7 найкращих способів поліпшення поганого кровообігу в ногах

Коли ви приходите додому після довгого дня, найпростіший спосіб поліпшення поганого кровообігу в ногах - підняти їх на кілька хвилин.
7 найкращих способів поліпшення поганого кровообігу в ногах

Останнє оновлення: 18 жовтня, 2019

Різні чинники, зокрема вік, впливають на ваш кровообіг. Коли ви стаєте старшими, ви можете відчути й побачити наслідки поганого кровообігу. Наприклад, важкість, варикозне розширення вен і целюліт є ознаками поганого кровообігу. Тому поліпшення поганого кровообігу в ногах – це питання не тільки здоров’я, але й краси.

У цій статті ми розглянемо сім із найкращих порад щодо боротьби з поганою циркуляцією крові. Спробувавши ці прості методи, ви можете поліпшити ваше загальне здоров’я і допомогти вашим ногам стати більш стрункими.

Поради для поліпшення поганого кровообігу в ногах

1. Уникайте малорухливого способу життя

Першим кроком до поліпшення кровообігу в ногах є рух. На жаль, все більше людей живуть пасивним життям. Люди сьогодні звикли сидіти годинами, не встаючи та не рухаючись, що дуже небезпечно для здоров’я у довгостроковій перспективі.

Ви не повинні проводити більшу частину свого часу сидячи. Ви навіть можете встановити будильник або завантажити додаток, який буде нагадувати вам, що треба встати і порухатися принаймні раз на годину. Достатньо просто встати та прогулятися протягом декількох хвилин або зробити декілька розтягнень. Ви також можете використовувати цей час також і продуктивно: наприклад, займатися своїми справами, прийняти душ, випити води тощо.

2. Поліпшення постави

З іншого боку, люди, які проводять багато годин стоячи, мають звернути увагу на свою поставу. Це особливо важливо для офіціантів, продавців тощо. Однак важливо відзначити, що сидіти або стояти з поганою поставою однаково погано.

Якщо у вас дуже погана постава, є методики, які допоможуть вам навчитися ходити, стояти, сидіти, нахилятися, утримувати вагу і правильно дихати. Постава впливає на весь організм, тому зі зміною постави кровообіг у ваших ногах також покращиться.

3. Ходіть, стрибайте і використовуйте сходи

Користуйтеся кожною нагодою для руху. Сприймайте ескалатори, ліфти і стільці як ворогів. Потрібно дати вашим ногам більше активності, тому замість використання ескалаторів або ліфтів оберіть сходи. Ви також можете зробити коротку перерву посеред дня, щоб піти на прогулянку, зробити кілька стрибків або пройтися вгору і вниз сходами.

Навіть якщо ви тренуєтеся або займаєтеся спортом кілька разів на тиждень, важливо бути активними протягом усього дня. Згадайте дітей, які то сидять, то бігають. Намагайтеся мати таку ж динаміку.

4. Їжте червоні фрукти та овочі

Їжа має різні поживні властивості, які можна ідентифікувати за кольором. Наприклад, червоні продукти покращують кровообіг, допомагають запобігти серцево-судинним захворюванням, є антиоксидантами та допомагають запобігти інфекціям сечової системи. Ці продукти також багаті на лікопен і антоціани.

Тому ви повинні намагатися щодня їсти деякі з цих продуктів:

 • ягоди
 • помідори
 • кавун
 • вишні
 • червоний виноград
 • червоний перець
 • редис
 • червоні яблука

5. Пийте воду щогодини

Питна вода дуже корисна, тож цю пораду не варто недооцінювати! Нашим органам потрібна вода для циркуляції рідин. Тому важливо пити воду щогодини.

Ви повинні пити принаймні 6-8 склянок води на день. Якщо вам не подобається смак води, ви завжди можете пити чай, настої або лимонну воду. Однак не додавайте жодного цукру.

Варто завжди мати склянку або пляшку води під рукою. Таким чином, щоразу, коли ви поглянете на неї, ви не забудете зробити ковток.

6. Носіть зручне взуття

взуття для поліпшення поганого кровообігу в ногах
У багатьох випадках неправильне взуття може викликати проблеми з кровообігом у ногах. Їх може спричинити взуття з підборами, взуття, яке надто вузьке або занадто широке, або взуття, яке є занадто великим або занадто малим.

Взуття підтримує стопу і є фундаментом, який утримує і підтримує нашу вагу тіла. Тому погане взуття може впливати не тільки на кровообіг у ногах, але й на інші частини тіла.

Важливо мати правильне взуття для поліпшення поганого кровообігу в ногах. Час від часу варто роззуватися і насолоджуватися ходьбою босоніж. Це приносить необхідне полегшення для наших ніг.

7. Розслабтеся, коли повернетеся додому

Нарешті, коли ви повернетеся додому, ви можете прийняти холодний душ або просто помити ноги холодною водою. Ви також можете нанести олії або креми з інгредієнтами, які покращують кровообіг, такі як кипарис, розмарин, кориця, гамамеліс, кінський каштан тощо.

Перед тим як лягати спати, ви також можете підняти ноги на деякий час. Ви навіть можете підняти їх перпендикулярно на стіну. Ви також можете спати, злегка піднявши ноги на подушці. Є навіть спеціальні подушки для цієї мети, які можуть принести відчуття полегшення і допомогти прокинутися з легкими, розслабленими ногами. • Klingelhoefer, L., Bhattacharya, K., & Reichmann, H. (2016). Restless legs syndrome. Clinical Medicine, Journal of the Royal College of Physicians of London. https://doi.org/10.7861/clinmedicine.16-4-379
 • Allen, R. P., Picchietti, D., Hening, W. A., Trenkwalder, C., Walters, A. S., Montplaisi, J., … Zucconi, M. (2003). Restless legs syndrome: Diagnostic criteria, special considerations, and epidemiology. A report from the restless legs syndrome diagnosis and epidemiology workshop at the National Institutes of Health. Sleep Medicine. https://doi.org/10.1016/S1389-9457(03)00010-8
 • Phillips, B., Young, T., Finn, L., Asher, K., Hening, W. A., & Purvis, C. (2000). Epidemiology of restless legs symptoms in adults. Archives of Internal Medicine. https://doi.org/10.1001/archinte.160.14.2137
 • Comella, C. L. (2014). Treatment of Restless Legs Syndrome. Neurotherapeutics. https://doi.org/10.1007/s13311-013-0247-9

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.