7 чудових японських слів про особистий розвиток

Відкриваючи для себе філософії інших культур через вивчення їх мови, ви можете побачити життя зовсім з іншого боку. Погляньте на ці чудові японські слова, що означають особистий розвиток людини.
7 чудових японських слів про особистий розвиток

Останнє оновлення: 11 січня, 2019

Коли ви дізнаєтеся більше про інші мови та слова, то починаєте розуміти, як культури можуть формувати світ навколо себе, пізнаєте їх сприйняття життя та навіть особливий Всесвіт. Середовище, у якому живе людина, значною мірою впливає на її особистий розвиток.

Японська культура відома словами, які поєднують у собі низку ідей. Ці поняття дивують, захоплюють і вражають людей із Західного світу.

Вони змушують людину глибоко задуматися над своїм життям і спонукають до змін, розуміння нових перспектив та особистого розвитку. Зрештою, вони сприяють культурному та психологічному збагаченню.

У сьогоднішній статті ми запрошуємо вас дізнатися про це більше. Ми впевнені, що ці слова будуть для вас цікавими та не менш несподіваними.

Особистий розвиток і слова

1. Ikigai – ваша причина існувати

Кожна людина має мати власну ikigai. Це мотив, ціль, ілюзія або життєва мета, яка дає силу й енергію прокидатися щоранку.

Утім ви добре знаєте, що знайти ikigai непросто. Саме тому безліч людей проводить море часу, почуваючись загубленими, позбавленими напрямку руху чи мотивації, яка може подарувати їм справжнє та відчутне щастя.

Це цікава концепція, яку неодмінно варто взяти собі на замітку. Особистий розвиток напряму залежить від життєвої мети.

2. Kintsukuroi – після загоєння ран залишається справжнє золото

намисто із серцем

Філософія kintsukuroi значною мірою пов’язана зі стійкістю. Це витончене та точне мистецтво за  допомогою якого можна загоїти рани та стати більш сильною, гідною та прекрасною людиною.

У японській культурі слово kintsukuroi означає техніку ремонту розбитої порцеляниЗамість того, щоб викидати уламки, митці поєднують їх сумішшю, яка містить золотий пил.Тріщини навмисно роблять помітними, адже ці лінії свідчать, що перед вами унікальний об’єкт із власною історією.

3. Aware – скорбота через швидкоплинність

Життя рухається швидко та ні на кого не чекає. Воно мінливе, яскраве та не вміє пробачати. Іноді любов закінчується, а дружба може вичерпати себе. Те, що раніше здавалося надійним, раптово закінчується, і вам доводиться починати все з нуля.

Поміж усіх цих подій криється слово “aware” – одне з найнезвичайніших слів японської мови.

Воно означає, що сум проявляється через плинну природу речей. Тим не менш, потрібно далі рухатися вперед і закривати старі двері, щоб відкрити нові.

4. Majime – людина, яка знає, як бути відповідальною

У японській мові majime” буквально означає серйозну людину.

Замість того, щоб сприймати це як раптову критику замкнутої та набундюченої людини, варто розуміти, щоmajime” стосується надійності характеру.

5. Nankurunaisa – одне з найпрекрасніших слів

лотос

Nankurunaisa – це, без сумніву, одне з найкрасивіших слів у старояпонській мові.
Воно стосується класичної ідеї, пов’язаної з мотиваційною психологією, особистим розвитком і навіть духовністю. Її суть полягає у вірі в майбутнє.

Кожен опинявся в ситуації, коли в гущі різних подій і проблем, єдиним виходом була віра.

Ви повинні розуміти, що плин часу разом із бажанням діяти та силою духу, допоможе налагодити все та відкриє на горизонті нові можливості.

6. Gaman – витримуйте випробування з гідністю

Особистий розвиток людини – це завжди непросто. На шляху трапляється багато випробувань і перешкод.

Gaman – це ще один термін, безпосередньо пов’язаний із витоками буддизму. Він пропонує поринути у філософію, яка допоможе сприймати життя зовсім по-іншому.

У цьому слові насправді поєднано кілька різних ідей:

  • вміння контролювати себе;
  • потреба бути терплячими;
  • стійкість, щоб витримувати важкі та складні часи;
  • необхідність поєднувати гідність і силу;
  • здатність долати труднощі та робити щось нове кожного дня, щоб почуватися краще.

Gaman” також містить у собі не менш важливу та цінну ідею – не нехтувати іншими.

Не можна бути тягарем чи проблемою для оточуючих, радше навпаки – варто стати тими, хто зможе зрозуміти людей навколо навіть у розпалі власних проблем.

7. Wabi-sabi – краса в недосконалості

сакура

Wabi-sabi – це ще одне не менш цікаве слово, пов’язане з естетикою, мистецтвом і природою. Утім його також можна застосовувати до власного життя і щоденної психології.
Воно стосується краси, яка є в речах, що здаються недосконалими.

У свою чергу, wabi-sabi доносить ідею, що насправді прекрасні речі простіші, більш елементарні та чисті попри свої незначні дефекти чи вади.

Це поняття, яке можна застосувати щодня, щоб позбутися одержимості ідеалізованою красою, перестати шукати досконалості в житті чи тілі або навіть у стосунках.

Прийміть те, що всі ми маємо недоліки та є прекрасними у своїй недосконалості, адже особистий розвиток – це, насамперед, прийняття себе.

Навчіться використовувати ці прості, але цікаві ідеї японської культури в щоденному житті.  • Ishida, R. (2012). Reducing anxiety in stutterers through the association between “purpose in life/Ikigai” and emotions. Glob J Health Sci4(5), 120–124. https://doi.org/10.5539/gjhs.v4n5p120
  • Tomás Navarro. (2017). Kintsukuroi: El arte de curar heridas emocionales
  • Koren, Leonard (1994). Wabi-Sabi for Artists, Designers, Poets and Philosophers. Stone Bridge Press.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.