13 способів очистити розум і навчитися керувати своїми емоціями

Хоча зазвичай ми не бачимо тут зв'язку, ручна праця може чудово допомогти, коли потрібно очистити розум і впорядкувати думки й емоції. Докладніше в цій статті!
13 способів очистити розум і навчитися керувати своїми емоціями

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Очистити розум і навести лад зі своїми емоціями буває непросто. Зрештою, мозок – це не шухляда, з якої можна витягнути все, а потім поскладати знову тоді, коли вам захочеться.

Переважно річ у тім, що ми переживаємо багато емоцій, які порушують внутрішній спокій, баланс і здатність залишатися сконцентрованими на важливому. У більшості випадків це негативні емоції.

Через такі чинники, як тривога та затяжний стрес, ми часто почуваємося розчарованими, виснаженими та навіть злими на весь світ. 

У якийсь момент таке траплялося з кожним із нас: ви приходите додому і не можете розслабитися, адже голова переповнена безліччю нав’язливих думок, вихором тривоги, головного болю та поганого настрою, які просто не хочуть зникати.

Якщо у вас бувають періоди, коли ви почуваєтеся саме так, і ви не знаєте, як впоратися з таким тяжким станом, ось кілька простих порад, які допоможуть очистити розум.

Вони справді працюють!

Дізнайтеся, які емоції мучать вас

як очистити розум від емоцій

Перш ніж починати ці вправи, потрібно визначити, яка емоція чи емоції є основною причиною вашого самопочуття.

Іноді це суміш багатьох дрібниць: трохи тривоги, трохи страху, трохи смутку, трохи розчарування та трохи хвилювань.

Щоб розплутати цей клубок, потрібно зосередитися та розслабитися. Для цього немає нічого кращого, ніж почати медитувати.

Хоча це може здатися дивним, однак навчитися медитувати непросто. Це потребує трохи часу та терпіння.

Зі свого боку, ми рекомендуємо низку дій, які допоможуть встановити контакт із собою й очистити розум, щоб визначити, що відбувається з вами та які емоції заповнюють голову.

Ось кілька варіантів:

  • підіть на прогулянку. Багатьом людям простіше медитувати під час ходьби, бігу чи виконання помірних вправ;
  • прийміть ванну і розлабтеся. Це ідеальний спосіб подумати про все;
  • знайдіть годину для себе, проведіть її наодинці та в тиші. Візьміть блокнот або шматок паперу та намалюйте два стовпці. У першому запишіть “що я відчуваю”, а в другому – “що змушує мене так почуватися”. Виконуйте цю вправу спокійно. Будьте чесними із собою.

Як очистити розум залежно від емоцій, які ви відчуваєте

наші емоції

1. Ви відчуваєте злість або лють

Візьміть шматочки кольорового паперу та порвіть його на смужки. Робіть це повільно, зосереджуючи увагу на завданні.

Коли закінчите рвати смужки, переплетіть їх у якомусь візерунку. Крок за кроком, ви відчуєте, що злості можна позбутися.

2. Вам потрібно зрозуміти щось

Малюйте мандали. Це дозволить встановити зв’язок зі своїми думками, спокійно та без поспіху, поки ви розмальовуватимете різноманітні візерунки.

Поступово ви знайдете відповідь.

3. Вам сумно

Малюйте дерева з довгим корінням і високим гіллям, яке сягає сонця.

4. Ви відчуваєте тривогу

Створіть ляльку з тканини.

У міру створення кожної її частини, ви віднайдете певний спокій. Адже будете ідентифікувати себе з людською формою, яку створили власноруч.

5. Ви хвилюєтеся

Якщо ви відчуваєте хвилювання, вам чудово допоможе орігамі. Це тонке мистецтво полягає в складанні паперу без використання ножиць чи клею, лише за допомогою вправності рук.

6. Вам потрібно запам’ятати щось

Якщо вам потрібно запам’ятати щось, малюйте лабіринти.

7. Ви відчуваєте психологічне виснаження

Малюйте квіти.

8. Вам потрібно знайти рішення проблеми

Намалюйте океан із хвилями, а потім розфарбуйте його відповідними кольорами.

9. Ви почуваєтеся в пастці та не знаєте, як вибратися із ситуації

Якщо ви проходите через складний життєвий етап, коли доводиться постійно перебувати у внутрішньому напруженні, відчувати сильну тривогу та дуже рідко вдається знайти момент, щоб очистити голову, – малюйте спіралі. Це покращує самопочуття та чудово розслабляє.

Малювання

10. Вам потрібно знати, чого ви хочете в житті

Якщо ви перебуваєте на особистому роздоріжжі та не знаєте, чого хочете або чого насправді очікуєте від себе, зробіть колаж.

Повирізайте картинки, які вам подобаються. Складіть їх докупи й обміркуйте те, що вийшло.

11. Вам потрібно впорядкувати свої ідеї

У цьому випадку дуже корисно малювати прямокутники.

12. Ви почуваєтеся у відчаї

В усіх нас були моменти, коли все навалюється на раз і складно справитися з життєвими труднощами. Здається, ніби несеш тягар життя на власних плечах.

Коли ви почуваєтеся так, малювання стежок може подарувати справжнє полегшення. Малюйте дороги та стежини, які можуть перериватися, але потім з’єднуються міцними мостами.

13. Ви почуваєтеся роздратованими

як заспокоїтися та очистити розум

Відчуття роздратування не таке інтенсивне, як лють. Це надокучливий стан, схожий на хмару, що нависає над вами та переповнює негативними переживаннями, яких неможливо позбутися.

Щоразу, коли з вами таке трапляється або ви відчуваєте роздратування, корисно взяти кольорові олівці та помалювати лінії вздовж чистого листка паперу.

Неодмінно спробуйте! Ви здивуєтеся, наскільки ці прості поради можуть допомогти.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.