Про запальні захворювання жіночих статевих органів

Запальні захворювання жіночих статевих органів є досить поширеними і пов'язані з інфекцією в порожнині матки, маткових труб або яєчників.
Про запальні захворювання жіночих статевих органів

Останнє оновлення: 21 листопада, 2018

Важливо вміти розпізнавати запальні захворювання жіночих статевих органів, щоб отримати належне лікування й не дати цій хворобі спричинити безпліддя чи інші серйозні проблеми.

Ви, мабуть, чули термін запальні захворювання жіночих статевих органів. Цей розлад є досить поширеним. Він пов’язаний з інфекцією в порожнині матки, маткових труб або яєчників. Він викликає сильний біль, особливо інтенсивний в області тазу або стегон.

Що викликає інфекцію, яка призводить до цього захворювання? Бактерії, відомі також як чужорідні елементи, які вражають репродуктивні органи і викликають це досить поширене захворювання.

Якщо їх не вилікувати вчасно, запальні захворювання жіночих статевих органів можуть призвести до серйозних проблем, таких як безпліддя. Варто знайти час, щоб дізнатися про симптоми і бути в змозі запобігти цій хворобі. Ми узагальнили все для вас у цій статті.

1. Що таке запальні захворювання жіночих статевих органів?

захворювання жіночих статевих органів
Запальні захворювання жіночих статевих органів – це гінекологічне захворювання, яке вражає як репродуктивні органи, так і навколишні тканини.

Ви можете страждати на інфекції у фаллопієвих трубах, у матці або в яєчниках, які викликають біль, що може дістатися навіть стегон. Багато жінок відчувають цей біль і плутають його з болем у суглобах або загальною втомою. Тож з цим слід бути обережними!

Це захворювання, як правило, лікують антибіотиками, але якщо його швидко не вилікувати, воно може викликати серйозні проблеми, наприклад, згадувані раніше безпліддя або навіть викидні.

Щодо запальних захворювань жіночих статевих органів є низка причин. Погляньте на основні:

 • Передаються статевим шляхом: бактерії від хвороб, що передаються статевим шляхом, зокрема інфекції, викликані хламідіями – одні з найбільш поширених причин цього захворювання.
 • Деякі засоби для контрацепції можуть бути причиною запалень. У жінок, які використовують, наприклад, внутрішньоматкові засоби, більша ймовірність отримати запальні захворювання статевих органів, ніж у жінок, які не використовують цей різновид контролю над народжуваністю.
 • Крім того, будьте обережні з так званими “вагінальними спринцюваннями“. Цю частину вашого тіла потрібно лікувати делікатно, а ці види очисних засобів іноді можуть принести більше шкоди, ніж користі.
 • Важливо також дотримуватися належної гігієни під час менструації, адже саме цей період часто є величезним джерелом бактерій.
 • Процес народження або навіть аборт також можуть викликати це захворювання.
 • Хірургічні операції на матці, виконувані через піхву, також є фактором ризику, про який слід пам’ятати.
 • Іноді слизові оболонки шийки матки можуть стати надмірно лужними, в результаті чого можуть з’явитися бактерії і викликати хворобу.
 • Наявність доброякісних пухлин, таких як міома або поліпи, також є можливою причиною.

Симптоми запальних захворювань жіночих статевих органів

симптоми захворювання жіночих статевих органів
Вам слід приділити особливу увагу тому факту, що іноді ця хвороба може виникати без будь-яких симптомів. Ось чому важливо завжди регулярно проходити гінекологічні огляди, тому що, як ви вже знаєте, запалення статевих органів може викликати дуже серйозні проблеми.

Тим не менш, запальні захворювання статевих органів, як правило, дає чіткі підказки у вигляді різних докучливих тілесних змін. Прогляньте цей перелік:

 • Дуже сильний біль з обох боків стегон. Це гострий біль, що іноді змушує вас почувати себе втомленими або викликає необхідність прийняти знеболювальне чи засіб для розслаблення м’язів.
 • Ви також можете відчувати біль у животі. Це дуже сильне відчуття печіння.
 • Це захворювання викликається інфекцією, а отже, люди, які від нього страждають, зазвичай мають невелике підвищення температури. Навіть двох градусів вище норми вже досить, щоб звернутися до лікаря.
 • Ви також повинні звернути увагу на виділення з піхви, зокрема якщо вони мають дуже сильний і неприємний запах. Це ненормально.
 • Також варто звернути увагу на менструальний цикл. Ваші критичні дні нерегулярні? Вони іноді запізнюються? У вас є кров’янисті виділення між менструаціями? Якщо це так, ви повинні записатися до лікаря.
 • Якщо ви відчуваєте біль під час статевого акту, ви також повинні звернутися до гінеколога. Це сигналізує про проблему.
 • Вам боляче мочитися? Ви відчуваєте, що вам дійсно потрібно сходити до туалету, а потім, коли ви йдете у ванну, з вас виходить “кілька крапель”? Якщо це так, зверніться до лікаря.
 • Якщо ви відчуваєте нудоту без причини, помічаєте здуття або навіть блюєте після їжі, це досить серйозні симптоми, які ви повинні мати на увазі, коли справа доходить до запальних захворювань жіночих статевих органів.

Як я можу запобігти запальним захворюванням статевих органів?

як запобігти запаленню статевих органів жінки
 • Будьте обережні, коли займаєтеся сексом, а також коли справа доходить до вибору, який тип контрацепції використовувати.
 • Будьте обережні з інтимною гігієною. Іноді ми перегинаємо палицю з засобами, які ми використовуємо для інтимної гігієни, змінюючи природний баланс  бактеріальної флори піхви.
 • Будьте пильні щодо будь-яких змін в менструальному циклі або вагінальному потоці. Якщо у вас виникли будь-які проблеми або збої, негайно зверніться до лікаря.
 • Чай з шавлією. Цю лікарську рослину з давніх-давен використовували для жіночого здоров’я. Шавлія регулює менструації, знімає біль, усуває здуття, зменшує набряки і запобігає затримці води. Безумовно, варто пити склянку цього чаю щодня.
 • Періодичні огляди у гінеколога є ключем до запобігання захворювання жіночих статевих органів. Якщо його виявити​​вчасно, ви уникнете будь-яких більш серйозних ускладнень, тож не уникайте лікарів і не бійтеся їх. Від цього залежить ваше здоров’я.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.