7 маловідомих ознак розладів щитоподібної залози

Дуже важливо вміти розпізнавати розлади щитоподібної залози за зовнішніми симптомами, адже це дасть змогу виявити захворювання на початковій стадії та підібрати ефективну терапію для цілковитого одужання.
7 маловідомих ознак розладів щитоподібної залози

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Чи відомі вам типові ознаки розладів щитоподібної залози? Насправді не всі вміють їх розпізнавати, тому у цій статті ми розповімо, на які тривожні дзвіночки необхідно звернути увагу, щоб вчасно виявити та вилікувати розлади щитоподібної залози.

Що таке щитоподібна залоза?

Щитоподібна залоза – це ендокринна залоза, яка відповідає за продукування гормонів. Вона має форму метелика та знаходиться біля шиї над ключицею.

Не варто недооцінювати важливість цього органу, адже робота щитоподібної залози напряму впливає на функціонування інших внутрішніх органів, починаючи від процесу спалення жирів та закінчуючи частотою серцебиття.

Саме функціонування щитоподібної залози має вагомий вплив на швидкість обміну речовин.

Основні ознаки розладів у роботі щитоподібної залози

1. Втома та роздратування

втома свідчить про розлади шитоподібної залози

Розлади щитоподібної залози можуть негативно вплинути на самопочуття та настрій людини.

  • При гіпотиреозі хворий постійно відчуває сильну втому та слабкість у тілі.
  • У деяких випадках захворювання щитоподібної залози призводять до розладів сну, надмірної нервозності та роздратування.

2. Зміна частоти серцебиття

Оскільки щитоподібна залоза має здатність впливати на роботу інших внутрішніх органів, вона може змінювати частоту серцебиття людини. Зверніть увагу, що середня частота серцебиття здорової людини коливається у межах від 60 до 100 ударів за хвилину.

Насправді визначити частоту серцебиття доволі просто. За допомогою секундоміра порахуйте кількість ударів за хвилину, і ви знатимете, чи є у вас проблеми серцево-судинної системи, які потрібно негайно вирішувати.

3. Стрімка зміна ваги

зміна ваги є ознакою розладу щитоподібної залози

Раптова зміна ваги є одним з найпоширеніших симптомів розладів щитоподібної залози.

Якщо ви різко набрали або скинули кілька зайвих кілограмів без вагомих причин, це може свідчити про порушення гормонального балансу у щитоподібній залозі.

4. Суха шкіра та ламкі нігті

Сухість та свербіння шкіри також належать до типових ознак розладів щитоподібної залози.

Втім, не тільки шкіра втрачає привабливий вигляд, але й нігті. Вони стають тонкими та починають швидко ламатися.

5. Погана терморегуляція тіла

терморегуляція свідчить про розлади щитоподібної залози

Розлади щитоподібної залози часто призводять до погіршення терморегуляції тіла.

При будь-яких захворюваннях цього органа організм людини втрачає здатність контролювати власну температуру, і людина може відчувати холод або жар навіть під час перебування у комфортних умовах.

Якщо вас часто морозить, або ж ви важко переживаєте спеку і сильно пітнієте, неодмінно зверніться до лікаря. Тільки за допомогою спеціаліста ви зможете встановити правильний діагноз та отримати ефективне лікування.

6. Виникнення протрузій у шиї

Протрузії, або виступи, в області шиї також належать до типових зовнішніх ознак розладів у роботі щитоподібної залози.

Якщо ви помітили зміни у цій ділянці тіла, радимо негайно звернутися до спеціаліста, адже ігнорувати будь-які викривлення та виступи в області шиї дуже небезпечно.

7. Біль у м’язах

біль у м'язах при розладах щитоподібної залози

Розлади щитоподібної залози часто супроводжуються появою дискомфортних відчуттів та болю у м’язах. Ви можете також відчувати загальну слабкість у тілі.

Причиною болю у м’язах стають набряки та ґулі, які призводять до защемлення м’язів. Якщо ви перебуваєте у групі ризику і віднедавна почали помічати часті болі та слабкість, неодмінно зверніться до спеціаліста.

Як вчасно виявити розлади щитоподібної залози

Якщо у вас з’явилися підозри на гіпотиреоз, існує кілька способів підтвердити або спростувати цю здогадку. Виявити симптоми гіпотиреозу можна як вдень, так і у нічний період.

Наприклад, перед сном наберіть за допомогою ватної палички невелику кількість 5% розчину йоду та намалюйте ним на обох зап’ястках так звану йодову сітку.

Це роблять для того, щоб визначити, як працюють обидві частини щитоподібної залози. Оскільки цей орган є парним, кожна його половина може функціонувати по-іншому.

Вранці подивіться, на якому зап’ястку йод краще всотався у шкіру. Якщо щитоподібна залоза працює погано, сітки з йоду повністю зникнуть.

Тій ділянці, де йод повністю всотався у шкіру, потрібно приділити особливу увагу.

  • Якщо на правому зап’ястку йодова сітка зникла, це свідчить про гормональний дисбаланс з правого боку щитоподібної залози.
  • Відповідно, зникнення йодової сітки на лівому зап’ястку є ознакою розладів у роботі з лівого боку щитоподібної залози. Трапляються випадки, коли весь орган перестає функціонувати належним чином, проте зазвичай погіршується робота лише однієї частини залози.

Звісно, ці поради необхідно взяти на озброєння, проте не варто покладатися тільки на них і займатися самодіагностикою. По-перше, деякі ознаки розладів щитоподібної залози можна сплутати із симптомами інших захворювань, а по-друге, лише кваліфікований лікар зможе провести всі необхідні аналізи та встановити правильний діагноз.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.