Коли ви приймаєте свої недоліки, ніхто не може використати їх проти вас

Якщо ми приймаємо власні недоліки, то ніхто не використає їх проти нас. Коли ми приймаємо їх як частину себе, вони роблять нас сильнішими.
Коли ви приймаєте свої недоліки, ніхто не може використати їх проти вас

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

У кожного є недоліки. Ніхто на цій планеті не є абсолютно досконалим. Спроможність побачити власні недоліки та прийняти їх не тільки допоможе нам поважати інших, але й не даватиме іншим людям використовувати наші недоліки проти нас.

Багато хто з нас витрачає півжиття, намагаючись приховати недоліки за одягом або косметикою.

Ми називаємо ці недоліки “дратівливими”. Насправді, вони здатні різко знизити нашу самооцінку. Проте це лише аспекти, які визначають вас як особистість, і які треба прийняти якомога швидше.

Зайва вага, зігнутий ніс, замалі чи завеликі груди або облисіння за чоловічим типом не є реальними недоліками.

Натомість реальні недоліки – це відсутність розуміння і поваги, критика, егоїзм або агресія. Це те, що ми всі маємо прагнути змінити в собі.

Ми запрошуємо вас замислитися над цим.

Наші недоліки – це наші чесноти

Часто говорять, що ми є суспільством раціональних вчених, а також емоційних невігласів.

Це може здатися дивним, але ми визнаємо, що насправді в нашому повсякденному житті мало співчуття, взаємності або визнання інших як людей, які також мають потреби та страхи.

Ми не навчаємо дітей емоційного інтелекту.

Замість того, щоб розглядати цей підхід як багатовимірний аспект, здатний охопити всі сфери, де викладачі – це найкращі моделі для прикладу, його продовжують викладати в ізоляції.

Через це виростають невпевнені в собі діти з низькою самооцінкою і підлітки, які бачать недоліки в собі до такої міри, що перетворюють ці недоліки в чорні діри, що відчувають інші й використовують проти них.

Це щось дуже складне, і ми повинні навчитися, як мати з цим справу.

недоліки та як їх подолати

Анатомія самооцінки

Коли у мене низька самооцінка, я сподіваюся, що інші своїми словами та діями дадуть мені те, чого мені не вистачає: довіру і безпеку. Я також сподіваюся, що вони засиплють мене компліментами та скажуть мені, що я не настільки потворний, як думаю, або що я – краща людина, ніж я вважаю.

  • Ми маємо розуміти, що інші не повинні давати або приймати щось від нас. Решта світу не має заповнити наші прогалини або заспокоїти наші страхи.
  • Ми не повинні проектувати власні потреби на інших. Натомість треба будувати власні переконання і раціоналізувати те, що ми називаємо недоліками.
  • Якщо я вважаю, що веснянки на обличчі або мій трохи кривий ніс – це недоліки, інші зрозуміють це і в певний момент зможуть використати проти мене.
  • Саме тому необхідно усвідомити, що справжній “недолік” у цих випадках – це наша низька самооцінка. Це відбувається тому, що це вона говорить мені, що я маю соромитися через деякі особливості.

Інші люди не нападатимуть на нас через фізичні характеристики, які ми вважаємо негативними. Натомість вони будуть атакувати нашу вразливість. Тому дуже важливо підняти самооцінку, а також перетворити наші недоліки на переваги.

дівчина з ліхтарем

Недоліки – це чесноти, які роблять нас особливими

Повторімо те, що ми вже говорили раніше: реальний недолік, який ми маємо, – у нашому серці, яке здатне атакувати, принижувати або завдавати шкоди іншим.

Наша зовнішність, спосіб мислення, почуття або спосіб життя ніколи не будуть недоліками або чимось, за що нам можна докорити, доки ми самі поважаємо себе.

  • Проблема з усім цим в тому, що ми витрачаємо забагато часу, переймаючись зовнішнім виглядом, а не тим, що всередині кожного з нас.
  • Ми перевіряємо нашу зовнішність на основі модних тенденцій або того, що інші цінують, як “гарне”. Якщо ми не відповідаємо шаблонам, то випадаємо. Проте так не треба робити.
  • Ми зрозуміємо, наскільки цінними ми є тільки тоді, коли приймемо себе.
  • Люди, які в змозі вважати чеснотою ту конкретну ознаку їхнього зовнішнього вигляду, яка відрізняється, – це найщасливіші люди, тому що вони справжні.
недоліки нашого тіла

Занадто високий зріст, занадто короткий зріст, родимка на щоці, кучері та жахливо неслухняне волосся, маленькі або дуже великі груди – це не частини вашої самооцінки.

Краса людей – у розмаїтті, у самобутності. Якщо ми всі прагнемо бути однаковими, тоді ми можемо заплямувати нашу сутність і красу. Це того не варто.

Немає людей з вадами, але є ті, яким бракує клепки в голові. Подивіться на своє життя по-іншому і почніть покращувати свою самооцінку, спосіб буття, унікальну й особливу красу.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.