крові, проте варто поговорити з партнером і бути відвертим у цій ситуації.

Якщо у вас немає постійного партнера, не слід займатись незахищеним сексом, оскільки це найлегший спосіб підхопити інфекцію, що передається через кров.  

3. Інфекція сечовивідних шляхів

Інфекції сечовивідних шляхів

Жінкам, що страждають від інфекцій сечовивідних шляхів, важко займатись сексом, але якщо такі жінки мають статевий акт, він не приносить задоволення.

Через те, що піхва розташована близько до уретри (вони розділені лише м’язами), статевий акт фактично подразнює уретру .

Це відбувається в першу чергу тоді, коли сексом займаються не ніжно та швидко. Такі статеві зносини можуть спричинити розрив уретри.

Не рекомендовано займатись сексом під час лікування (в середньому воно триває три дні, тому не важко утриматись).

4. Секс при зниженому імунітеті

Будь-хто із зниженим імунітетом знаходиться в групі підвищеного ризику  зараження інфекційними хворобами, а також хворобами, що передаються статевим шляхом.

Основні причини низького імунітету:

Не потрібно мати статеві зносини із ненадійними партнерами і варто завжди користуватися презервативами.

При інших, менш тяжких захворюваннях, приміром, грипі, або лихоманці денге, також не варто вступати в статеві зносини, фізична активність запобігає видужанню .

Крім того, небажання мати інтимні стосунки у хворобливому стані – є причиною відмовитися від статевих зносин.

5. Загроза переривання вагітності

Вагітність

Це досі заборонена тема для багатьох подружніх пар. Протягом третього триместру, коли живіт значно збільшився, деякі подружні пари бояться займатись сексом, аби не нашкодити малюку, або передчасно не спричинити розрив амніотичного мішка.

Важливо запам’ятати, що проникнення  під час статевих зносин не може завдати шкоди малюку.

Гормональні зміни можуть підвищити сексуальне бажання, що ще більше посилить зв’язок між подружжям у цей час. Пам’ятайте, що існує багато поз, рекомендованих при вагітності.

Сумно повідомляти, але коли є загроза переривання вагітності, сексом займатись не можна. Також варто уникати поз, де вага припадає на живіт.

6. Відсутність базової особистої гігієни

Багато розмов ведеться про особисту гігієну і разом з тим багато людей не дотримується правил. Не можна мати статевий акт, якщо інтимні органи не є чистими.  Іноді випадкові сексуальні зносини можуть призвести до попадання серйозних вірусів в організм.

Без належної гігієни, піт і виділення можуть призвести до зараження інфекційними хворобами.

Існують такі мікроорганізми, які  живуть на тілі однієї людини, але є шкідливими для іншої. Таким чином, цей обмін може викликати проблеми. Користуйтеся презервативами для зменшення ризику.

Не потрібно митися відразу після статевого акту. Просто упевніться, що ви подбали про базову гігієну.

При можливості або при бажанні прийміть душ разом із партнером, що допоможе запобігти будь-якому ризику.

Пам’ятайте про ситуації, коли заняття сексом є небажаним

Заняття сексом

У деяких ситуаціях задумайтесь, чи секс є можливим і не створить жодних проблем. Якщо ви зіштовхнулись із будь-якою з цих ситуації, рекомендуємо утриматись від інтимної близькості та зачекати.

Довіртесь лікарю і партнеру.  • Lamas, M. (2000). Diferencias de sexo, género y diferencia sexual. Historia. https://doi.org/ISSN 0185-1659
  • Stolcke, V. (2009). A propósito del Sexo. Política y Sociedad.
  • Real Academia Española. (2017). Sexo. https://doi.org/http://0-dx.doi.org.lib.exeter.ac.uk/10.1076/opep.5.1.7.1493
  • Barajas, S. (2011). Manual de seguridad e higiene. Colima Late Para Todos, Gobierno Del Estado. https://doi.org/10.1016/j.trc.2011.08.012
  • Ramos, C. (2009). Revista cubana de higiene y epidemiología. Revista Cubana de Higiene y Epidemiología.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.