7 натуральних інгредієнтів для приємного запаху волосся

Ці продукти можуть допомогти позбутися неприємного запаху волосся і наситити його приємним ароматом. Але важливо пам’ятати, що надмірне використання цих засобів є шкідливим.  
7 натуральних інгредієнтів для приємного запаху волосся

Останнє оновлення: 04 грудня, 2018

Аби мати здорове та гарне волосся, необхідно регулярно мити його та за можливості насичувати «додатковими» поживними речовинами,  які містяться у масках та зволожувальних засобах. Ці засоби допомагають позбутися неприємного запаху, та насичують волосся приємним ароматом.

Як відомо багатьом, волосся щодня отримує токсини з навколишнього середовища, вбирає в себе дим від цигарок, піт, а також отримує шкоду від багатьох інших факторів, які погіршують його зовнішній вигляд та сприяють неприємному запаху.

Окрім того, не завжди є час вимити його, змиваючи жир, пил, а також інші речовини, які на перший погляд не помітні, але є на волоссі.

Це може призвести до появи неприємного запаху, який важко нейтралізувати повністю, навіть якщо користуватися шампунем.

На щастя, багато косметичних засобів та ароматизаторів були розроблені для того, аби надати волоссю приємного аромату на цілий день.

Але окрім комерційної продукції, існують натуральні засоби, які мають такий самий ефект, не піддаючи волосся хімічній обробці.

Хочемо поділитися сімома цікавими ідеями, щоб ви не вагались і почали їх використовувати щодня.

Декілька натуральних засобів для приємного запаху волосся

1. Ефірна олія мандарину

ефірна олія мандарину

Ефірна олія мандарину має м’який цитрусовий аромат, що тримається цілий день після нанесення на волосся.

Це не тільки допомагає позбутися неприємного запаху поту або жиру, а також насичує волосся вітамінами E та B12, які потрібні для здорового росту волосся .

Зауважте, що вона також містить антиоксиданти, які борються зі шкідливим впливом вільних радикалів, щоб запобігти сухості і передчасному сивінню.

Найкраще з усього те, що ця олія не змінює природній рівень pH шкіри голови, тому не призведе до виникнення лупи.

Також читайте: Натуральні засоби для росту волосся

2. Ефірна олія жасмину

Ця ефірна олія має дивовижний аромат, який у поєднанні з іншими поживними речовинами стає одним із кращих варіантів для догляду за волоссям.

Її властивості покладуть край надлишковому виробництву шкірного жиру, зменшать ризик виникнення лупи і відновлять пошкоджені волосини, щоб уникнути випадання волосся.

3. Рожева вода

рожева вода

Рожева вода  – це квіткова рідина, чиї в’язкі та зволожувальні властивості регулюють рівень pH шкіри голови та зупиняють виникнення лупи.

Це делікатний та жіночий аромат, який зберігає приємний запах протягом дня.

Через високий вміст вітамінів B та E, рожева воду вважають найкращим засобом для збереження м’якості волосся та його здорового вигляду.

4. Лавандовий чай

Лаванда – це трава, наділена чудовими очисними та заспокійливими властивостями, окрім того, вона має концентрований аромат, а також захищає волосся від випадіння та втрати природних олій.

Можна використовувати лавандовий чай як тонік для усунення неприємних запахів, що вбираються з навколишнього середовища, а також для відновлення блиску волосся.

Можна використовувати лавандовий чай як натуральний кондиціонер, аби волосся не плуталось та легко розчісувалось.

5. Кокосова олія

кокосова олія

Кокосову олію вважають одним із найкращих продуктів для догляду за волоссям, адже має солодкий запах, який зачаровує.

Серед основних переваг цього засобу можемо назвати високий вміст жирних кислот з середньою довжиною ланцюга, які після нанесення на волосся можуть відновлювати волосся та запобігати сухості шкіри.

