7 змін, до яких призводять щоденні піші прогулянки

Чи знали ви, що регулярні піші прогулянки позитивно впливають не лише на фізичне здоров'я людини, але й покращують її емоційний стан та знімають стрес? Всього 30 хвилин ходьби на свіжому повітрі допоможуть вам змінити життя на краще.
7 змін, до яких призводять щоденні піші прогулянки

Останнє оновлення: 05 березня, 2019

Ходьба – це те, що ми робимо кожного дня, щоб дістатися з одного місця до іншого. На жаль, дуже часто ми навіть не наділяємо належної уваги тому, наскільки корисними є піші прогулянки для нашого організму.

Насправді ж піші прогулянки – це одна з найпростіших та водночас найефективніших вправ. Під час ходьби в організмі активізуються численні хімічні та фізичні процеси, які позитивно впливають на самопочуття та здоров’я людини.

Коли ви ходите, то зміцнюєте суглоби та кістки. До того ж, під час ходьби прискорюється обмін речовин, саме тому людина починає інтенсивно спалювати калорії та втрачати зайві кілограми.

З цих міркувань ми радимо щодня виділяти щонайменше 30 хвилин на піші прогулянки, особливо якщо ви не займаєтеся іншими активними видами спорту.

На жаль, через шалений темп життя не всі люди знаходять достатньо часу для догляду за собою та своїм тілом. Саме тому у цій статті ми зібрали перелік з 7 позитивних змін, до яких призводять регулярні піші прогулянки. Сподіваємося, вони переконають вас змінити стиль життя та щодня виділяти час на прогулянки на свіжому повітрі.

Зміни, до яких призведуть регулярні піші прогулянки

1. Ви почуватиметеся більш енергійними

піші прогулянки дають енергію

Ви часто почуваєтеся втомленими? Можливо, у вас виникають труднощі зі здатністю зосередитися на виконанні конкретного завдання? Причиною цих розладів може бути низький рівень енергії в організмі.

У цьому випадку вам неодмінно стануть у пригоді піші прогулянки, адже навіть коротка щоденна ходьба на невеликі дистанції здатна покращити як фізичну, так і розумову продуктивність людини.

 • Під час ходьби покращуються всі обмінні процеси, а отже клітини отримують значно більше кисню. У результаті цього всі внутрішні органи та системи починають краще виконувати свої функції.
 • До того ж, піша прогулянка усуває заніміння та знімає напругу у м’язах та суглобах, завдяки чому ви зможете активно виконувати всі справи впродовж дня без больових відчуттів.

2. Ходьба покращує роботу серцево-судинної системи

Оскільки ходьба є процесом, який позитивно впливає на швидкість обмінних процесів та допомагає спалювати калорії, вона також має здатність суттєво покращувати роботу серцево-судинної системи.

 • Навіть коротка щоденна прогулянка значно покращує серцебиття, у результаті чого серце починає краще та швидше доправляти кров до інших внутрішніх органів. Саме тому піші прогулянки є натуральним методом профілактики гіпертонії.
 • До того ж, регулярні піші прогулянки – це чудовий спосіб підвищити рівень хорошого холестерину в організмі та водночас знизити рівень поганого холестерину та тригліцеридів.
 • Регулярна ходьба знижує ризик розвитку серцевих нападів, інсультів та судинних захворювань.

3. Піші прогулянки допомагають скинути зайву вагу

піші прогулянки для схуднення

Як і всі кардіотренування, піші прогулянки – це ефективний спосіб схуднути та позбутися зайвої ваги або ожиріння.

Звісно, немає чудодійного засобу, який здатен розчинити ненависні кілограми всього за одну ніч, проте проте якщо ви регулярно ходитимете на прогулянки, то швидкість, з якою ви будете спалювати калорії та знижувати індекс маси тіла, суттєво зросте.

Піші прогулянки ідеально підходять людям, які ведуть сидячий спосіб життя, адже ходьба не вимагає багато зусиль чи спеціально обладнаного місця для занять (тобто спортзалу).

Зверніть увагу: що швидшим буде темп при ходьбі, то швидше ви спалюватимете жирові відкладення.

4. Ходьба підтягує ноги та сідниці

Піші прогулянки стануть у пригоді, якщо ви хочете, щоб сідниці та ноги були пружними та підтягнутими.

Під час ходьби активізуються групи м’язів у нижній частині тіла. Якщо ви регулярно ходитимете на прогулянку, то з часом ваші литки та чотириголові м’язи стегна стануть значно сильнішими та витривалішими.

