Найкращі поради для підвищення самооцінки

Для ваших особистих, сімейних та трудових стосунків дуже важливо мати чітко визначену і сильну самооцінку.
Найкращі поради для підвищення самооцінки

Останнє оновлення: 28 грудня, 2018

Якщо ви не любите або не поважаєте себе, то як ви можете любити і поважати інших людей, а хто буде поважати і любити вас, якщо ви самі не впевнені, що  заслуговуєте на повагу? Саме тому ми хочемо дати вам деякі рекомендації для підвищення вашої самооцінки в цій статті.

Навіть якщо у вас вже є добре визначена самооцінка, все одно прочитайте, це допоможе вам зміцнити вашу впевненість в собі. Крім того, ця стаття буде величезною допомогою у ствердженні вас, як особи, яка впевнена у собі.

Поради для підвищення самооцінки

shchastya

 • Завжди використовуйте позитивні відгуки і твердження інших людей про вас, беріть їх до відома і нехай вони допоможуть вам почувати себе так,  що ви таки чогось варті. Кожна людина має незмірну цінність, щось, що не може бути куплене чи  оплачене великою сумою грошей. Ви повинні усвідомлювати, що ви вартуєте набагато більше, ніж будь що інше.
 • Ніколи не порівнюйте себе з іншими людьми та ніколи не думайте, що поступається в чомусь іншим людям. Ви варті більше будь-чого тільки за те, хто ви вже є, а не за те, що ви такий або така, чи виглядаєте ось так чи по іншому.
 • Пам’ятайте, що дуже легко сплутати самооцінку з погордою. Люди, які думають, що вони кращі за інших мають справу з погордою, а не з високою самооцінкою . Саме таке почуття не подобається людям довкола вас, принаймні тим, хто помічає його. Як результат  – ви за надто ризикуєте залишитись наодинці, думаючи що ви кращі за інших.
 • Спробуйте встановлювати цілі, в яких ви впевнені і знаєте, що можете їх досягти. Ви самі, і це дуже важливо, повинні бути повністю переконані у своїй спроможності їх досягнення.
 • Спробуйте визначити свої сильні сторони, а також ваші слабкості. Не бійтеся звернутися за допомогою, якщо вам це потрібно. Це ні в якому разі не ознака слабкості, а якраз навпаки. Якщо людина знає, яку саме роботу вона не може зробити сама, і впевнена, що, іноді, вона потребує допомоги сторонніх для досягнення мети, то це є ознакою сильного характеру.
 • Оптимізм змушує все виглядати набагато простіше, ніж воно є насправді. Саме тому оптимістичні люди є успішними. Вони досягають своїх цілей шляхом подолання черги перешкод, які виникають на їхньому шляху і завжди налаштовані на позитивні думки.

Більше порад для підвищення самооцінки

 1. Ніколи не дозволяйте заздрості і ревнощам заволодіти вашим життям. Ці два почуття можуть добряче зіпсувати ваше життя і життя тих, хто вас оточує. Кожна людина вибирає свій спосіб існувати і володіти почуттями, ось чому не сліді заздрити життю або способу існування тих людей, які живуть навколо вас.
 2. Важливо, щоб ви природно і красиво приймали компліменти від інших людей, знайомих чи не знайомих. Такі компліменти ви, безумовно, заслужили.
 3. Регулярно займетесь фізичними вправами. Це допоможе вам мати здорове мислення та тіло в ідеальному стані, що стосується здоров’я та зовнішнього вигляду.
 4. Спробуйте виділити принаймні годину в день, щоб задуматися і оцінити всі події у вашому повсякденному житті. Це дуже корисно і сильно допомагає вирішувати проблеми, у вирішенні яких ви поки що не впевнені, чи таких, у вирішенні яких, ви поки що не задоволені в повній мірі.
 5. Спробуйте спати необхідну кількість часу для того, щоб виконувати всі завдання належним чином і вести здоровий спосіб життя.
 6. Крім того, проводьте лише максимально необхідну кількість часу на роботі та роблячи роботу по дому. Весь інший час використайте для розваг та відпочинку. Дуже важливо проводити трохи часу, розважаючись і отримуючи задоволення.
 7. Не дозволяйте негативним емоціям взяти вас і ваше життя під контроль. Уникайте образ та не тримайте їх у собі. Спробуйте висловити свої образи та якомога швидше вирішити проблеми пов’язані з ними.
 8. Старайтеся підтримувати хороші стосунки з людьми навколо вас. Будьте приємними і допомагайте при необхідності. Інакше кажучи, ставтеся до них так, як би ви хотіли, щоб ставилися до вас.
 9. Харчуйтесь здоровою їжею. Збалансована дієта має надважливе значення для нормального функціонування організму, а також настрою.
 10. Тримайтеся подалі від людей, які намагаються змусити вас почувати себе так, ніби ви нічого не варті. Такі люди – погана компанія.

Кілька порад на останок

 • Коли б у вас не з’явився шанс, підіть у парк або в будь-яке інше місце, де ви зможете насолоджуватися природою.
 • Коли якісь події розвиваються надто добре для вас, визнайте це і дайте їм таку оцінку на, яку вони заслуговують. Дуже важливо, бути впевненому у тому, що ви можете досягти.
 • Навчіться приймати свої помилки. Не надавайте значення тим, хто намагається відмовитися від вас через ці помилки. Навчіться виправляти їх і не намагайтеся їх приховувати. Пам’ятайте, що ви вчитеся з кожної своєї помилки, вдосконалюєтесь, та, звичайно, набуваєте досвіду.
 • Навчіться любити себе, такими якими ви є. Не намагайтеся приховувати свої почуття або ваш спосіб життя.
 • Спробуйте залишити минуле позаду і жити сучасним, на надто покладайтесь на майбутнє, тому що майбутнє сьогодні не має надто великого значення. Ніхто справді не знає, як воно насправді буде, тому не варто надто хвилюватися про майбутнє.
 • Не звинувачуйте нікого за ваші помилки, це не спосіб підвищення самооцінки. Прийміть їх і спробувати їх вирішити. Це набагато здоровіше, ніж звинувачувати когось, хто насправді не має ніякого відношення до цього.

Ми сподіваємося, що вам сподобалося читати наші поради щодо підвищення самооцінки і ви використаєте їх на практиці в повсякденному житті.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.