7 корисних властивостей насіння папаї

Хоча смак цього фрукта не всім подобається, насіння папаї надзвичайно корисне для здоров'я. Саме тому важливо знати про нього більше і навчитися їсти його правильно, щоб отримати максимум переваг.
7 корисних властивостей насіння папаї

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Папая – це фрукт, який походить із Мексики, утім зараз його вирощують у багатьох країнах світу. Він дуже популярний завдяки своїм смаковим якостям, насіння папаї відоме лікувальними властивостями.

Цей фрукт можна їсти повністю, тобто його насіння теж їстівне. Ба більше, воно таке ж корисне, як м’якуш.

На щастя, зараз можна без проблем купити все, що завгодно. На полицях магазинів повно екзотичних фруктів, незвичних нашому оку. Проте ми радимо звернути особливу увагу на папаю, адже це не просто цікаве доповнення до столу.

Корисні властивості насіння папаї настільки потужні, що іноді людям важко повірити в те, що маленькі насінини так впливають на здоров’я. Тим не менш, зараз це насіння вже почали висушувати, щоб приготувати з нього екстракт.

Більшість людей викидають насіння папаї, коли чистять її, не усвідомлюючи, що втрачають чудові натуральні ліки. Саме тому ми вирішили трохи докладніше розповісти про користь папаї. Коли ви прочитаєте цю статтю, то неодмінно зміните своє ставлення до цього екзотичного фрукта.

7 переваг споживання насіння папаї

1. Воно дуже корисне для травлення

насіння папаї покращує травлення

У насінні папаї міститься багато травних ферментів, які полегшують процес травлення. Крім того, воно має чудові протизапальні й антибактеріальні властивості, що дають змогу контролювати ріст бактерій.

Також насіння папаї допомагає зменшити печію. Потрібно просто їсти сім насінин сім разів на день. Можете жувати їх або розім’яти та випити разом із водою.

2. Натуральний антипаразитарний засіб

Насіння папаї не лише дуже корисне для травлення, воно також містить антипаразитарні ферменти. Крім того, у ньому є алкалоїд карпаїн, який надзвичайно ефективно виводить кишкових паразитів.

Як правильно споживати насіння папаї?

 • Коли ви виймете насіння з фрукта, радимо поставити його на сонце, щоб висушити.
 • Потім подрібніть його до отримання дрібного порошку.
 • Можете помолоти трохи більше насіння, щоб залишилося на потім.
 • В ідеалі потрібно споживати насіння папаї від двох до трьох разів на день. Також можете додавати подрібнене насіння у воду, сік чи мед, і приймати його таким чином.

У випадку дітей варто бути особливо обережними. Деякі фахівці кажуть, що одне насіння відповідає 5 рокам. Тобто підлітку не варто приймати більше ніж три насінини на раз.

3. Захист нирок

папайа

Ці невеликі чорні насінини допомагають запобігти розвитку проблем із нирками. Їх також можна використовувати як харчову добавку, якщо ви вже страждаєте на захворювання нирок.

Як правильно споживати насіння папаї?

 • Знову ж таки, потрібно споживати лише сім насінин, розподіливши їх на сім порцій протягом дня. Якщо вам не подобається смак, можете змішувати насіння із соком чи водою.

4. Очищення печінки

Печінка – це орган, який відповідає за виведення токсинів. Саме тут відбувається більшість детоксикуючих процесів. Усі шкідливі для організму сполуки проходять через печінку, що допомагає запобігти розвитку різноманітних захворювань.

Якщо ви їстимете насіння папаї або весь фрукт, це стимулюватиме роботу печінки. Органу буде простіше вивести токсини, які при тривалому накопиченні можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Як правильно споживати насіння папаї?

 • У цьому випадку потрібно подрібнити п’ять насінин папаї.
 • Випийте їх із невеликою кількістю соку або з’їжте зі шматочком лимона.
 • Споживайте насіння папаї двічі на день протягом місяця.
 • Такий засіб також надзвичайно корисний для шкіри, яка є прямою жертвою інтоксикації печінки.