Якщо гуляти по похилій місцевості, зокрема вгору та вниз пагорбами, то можна активізувати м’язи сідниць. Під час постійного навантаження сідничні м’язи стають більш пружними та підтягнутими.

5. Піші прогулянки зміцнюють кістки

піші прогулянки для зміцнення кісток

Щоденні піші прогулянки мають вагомий позитивний вплив на здоров’я та витривалість кісток.

 • Ходьба не лише сприяє зміцненню кісток, але й запобігає зменшенню їхньої щільності. Зверніть увагу, що втрата щільності кісток є головною причиною розвитку такого серйозного захворювання, як остеопороз.
 • До того ж, піші прогулянки усувають запальний процес у тканинах, який часто призводить до різноманітних хронічних захворювань (зокрема, остеоартриту).
 • Якщо впродовж дня ви багато ходитимете, то у результаті тривалого впливу сонячних променів рівень вітаміну D у вашому організмі суттєво зросте. Завдяки цьому ви краще засвоюватимете кальцій з харчових продуктів.

6. Ходьба є методом профілактики варикозу та судинних сіток

Розвиток варикозу та утворення судинних сіток свідчать про розлади кровообігу у нижній частині тіла.

Оскільки ходьба покращує кровообіг та інші обмінні процеси в організмі, регулярні піші прогулянки допоможуть вам позбутися цієї естетичної проблеми.

Ходьба активізує всі м’язи нижніх кінцівок, саме тому піші прогулянки – це ефективний метод профілактики запального процесу у тканинах. У результаті цього кров краще циркулює по організму та дістається всіх органів, а потім рухається і у зворотному напрямку – до серця.

До того ж, ходьба зміцнює кровоносні судини та запобігає затримці рідини в організмі.

7. Піші прогулянки знімають стрес та напругу

піші прогулянки знімають напругу

Помірне, але регулярне фізичне навантаження – це корисна звичка, яка покращує емоційний стан людини та нівелює згубний вплив таких неприємних факторів, як стрес та надмірна нервозність.

 • Під час ходьби відбувається викид у кров ендорфінів та серотоніну, завдяки чому самопочуття людини суттєво покращується.
 • Оскільки піші прогулянки стимулюють насичення клітин мозку киснем, вони є чудовим методом боротьби з негативним впливом оксидативного стресу, який часто супроводжує роздратування та депресію.

А ви також ведете сидячий спосіб життя? Якщо вам доводиться багато сидіти впродовж дня, спробуйте виділяти щодня щонайменше тридцять хвилин на піші прогулянки. Повірте, вже зовсім скоро ви помітите неймовірні позитивні зміни у стані вашого здоров’я та самопочуття.

Спробуйте відмовитися від транспорту на користь ходьби під час виконання звичних справ. Втім, якщо ви хочете досягти позитивного результату якомога швидше, потрібно не лише багато гуляти, але й регулярно ходити у швидкому темпі, щоб ходьба більше нагадувала кардіотренування, а не звичайну прогулянку. • Marquez, S. (2010). Beneficios Psicologicos De La Actividad Fisica. Revista de Psicología General y Aplicada.
 • Tortosa, J. M. (2011). Vivir Bien y Buen Vivir: caminar con los dos pies. Revista de Ciencias Sociales. https://doi.org/10.1016/j.jmb.2004.03.058
 • Jacoby, E., Bull, F., & Neiman, A. (2003). Cambios acelerados del estilo de vida obligan a fomentar la actividad física como prioridad en la Región de las Américas. Revista Panamericana de Salud Pública. https://doi.org/10.1590/S1020-49892003000900001
 • Salud, O. M. de la. (2015). Actividad Fisica.
 • Peña Arrebola, A. (2003). Papel del ejercicio físico en el paciente con artrosis. Rehabilitación. https://doi.org/10.1016/S0048-7120(03)73402-1
 • Cenarruzabeitia, J. J. V., Hernández, J. A. M., & Martínez-González, M. Á. (2003). Beneficios de la actividad física y riesgos del sedentarismo. Medicina clínica121(17), 665-672.
 • Cristi-Montero, C. (2013). ¿ Es suficiente recomendar a los pacientes salir a caminar?: importancia de la cadencia. Nutrición Hospitalaria28(4), 1018-1021.
 • Rodríguez Hernández, M. (2011). Caminar 10000 pasos al día para mantener una buena salud y calidad de vida. InterSedes: Revista de las Sedes Regionales12(24).