7 фактів, які депресія приховує від вас

Тут і зараз - ось що справді важливо. Не прив'язуйте себе до минулого і не переживайте занадто сильно щодо майбутнього. Дозвольте сонцю світити сьогодні.
7 фактів, які депресія приховує від вас

Останнє оновлення: 03 січня, 2019

У сучасному світі депресія – це один із найпоширеніших психічних розладів, а також основна причина небажання працювати.

Факти свідчать самі за себе, адже антидепресанти належать до ліків, які найбільше продають у світі. Згідно зі статистикою Світової Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), відсоток людей, які їх вживають, коливається від 10 до 15.

Звідки ця тенденція? Може, у цей спосіб життя поступово робить нас більш вразливими? Правда в тому, що очевидної причини таких високих показників не визначено. Відомо тільки те, що немає двох однакових людей, тому й усі випадки депресії різні.

Саме тому важко визначити систему універсальних стратегій від депресії. Утім є деякі прості речі, про які не варто забувати в дні, коли вам особливо важко.

У цій статті про розповімо вам, які саме.

1. Ваша самооцінка дуже важлива

Самооцінка

Те, як ви бачите та усвідомлюєте світ навколо себе, може залежати від самооцінки. Якщо людина не дуже у себе вірить, то починає бути одержимою всіма навколо і вважає, ніби у когось є те, що повинне належати лише їй.

День у день ви поринаєте в невідомий сум, страждаєте від браку мотивації та підживлюєте зневіру, яка призводить до депресії.

Неодмінно зверніть увагу на самооцінку! Переконайтеся, що у своєму житті граєте головну, а не другорядну роль.

2. Ваші муки не триватимуть вічно

Дитинство

Ви можете почати ставитися до себе так, ніби не заслуговуєте на певні речі, або навіть гірше – не маєте чогось потрібного, щоб отримати їх.

Низька самооцінка призводить до внутрішнього дисбалансу та конфліктів, які поступово негативно впливають на вас протягом усього життя.

Часто кажуть, що найгірша форма депресії та, яка походить глибоко зсередини душі. У таких випадках немає жодної конкретної причини цього розладу. Проблема живе у вас самих і може почати рости навіть із дитинства.

Якщо ситуація у вашій сім’ї завжди була складною, а стосунки з батьками негативними, або якщо ви так і не дозріли емоційно, швидше за все, самооцінка також буде низькою.

Але ми обіцяємо: депресія не триває вічно, як і біль, який, здається, паралізував вас.

Якщо ви будете ставитися до кожного дня більш раціонально, блокуватимете негативні думки та прямуватимете за своєю мрією, депресія поступово відпустить і залишиться лише далекою тінню, яка блякне та зникає.

3. Зосередьтеся на теперішньому

Що таке депресія та радість

Минуле – це минуле, і вже давно залишилось позаду.

Для чого зосереджуватися на тому, що відбулося місяць або рік назад, якщо ці дні лише завдають вам болю? Воно того не варте. Як і песимістичні думки про майбутнє. Не забувайте, що у вас немає кришталевої кулі, яка могла б сказати, що станеться в майбутньому.

Дозвольте собі жити тут і зараз, отримуючи максимум від життя і насолоджуючись щастям, яке ви заслужили. Це єдине, на що варто витрачати свої зусилля.

4. Завжди просіть про допомогу, але звертайтеся до потрібних людей

Друзі

Ви, мабуть, вже не раз чули фразу: “У першу чергу потрібно звертатися до сім’ї, адже тільки близькі та рідні ніколи не підведуть”. На щастя, саме так і є, утім не забуваєте, що деякі люди все ж завдають більше шкоди, ніж користі.

Дехто навіть вважає, що діагноз “депресія” автоматично означає, що людина, якій його поставили, слабка духом і “завжди сумна”.

Будьте обережними. Зверніться за допомогою до професіоналів, а потім покладіться на членів сім’ї та друзів, які насправді вміють вас вислухати, заспокоїти і знайти потрібні слова в потрібний момент.

5. Депресії подобається сидіти вдома

Прогулянка

Це правда. Депресії подобається темрява і закриті штори. Вона прагне тиші, коли ви закриваєте себе наодинці з негативними або песимістичними думками.

Але не дайте себе обманути – виходьте на улицю та гуляйте щонайменше півгодини кожного дня. Подихайте свіжим повітрям, дозвольте сонцю поцілувати вас своїм теплом та насолодіться приємною розмовою з людьми, яких зустрінете дорогою. Щодня оточуйте себе життям, рухом, світлом і радістю. 

6. Депресія любить шкідливу їжу

Десерти

Випічка, закуски, заморожені вечері, фаст-фуд… Усе це врятує від суму та подарує миттєве задоволення, але насправді ці продукти також сприяють хімічному дисбалансу, який викликає депресія, і ще більше підживлюють негативні нейротрансмітери.

Почніть їсти більше свіжих фруктів та овочів. Пийте воду та чай. Якщо дотримуватися правильного раціону харчування, ваше самопочуття покращиться, а організм очиститься від токсинів.

7. Скажіть депресії “ні”

щастя

Це непросто. Для того, щоб сказати депресії “ні”, потрібно мати багато сили та сміливості, утім одне очевидно: ви – це не ваша депресія.

Ви людина, яка заслуговує знову віднайти щастя, яка повинна подивитися на своє життя з ентузіазмом і надією. Тому тепер відпустіть тінь, що зачаїлася і намагається змусити вас страждати.  • Beck, A. T., Rush, A. J., Shaw, B. F., & Emery, G. (1983). Terapia cognitiva de la depresión. Brouwer.
  • Dio Bleichmar, E. (1992). La depresión en la mujer. Revista de la Asociación Española de Neuropsiquiatría.11(39), 283-289.
  • Pérez Álvarez, M., & García Montes, J. M. (2001). Tratamientos psicológicos eficaces para la depresión. Psicothema, 13 (3).

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.