7 ознак того, що ви вільна духом людина

7 ознак того, що ви вільна духом людина
7 ознак того, що ви вільна духом людина

Останнє оновлення: 08 січня, 2019

Вільна духом людина – це особистість, яка досягнула певного рівня зрілості та психологічних якостей, заснованих на самодостатності та впевненості.

Досягти такого піку особистого розвитку непросто.

 Крім того, це пов’язано з розподілом потреб людини, який чудово відповідає так званій піраміді Абрагама Маслоу, запропонованій у 1943 році в статті “Теорія людської мотивації” (“A Theory of Human Motivation”).

Утім щоб мати вільний дух, не обов’язково потрібно поводитися як людина, яка відрізала себе від усіх зв’язків і відповідальності. Це поширений міф.

Насправді вільна людина володіє особливими рисами, переконаннями та вмінням справлятися зі складними ситуаціями, що робить її більш сприйнятливою до різноманіття життя.

Сьогодні ми поговоримо про те, що вирізняє особистість, яка вміє жити вільно. Може, це ви?

1. Ви обираєте, думаєте та дієте, не потребуючи схвалення

Якщо у своїй життєвій подорожі ви дійдете до точки, коли вам не знадобиться схвалення інших, це можна вважати великим кроком уперед.

Упродовж значної частини життя ми часто почуваємося так, ніби потрібно отримати визнання суспільства та відповідати його нормам. Спершу це стосується батьків, потім однолітків, а після цього – робочого середовища.

Щоб дозволити собі діяти відповідно до власних переконань та почуттів і щиро говорити від серця, вам знадобиться більше ніж один день.

Лише справді вільні духом люди перестануть залежати від думки інших.

2. Ви безстрашні та довіряєте собі

страх - це великий убивця можливостей

Фахівці у сфері особистого розвитку та мотиваційної психології дуже добре знають, що страх – це великий убивця можливостей.

Коли ви врешті перестанете хвилюватися та змальовувати майбутнє в похмурих кольорах, то зможете робити більші кроки.

Щастя завжди починається там, де закінчуються страхи. Утім щоб перейти цей рубіж, насамперед потрібно повірити в себе.

3. Ви справжня, смілива, спонтанна людина

Щирість – це ваша визначальна риса, але ви також маєте крихту затятості, яка завойовує для вас усмішки та погляди розуміння.

Ви дієте спонтанно, адже більше не хвилюєтеся, що скажуть або подумають люди.

Справжні особистості вільні духом, адже їхнє внутрішня “я” більше не обмежується цензурою. Вони підтримують зв’язок із самими собою та власними цінностями й можуть показати світу, як розуміють життя – з пристрастю.

4. Ви знаєте, чому за деякі речі варто боротися

свобода духу

Свобода духу, на відміну від того, що може думати більшість людей, не означає, що ви відмовляєтеся від своїх обов’язків та обираєте бездумне, легке життя. Це зовсім не так.

Вільні духом люди дуже добре знають, за що борються: за те, що люблять, що робить їх особистостями, за щастя.

Усе інше неважливо.

5. Вільні духом люди не знають мови залежності

Прив’язаність, якщо сприймати її з емоційної точки зору, є основним ворогом особистого розвитку.

Якщо потрапити в стосунки, засновані на емоційній залежності, це знищить почуття ідентичності, цілісність та вміння виражати себе.

Людина, яка має вільний дух, знає, як любити когось, не залежачи від цього. Вона віддає все найкраще, що має в собі, і при цьому почувається цілою.

6. Вільна духом людина знає, як цінувати життєві дрібниці

вільна духом людина цінує життєві дрібниці

Бути вільним означає не триматися за те, що стримує ваш розвиток або заважає любити життя.

Ви отримаєте таку пристрасть до свободи, коли навчитеся правильно розставляти пріоритети та зрозумієте, що найважливіші речі в житті не матеріальні, а духовні.

Таке відчуття виникає після найпростіших щоденних занять. Це може бути розмова, прогулянка на пляжі, побачення, подорож, гуляння босоніж, обійми з домашнім улюбленцем, вечірня пробіжка з ясною головою…

Зайняті та стурбовані люди не здатні цінувати такі щоденні дрібниці, які ті, хто має вільний дух, бачать, сприймають і цінують.

7. Життя надихає вас, а ваше ставлення надихає інших людей

Можливо, люди вже питали вас, як вам це вдається.

“Ти завжди щаслива, завжди на все маєш час. Ти робиш мільйон речей і завжди змушуєш мене сміятися… Як це в тебе виходить?”

Мабуть, ви не знаєте, як на те відповісти, адже ваша життєва філософія це те, до чого ви прийшли з часом.

Іноді людина стає вільною духом після того, як їй довго доводилося терпіти та стримуватися. Таке ставлення може бути результатом випробувань, часу та зрілості, яка далася дуже непросто.

Бути вільним – це ставлення, яке ви обираєте з рішучістю та наполегливістю, знаючи, що позаду могли залишитися певні речі.

А ви вільні духом?

Головне зображення люб’язно надане wikiHow.com

Це може вас зацікавити ...
7 чудових японських слів про особистий розвиток
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
7 чудових японських слів про особистий розвиток

Відкриваючи філософії інших культур, ви бачите життя з нового боку. Погляньте на ці чудові японські слова, що визначають особистий розвиток людини.


Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.