Кокосова олія має антибактеріальні, протигрибкові та відновлювальні властивості, що усувають грибок, який спричиняє виникнення лупи, насичуючи сухе та тьмяне волосся.

Вона також містить значну кількість білка і укріпляє корені  волосся, запобігаючи випадінню.

6. Мигдалева олія

М’який аромат мигдалевої олії корисний для тих, хто страждає від надмірної сухості, ламкості та випадіння волосся.

Жирні кислоти мигдалевої олії заміняють жир, що втрачається зі шкіри голови, та допомагають зволожувати волосся, відновлюючи його природну силу та блиск.

Вміст вітамінів та мінералів робить її чудовим вибором для згладжування фолікул волосся та допомагає контролювання завивку.

Рекомендуємо прочитати: Знизьте рівень холестерину за допомогою мигдалю

7. Лимонна ефірна олія

лимонна ефірна олія

Ефірна олія має довготривалий цитрусовий аромат, що маскує інші запахи через вологу, жири та інші речовини, які накопичуються у волоссі.

Використання цього засобу підвищує міцність капілярів і зменшує проникність, щоб краще контролювати випадання і ослаблення волосся.

Який би продукт ви не вибрали, не забудьте використовувати його в невеликих кількостях, щоб не перевантажувати волосся.

Ми радимо спробувати той, що припав до душі. Ви почнете почувати себе краще, щойно ваше волосся матиме приємний запах. • Boskabady MH, Shafei MN, Saberi Z, Amini S. Pharmacological effects of rosa damascena. Iran J Basic Med Sci. 2011 Jul;14(4):295-307.
 • Denkova-Kostova R, Teneva D, Tomova T, Goranov B, Denkova Z, Shopska V, Slavchev A, Hristova-Ivanova Y. Chemical composition, antioxidant and antimicrobial activity of essential oils from tangerine (Citrus reticulata L.), grapefruit (Citrus paradisi L.), lemon (Citrus lemon L.) and cinnamon (Cinnamomum zeylanicum Blume). Z Naturforsch C J Biosci. 2020 Nov 23;76(5-6):175-185.
 • Kaushik V, Kumar A, Gosvami NN, Gode V, Mhaskar S, Kamath Y. Benefit of coconut-based hair oil via hair porosity quantification. Int J Cosmet Sci. 2022 Jun;44(3):289-298.
 • Lee BH, Lee JS, Kim YC. Hair Growth-Promoting Effects of Lavender Oil in C57BL/6 Mice. Toxicol Res. 2016 Apr;32(2):103-8.
 • Mysore V, Arghya A. Hair Oils: Indigenous Knowledge Revisited. Int J Trichology. 2022 May-Jun;14(3):84-90.
 • Punyani S, Tosti A, Hordinsky M, Yeomans D, Schwartz J. The Impact of Shampoo Wash Frequency on Scalp and Hair Conditions. Skin Appendage Disord. 2021 Apr;7(3):183-193.
 • Rath CC, Devi S, Dash SK, Mishra RK. Antibacterial potential assessment of jasmine essential oil against e. Coli. Indian J Pharm Sci. 2008 Mar-Apr;70(2):238-41.
 • Rele AS, Mohile RB. Effect of mineral oil, sunflower oil, and coconut oil on prevention of hair damage. J Cosmet Sci. 2003 Mar-Apr;54(2):175-92.
 • Saxena R, Mittal P, Clavaud C, Dhakan DB, Roy N, Breton L, Misra N, Sharma VK. Longitudinal study of the scalp microbiome suggests coconut oil to enrich healthy scalp commensals. Sci Rep. 2021 Mar 31;11(1):7220.
 • Sentamilselvi G, Janaki C, Murugusundram S. Trichomycoses. Int J Trichology. 2009 Jul;1(2):100-7.
 • Temraz A, Cioni PL, Flamini G, Braca A. Chemical composition of the essential oil from Jasminum pubescens leaves and flowers. Nat Prod Commun. 2009 Dec;4(12):1729-32.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.