6 трюків для видалення олійних плям з одягу

Ви шукаєте способи видалення олійних плям з одягу? Спробуйте ці чудові природні засоби!
6 трюків для видалення олійних плям з одягу

Останнє оновлення: 06 лютого, 2019

Видалення олійних плям з одягу може зайняти багато часу. Хоча є хімічні речовини, які роблять це завдання простішим, краще знайти менш агресивні альтернативи, які піклуються про ваш одяг.

Проблема з цими речовинами полягає в тому, що вони проникають у тканину дуже легко і стійкі до звичайних мийних засобів. Ось чому вам знадобляться інші допоміжні інгредієнти, які зможуть повністю вивести ці плями.

На щастя, є старі трюки, які використовують природні елементи, щоб видалити ці плями. Які з них найбільш ефективні? Про це ми поговоримо в цій статті!

способи видалення олійних плям

Домашні прийоми для видалення олійних плям з одягу

Однією з головних проблем під час прання одягу є видалення олійних плям. Хоча ви іноді можете видалити ці плями, виправши одяг звичайним чином, в іншому випадку це може бути досить складним завданням.

Такі плями трапляються часто, коли ви готуєте їжу на кухні або якщо ви випадково розлили щось під час їжі. Вони також є поширеними серед тих, хто працює з олійними або жирними сполуками, наприклад, серед механіків.

Для успішного видалення олійних плям треба якнайшвидше діяти так, щоб жир не міг просочитися в тканину. Однак у нас не завжди є можливість діяти негайно. Що ж можна зробити?

1. Сіль

сіль для видалення олійних плям
Коли бархатисті тканини, такі як замша, заплямовуються олією, найкраще нанести на пляму трохи солі, щоб полегшити прання. Завдяки своїй абсорбційній дії, цей інгредієнт перешкоджає проникненню олії в тканину.

Як її використовувати

 • Протріть сіллю олійні плями та залиште на 2-3 години.
 • Після цього, обережно почистьте щіткою та виперіть як звичайно.

2. Білий оцет

білий оцет для видалення олійних плям
Цей “король” натуральних засобів для чищення є одним із найкращих інгредієнтів, які ви можете використовувати для видалення всіх олійних плям. Завдяки своїм органічним кислотам він розкладає залишки і робить одяг дуже м’яким.

Як його використовувати

 • Налийте білий оцет на пляму і залиште на 30 хвилин.
 • Після цього промийте теплою водою і звичайним милом.

3. Кукурудзяне борошно

кукурудзяне борошно для видалення олійних плям
Це природний компонент, який може видалити свіжі олійні плями з одягу. Хоча воно не завжди повністю їх виводить, його застосування безпосередньо “пом’якшує” ці плями, тому їх простіше видалити в пральній машині.

Як його використовувати

 • Посипте кукурудзяним борошном заплямовану ділянку та залиште на кілька хвилин.
 • Потріть щіткою і покладіть одяг у пральну машину.

4. Харчова сода

харчова сода для видалення олійних плям
Харчова сода – це багатоцільовий продукт, який використовують з давніх часів у багатьох хатніх справах. Оскільки вона має відбілювальний ефект, це чудовий спосіб видалити складні плями, зокрема олійні.

Як її використовувати

 • Нанесіть харчову соду на заплямований одяг і рівномірно розподіліть її щіткою.
 • Залиште на 40 хвилин, а потім змийте.

5. Порошок тальку

порошок тальку для видалення олійних плям
Хоча деякі порошки тальку не рекомендують через їхні хімічні компоненти, більшість з них можуть бути використані для видалення олійних плям. Оскільки порошок тальку має абсорбційний ефект, його можна використовувати для видалення олійних плям з одягу.

Як його використовувати

 • Нанесіть велику кількість порошку тальку на заплямований одяг і залиште на десять хвилин.
 • Потім активно почистьте щіткою і прополощіть.

6. Лимонний сік

Це один із найкращих натуральних продуктів для видалення олійних плям з одягу. Його лимонна кислота є однією з найкращих активних сполук для видалення жиру.

Як його використовувати

 • Вичавіть сік зі свіжого лимона та натріть ним пляму.
 • Залиште на 10 хвилин, а потім замочіть одяг у теплій воді.
 • Додати мийний засіб і виперіть як зазвичай.

Дбайте про свої речі та використовуйте ці натуральні засоби для видалення олійних плям з вашого одягу. Спробуйте інгредієнт, який сьогодні сподобався вам найбільше.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.