6 звичок, які викликають запалення черевної порожнини

Запалення шлунка може бути наслідком особливої непереносимості або скупчення газів. Якщо це стає постійним, необхідно проконсультуватися з фахівцем.
6 звичок, які викликають запалення черевної порожнини

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Багато людей вважають, що єдиною причиною запалення та роздутого живота є накопичення жиру, викликане неправильним харчуванням або недостатньою кількістю фізичних вправ.

Хоча це правда, що локалізований жир може бути однією з головних проблем, існують й інші чинники, які впливають на розмір живота.

Надмірне споживання солі, наприклад, змушує рідину накопичуватися у тканинах, підсилюючи природну запальну реакцію організму.

Щось подібне може статися, якщо у вас є непереносимість певних харчових продуктів, що викликає розлад шлунка та інші проблеми в шлунково-кишковому тракті.

У результаті ви можете виглядати і відчувати себе важче, ніж зазвичай, і це може бути дуже незручно.

Ось чому важливо знати, які звички можуть викликати запалення черевної порожнини та дізнатися, як ви можете запобігти цьому, щоб не стикнутися з цим знову.

Дізнайтеся більше!

1. Споживання молочних продуктів

молочні продукти

Споживання молока та молочних продуктів є однією з найпоширеніших причин запалення черевної порожнини.

Це пов’язано з непереносимістю лактози, натурального цукру, який залишається в товстій кишці, якщо ваш організм не виробляє ферменти, які зазвичай дозволяють йому бути перевареним.

Слабкі рівні поглинання призводять до газу в кишечнику, болю в животі, діареї та навіть проблемам із запорами.

Будь ласка, прочитайте: 8 найкращих засобів від закрепу

Як ви можете запобігти цьому?

 • Щоб не стикнутися із запаленням від вживання молочних продуктів, найкраще, що можна зробити – це замінити їх на здорові альтернативи такі, як рослинне молоко.
 • Ви також можете вибрати овочі, які багаті на кальцій, щоб отримувати необхідну добову дозу цього мінералу.

2. Поглинання їжі занадто швидко

Занадто швидко їсти або не ретельно пережовувати їжу – це може викликати розлад шлунку шляхом потрапляння великої кількості повітря в шлунок.

Хоча ви можете не помітити цього під час їжі, але якщо ви обідаєте поспіхом, ви проковтуєте повітря і це призводить до роздутого черева.

Як ви можете уникнути цього?

 • Заплануйте час, принаймні 20 хвилин, для кожного прийому їжі в день. Важливо, щоб ви залишали собі достатньо часу, щоб їсти повільно і добре пережовувати їжу.
 • Намагайтеся не відволікатися під час прийому їжі, так що ви не будете ковтати свою їжу замислившись, перш ніж ретельно пережувати її.

3. Споживання занадто великої кількості солі

морска сіль та зелень

Надмірне споживання натрію є однією з основних причин затримки рідини, високого кров’яного тиску та загального запалення в тканинах організму.

Хоча не можна заперечувати, що сіль додає чудовий смак вашим стравам, занадто багато її у тілі може мати шкідливі побічні ефекти і призвести до серйозних розладів.

Як споживачам вам важливо пам’ятати, що споживання солі не обмежується тільки тією, яку ми додаємо до нашої їжі – вона також вже є в оброблених харчових продуктах.

Як ви можете цьому зарадити?

 • Замініть очищену сіль морською або Гімалайською сіллю.
 • Ви також можете вибрати здорові альтернативні приправи, такі як орегано, перець, чебрець та інші.
 • Не забувайте перевіряти етикетки на продуктах, які ви купуєте, щоб стежити за тим, скільки натрію ви споживаєте.

4. Жувальна гумка

Якщо жувати гумку кожного дня, це може бути причиною того, чому у вас виникли проблеми в досягненні плоского живота. Коли ви жуєте гумку, повітря потрапляє в організм і може збільшити здуття живота.

Як вам цього уникнути?

 • Якщо ви жуєте гумку, щоб зняти стрес або занепокоєння, спробуйте зробити закуски з фруктами і овочами, щоб замінити її.

5. Вживання газованих напоїв

газований напій з льодом у склянці

Більшість рекламних кампаній змусили громадськість вважати, що газовані напої та безалкогольні напої є чудовим способом втамувати спрагу в спекотний день.

Але експерти в галузі охорони здоров’я стверджують, що вони є не кращим варіантом, тому що вони не містять будь-яких істотних поживних речовин, а їх навіть виготовляють зі штучними речовинами, які можуть бути шкідливими для здоров’я.

Їхній високий вміст цукру, разом з карбонізацією та штучними підсолоджувачами, можуть викликати реакції в шлунково-кишковому тракті та збільшити запалення в черевній порожнині.

Тож почуття бульбашок, яке вам так подобається, насправді викликає деякі ваші набряки і важкість.

Як ви можете уникнути цього?

 • Замість того, щоб витрачати свої гроші на ці напої, спробуйте зробити натуральні фруктові соки, воду зі смаком та чай в домашніх умовах.
 • Пам’ятайте, що для того, щоб уникнути зневоднення, потрібно пити два літри води на день.

6. Пропуск прийому їжі або вживання занадто малої кількості

Пропуск прийому їжі або зменшення розмірів порції до рівня нижче рекомендованого – не спосіб зберегти калорій або схуднути.

Хоча люди тривалий час думали, що це дуже хороші варіанти для втрати ваги, було показано, що це може призвести до рецидиву та інших проблем.

Їсти менше, ніж п’ять разів на день – значить робити перетравлення їжі важким завданням для свого організму. Ви також відчуватимете себе голодними і помітите підвищене накопичення жиру в черевній порожнині.

Як це подолати?

 • Насолоджуйтеся помірними порціями основних страв і плануйте меню, яке передбачає п’ятиразове харчування.

Якщо запалення в черевній порожнині триває після того, як ви спробуйте вищезазначені методи, зверніться до лікаря, щоб з’ясувати, що викликає дискомфорт. • Minihane AM, Vinoy S, Russell WR, et al. Low-grade inflammation, diet composition and health: current research evidence and its translation. Br J Nutr. 2015;114(7):999–1012. doi:10.1017/S0007114515002093
 • Williams K. Chronic Intermittent Abdominal Bloating and Change in Bowel Habit: An Eight Year Diagnostic Problem Associated with Intra-Abdominal Adhesions. Cureus. 2015;7(8):e294. Published 2015 Aug 3. doi:10.7759/cureus.294
 • Guo YB, Zhuang KM, Kuang L, Zhan Q, Wang XF, Liu SD. Association between Diet and Lifestyle Habits and Irritable Bowel Syndrome: A Case-Control Study. Gut Liver. 2014;9(5):649–656. doi:10.5009/gnl13437

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.