7 дивовижних стратегій, щоб покращити жвавість мислення. Спробуйте їх зараз!

7 дивовижних стратегій, щоб покращити жвавість мислення. Спробуйте їх зараз!
7 дивовижних стратегій, щоб покращити жвавість мислення. Спробуйте їх зараз!

Останнє оновлення: 29 листопада, 2018

Коли ми говоримо “жвавість мислення”, то маємо на увазі всі ті дивовижні когнітивні процеси, які дозволяють людині швидко думати й робити аналіз.

До цієї категорії також належить креативність, здатність аналізувати речі та швидко робити відповідні зміни в щоденних життєвих ситуаціях.

Усі ці процеси не є подарунком природи чи схильностями, які стосуються лише молодих людей.

Зараз ми говоримо про якості, які можна натренувати, вони не завжди зникають із віком і, крім того, потребують щоденної роботи та зусиль, щоб людина краще адаптувалася до нового середовища.

Вам потрібно просто дізнатися більше про те, як покращити жвавість мислення.

Так само, як і у випадку занять спортом, йогою чи походів у зал, ці нескладні техніки варті того, щоб виділити їм кілька хвилин на день.

Завдяки цьому дві півкулі мозку краще “співпрацюватимуть”, створюватимуться нові нейронні сполучення й поступово ви почнете мислити швидше й ефективніше.

Читайте далі, щоб дізнатися про це більше!

1. Одягайтеся або роздягайтеся із заплющеними очима

Навіть якщо ви робитимете це лише раз на день, спробуйте! Одягайтеся або роздягайтеся із закритими очима. Можливо, це звучить дивно, але такі дії активують певні дивовижні процеси:

  • по-перше, це покращує координацію;
  • оптимізує зв’язок між правою та лівою сторонами мозку;
  • покращує дрібну моторику;
  • допомагає активізувати мозок, адже ви складаєте умовні карти з відстанню від ґудзика до ґудзика, обдумуєте, як використати блискавку, де розмістити руки тощо.

Утім, не забувайте про безпеку під час виконання цієї вправи: краще робити її сидячи, а не стояти.

Дізнайтеся більше про 5 сніданків, які підживлюють мозок

2. Гра “Оцінювання”

жінка читає книгу та їсть яблуко

Ми хочемо одразу розставити крапки на “і”. Щоб покращити жвавість мислення, потрібно докласти певних зусиль і мати силу волі. Ці техніки можуть здаватися лише простими заняттями, утім через деякий час ваш мозок подякує вам за такі способи подолати рутину та знайти нові стимули.

Гра “оцінювання” – це щоденні невеликі виклики, які активізують три процеси: увагу, оцінювання й підрахунок.

Наприклад, така низка запитань:

  • скільки сходинок веде до входу в мій офіс?
  • у автобусі: скільки людей мають на собі чорні предмети одягу?
  • дивлячись на номер машини, яка проїжджає повз: скільки вийде, якщо додати дві останні цифри?
  • чекаючи на світлофорі: через скільки секунд засвітиться зелене світло?

Такі й інші веселі запитання – це чудовий спосіб покращити жвавість мислення, а також розвинути увагу, здатність оцінювати та робити підрахунки.

3. Щодня вчіть 5 нових іноземних слів, щоб покращити жвавість мислення

Неважливо, яку мову ви оберете або навіть те, чи кожного дня це буде одна й та ж мова. Щоб покращити жвавість мислення, дуже корисно вчити від 3 до 5 нових слів на день.

Ви не лише розширите свій кругозір, покращите знання мов і навички, а й сприятимете утворенню нових нервових зв’язків, що у свою чергу створить кращий розумовий резерв, необхідний, щоб зберігати ясне мислення з плином часу.

4. Виконуйте багато різних занять

виконання різних завдань покращує жвавість мислення

Рутина – це один із найбільших ворогів мозку. Коли не відбувається нічого нового, мозок переходить на автопілот.

Якщо когнітивні процеси постійно обмежені одними й тими ж завданнями, ви не використовуєте свою креативність, свободу дій та не отримуєте жодної радості, це призводить де певних негативних наслідків, як-от втрата пам’яті, порушення концентрації, сповільнення рефлексів тощо.

В ідеалі потрібно кожного дня приділяти собі одну або дві години. Ці невеликі миті, присвячені власному розвитку та бажанням, є справжнім подарунком розуму чи органам чуття.

5. Розмовляйте, звертайте увагу, розставляйте пріоритети, дискутуйте та робіть висновки

Соціальний контакт, позитивні стосунки, діалоги та розмови, які розширюють ваше сприйняття та додають нових знань є справжнім “пальним” для покращення жвавості мозку.

Навчіться швидше обробляти інформацію й вирішувати, що важливо, доходячи до власних висновків.

Хоча це може здивувати вас, навіть коли ми раз у якийсь час сперечаємося, мозок активізується.

Усі вказані вище дії покращують концентрацію, здатність реагувати, упевненість у собі й навіть вміння керувати власними емоціями.

Зрештою, немає нічого кращого, ніж знати, як сперечатися, виявляючи повагу та гостроту розуму.

6. Ведіть щоденник

ведіть щоденник

Багато людей уже почали записувати свої думки, ідеї та спогади на папері у формі шоденника.

Ця вправа також є чудовою терапією для мозку.

Ви вчитеся перетворювати свої ідеї та те, що відбувається навколо протягом дня, у слова й історії.

Коли людина думає, це розвиває її навички та загострює розум. Самоаналіз дає можливість розібратися в собі та розставити все на свої місця, що позитивно впливає на мозок.

Розвиваються творчі здібності. Насправді, як тільки ви почнете писати, з часом будете відчувати бажання робити це все частіше. Це неначе двері, що ведуть до багатьох інших доріг, які потрібно дослідити.

7. Ходіть на прогулянку кожного дня

прогулянка звільняє розум

Наш організм синхронізований із розумом і психікою. Якщо тіло втомлене, переживає стрес або заціпеніння, мозок теж починає працювати повільніше. У такому випадку він зосереджується на аспектах, які перешкоджають творчості та релаксації, і просто концентрується на зовнішніх подразниках.

Насправді, пробіжка – це чудовий спосіб розслабити мозок. Прогулянка звільняє розум і покращує фізичне самопочуття. Коли ми рухаємося покращуються розумові здібності, особливо завдяки тому, що мозок отримує більше кисню та поживних речовин.

Якщо хочете мислити жвавіше, запам’ятайте таке золоте правило: інвестуйте в себе та зробіть пристрасть до навчання головним елементом свого життя.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.