7 фактів про менструальні чашки

Вони гігієнічні, зручні та швидко окуплять свою вартість. Менструальні чашки стали чудовим рішенням для багатьох жінок під час менструації. 
7 фактів про менструальні чашки

Останнє оновлення: 07 грудня, 2018

Менструальний цикл – це вірний друг, який ви маєте як жінка. І мабуть кожній жінці знайомі менструальні чашки.

Від підліткового віку до менопаузи ви житимете з цим кожного місяця, що також передбачає надмірні витрати на прокладки чи тампони. Саме тому ми хочемо поділитися деякою інформацією про менструальні чашки.

Їх винайшли в кінці 19-ого століття, і з того часу вони дуже змінилися. Менструальні чашки виготовляли з різних типів матеріалів, щоб знайти той, який буде найзручнішим у використанні.

Протягом останніх років цей засіб став нерозлучним другом жінок, які прагнуть допомогти навколишньому середовищу й заощадити гроші. Хочете дізнатися більше? Читайте далі.

1. Що таке менструальні чашки?

менструальні чашки

Менструальну чашку можна використовувати на заміну звичайним тампонам чи прокладкам. Це маленькі прилади, які затримують менструальну кров так, що вона може залишатися в організмі до 12 годин.

Найсучасніші менструальні чашки виготовляють із медичного силікону або латексу. Жінки з алергією на латекс повинні робити свій вибір на користь силіконових, щоб уникнути проблем зі здоров’ям.

2. Як використовувати менструальні чашки?

Коли ви вставляєте чашку, не спішіть і знайдіть метод, який найкраще працює саме для вас. Знадобиться кілька спроб, щоб зрозуміти техніку, яка найкраще адаптована до вашого організму. Це нормально, тому не хвилюйтеся. З часом ви звикнете і користуватися менструальною чашкою буде простіше.

На відміну від тампонів або гігієнічних прокладок, які поглинають менструальну кров, чашки затримують її та не дають витікати з тіла. Тому вам буде потрібно просто вставити менструальну чашку в піхву і залишити на 8-12 годин, залежно від її місткості.

Після того як указаний час минув, просто вийміть чашку та очистіть її. Для дотримання гігієни бажано помити засіб чистою водою перед тим, як вставляти знову. Якщо ви не маєте змоги цього зробити, нічого страшного. Просто не забудьте помити менструальну чашку наступного разу.

3. Чому потрібно обирати менструальні чашки

менструальна чашка
 • Її можна використовувати протягом 10 років. У той час як тампони та прокладки треба купувати кожного місяця, менструальні чашки цілком можна використовувати повторно протягом 10 років. Це означає, що ви будете економити купу грошей на жіночих продуктах, допомагатимете навколишньому середовищу та почуватиметеся дуже зручно.
 • Вони мають велику місткість. Ви хвилюєтеся через незручні протікання? У вас часто бувають рясні місячні? У цьому випадку місткість менструальних чашок більша, ніж у прокладок чи тампонів. Тампони поглинають лише 5 мл, прокладки – 10, а чашка може затримати до 30 мл.
 • Протікання майже неможливі. Через те, що менструальні чашки виготовляють із силікону або латексу, вони легко адаптуються до форми тіла. Саме тому ви зможете без проблем займатися спортом чи будь-якою фізичною активністю.
 • Шанси виникнення якоїсь негативної реакції мінімальні. Жінки часто бояться виникнення інфекцій, коли користуються прокладками або тампонами, а з менструальними чашками таких проблем бути не може взагалі. Просто потрібно переконатися, що ви не використовуєте матеріали, на які маєте алергію. У незначного відсотка жінок виникає алергічна реакція на латекс. Якщо це ваш випадок, купіть силіконову чашку.

4. Менструальні чашки дешевші

Майже будь-де можна купити або замовити через інтернет менструальну чашку за ціною від 20 до 60 доларів (ціна залежить від країни). Зазвичай їх продають в комплекті з тканинним мішечком, щоб ви могли зберігати її, коли не використовуєте.

Якщо взяти до уваги, що чашки середньої якості можуть служити до 5 років, а високоякісні засоби – до 10 років, то це невисока ціна.

5. За менструальними чашками легко доглядати

менстуальна чашка

Матеріали, з яких роблять менструальні чашки, легко мити та зберігати.

 • На початку місячних. Коли ви готові використовувати чашку й вона нова або починається менструація, вийміть її з мішечка та прокип’ятіть у воді від 3 до 5 хвилин. За допомогою цього процесу, ви видалите будь-які залишки чи забруднення. Тепер можна вставляти чашку.
 • Під час місячних. Важливо мити чашку кожного разу, коли ви очищаєте її. Використовуйте просто воду з-під крана.
 • Коли місячні закінчилися. Знову помийте менструальну чашку. Якщо хочете, можете використовувати нейтральне мило та протічну воду. Переконайтеся, що добре її помили. Потім покладіть менструальну чашку в мішечок і зберігайте в добре провітрюваному, свіжому та сухому місці.

6. Менструальні чашки бувають різних розмірів

Кожна жінка особлива і коли мова про жіночу гігієну, потрібно обрати правильний продукт. Під час пошуку менструальної чашки ви побачите, що вони бувають різних розмірів. Найменші найкраще підходять жінкам, які ще не народжували, а більші розміри варто купувати тим, хто вже має дітей.

Причина в тому, що після народження дитини, розмір піхви дещо змінюється. Тому перш ніж купувати менструальну чашку, дізнайтеся трохи більше про їхні різні розміри та характеристики.

7. Деякі менструальні чашки можна використовувати під час сексу

закохані

Через те, що менструальні чашки заходять у піхву, деякі жінки бояться займатися сексом під час їх використання. Перша думка, яка виникає, – чашка застрягне. Але це не так.

Вони спеціально зроблені так, щоб знаходитися в певній частині тіла і не виходити за неї. Їхній розмір просто не дає цього зробити. Якщо ви хвилюєтеся, що ваш партнер почуватиметься незручно, то знайте, що деякі менструальні чашки розроблені для того, щоб бути непомітними під час сексу.

Матеріали, які використовують при виготовленні також дуже м’які та гнучкі, саме тому ваш партнер навіть не помітить їх.

Як ви бачите, менструальні чашки мають багато переваг у порівнянні з іншими продуктами. • Stewart, K., Powell, M., & Greer, R. (2009). An alternative to conventional sanitary protection: Would women use a menstrual cup? Journal of Obstetrics and Gynaecology. https://doi.org/10.1080/01443610802628841
 • Juma, J., Nyothach, E., Laserson, K. F., Oduor, C., Arita, L., Ouma, C., … Phillips-Howard, P. A. (2017). Examining the safety of menstrual cups among rural primary school girls in western Kenya: Observational studies nested in a randomised controlled feasibility study. BMJ Open. https://doi.org/10.1136/bmjopen-2016-015429
 • North, B. B., & Oldham, M. J. (2011). Preclinical, Clinical, and Over-the-Counter Postmarketing Experience with a New Vaginal Cup: Menstrual Collection. Journal of Women’s Health. https://doi.org/10.1089/jwh.2009.1929
 • McDermott, C., & Sheridan, M. (2015). Staphylococcal toxic shock syndrome caused by tampon use. Case reports in critical care, 2015, 640373. https://doi.org/10.1155/2015/640373

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.