Хочете дізнатися більше? 5 натуральних напоїв для очищення печінки

5. Воно спалює жир

насіння папаї спалює жир

Ще одна перевага насіння папаї полягає в тому, що воно сприяє схудненню. Цей продукт запобігає накопиченню жирів і цукрів в організмі

Завдяки цьому, а також тому, що папая сприяє виведенню токсинів, організм краще працює й людині простіше схуднути.

6. Зменшує ризик розвитку раку

Насіння папаї виділяє сік, який містить компонент під назвою ацетогенін. Згідно з дослідженнями, він ефективно допомагає запобігти росту ракових клітин в організмі.

Це одна з причин, чому насіння папаї часто використовують як натуральний лікувальний засіб.

7. Зменшує акне

користь насіння папаї

У цьому випадку радимо не лише їсти насіння папаї, а й також зробити натуральну маску з цього фрукта.

 • Покладіть у ступку трохи листя та насіння папаї.
 • Додайте до папаї трохи води та перебийте все.
 • Отриману пасту нанесіть на уражені ділянки приблизно на 10 хвилин.
 • Потім промийте шкіру великою кількістю проточної води, щоб видалити маску.

Завдяки антибактеріальним і протизапальним властивостям папаї ви зможете надовго забути про прищі.

Це може вас зацікавити ...
4 важливі вітаміни, щоб мати здорову шкіру
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
4 важливі вітаміни, щоб мати здорову шкіру

Ви помітили, що у вас почали з'являтися проблеми зі шкірою, і ви не знаєте, як це змінити? Якщо ви хочете мати здорову шкіру, дізнайтеся в нашій ст... • Zhou K, Wang H, Mei W, Li X, Luo Y, Dai H., “Antioxidant activity of papaya seed extracts”, Molecules. 2011 Jul 25;16(8):6179-92.
 • Onkar Singh y M. Ali, “Phytochemical and Antifungal Profiles of the Seeds of Carica Papaya L.”, Indian J Pharm Sci. 2011 Jul-Aug; 73(4): 447–451.
 • Puangsri, T., Abdulkarim, S. M., & Ghazali, H. M. (2005). Properties of carica papaya L. (papaya) seed oil following extraction using solvent and aqueous enzymatic methods. Journal of Food Lipids12(1), 62–76. https://doi.org/10.1111/j.1745-4522.2005.00006.x
 • Devi P S, Sreeja & Kumar, Neethu. (2017). The surprising health benefits of papaya seeds: A review. 6. 424-429.
 • Yogiraj, V., Goyal, P. K., Chauhan, C. S., Goyal, A., & Vyas, B. (2014). Carica papaya Linn: an overview. International Journal of Herbal Medicine2(5 Part A), 1–8.
 • Singh O, Ali M. Phytochemical and antifungal profiles of the seeds of carica papaya L. Indian J Pharm Sci. 2011;73(4):447–451. doi:10.4103/0250-474X.95648
 • Yang J, Wang HP, Zhou L, Xu CF. Effect of dietary fiber on constipation: a meta analysis. World J Gastroenterol. 2012;18(48):7378–7383. doi:10.3748/wjg.v18.i48.7378
 • Kugo M, Keter L, Maiyo A, et al. Fortification of Carica papaya fruit seeds to school meal snacks may aid Africa mass deworming programs: a preliminary survey. BMC Complement Altern Med. 2018;18(1):327. Published 2018 Dec 7. doi:10.1186/s12906-018-2379-2
 • Naggayi M, Mukiibi N, Iliya E. The protective effects of aqueous extract of Carica papaya seeds in paracetamol induced nephrotoxicity in male wistar rats. Afr Health Sci. 2015;15(2):598–605. doi:10.4314/ahs.v15i2.37
 • Campuzano-Bublitz, M., Rolón, L., Vera, L., Kennedy, M. (2018). Efecto del consumo de pulpa de Carica papaya sobre la glicemia y peso de ratones normo e hiperglicémicos por aloxano. Archivos Latinoamericanos de Nutrición, 68(2): 132-140.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.