7 натуральних засобів від напруги м’язів

Напруга м’язів – звична проблема, що зумовлена віковими змінами. Ваші м'язи потребують відпочинку - терапія з використанням натуральних засобів.
7 натуральних засобів від напруги м’язів

Останнє оновлення: 26 листопада, 2018

М’язи іноді перенавантажуються і вимагають розслаблення. У такі моменти дуже важливо запезпечити їм відповідний відпочинок і подбати про своє здоров’я.

Іноді дискомфорт проходить завдяки лікам та відпочинку. Однак часто від напруги м’язів треба застосовувати зовсім іншу терапію.

Хоча це й поодинокі випадки, але багато пацієнтів страждають на цю проблему регулярно через наявність поганих звичок та неправильної постави.

На щастя, є велика кількість натуральних засобів для розслаблення м’язів, що не мають побічних ефектів. До того ж, вони допомагають заспокоїти м’язовий біль, щоб він не перешкоджав щоденній фізичній активності.

Оскільки більшість людей не здогадується про ці засоби, хочемо розповісти про 7 найкращих із них, які варто спробувати.

Візьміть до уваги!

1. Олія м’яти перцевої

олія м'яти перцевої від напруги м'язів

Олія м’яти перцевої – це натуральний продукт, що допомагає  розслабити м’язи, якщо в них відчувається напруга й оніміння .

Засіб має протизапальні властивості, а також є анальгетиком. Це допомагає зменшити біль і покращити циркуляцію крові. У цілому, це сприяє швидшому відновленню ураженої зони.

Спосіб використання

 • Зволожте долоні невеликою кількістю олії. Втирайте у м’язи, які необхідно розслабити. Потім втирайте у м’язи, які потрібно заспокоїти.
 • Масажуйте впродовж 5 хвилин, щоб отримати гарний результат.

2. М’язи та валеріана

Завдяки заспокійливому та протизапальному ефекту, можна використовувати валеріану для заварювання чаю або ж користуватися олією. Це також зменшить м’язову напругу.

Споживання валеріани у вигляді чаю або безпосереднє нанесення на уражену зону знижує запалення. До того ж,  покращується циркуляція крові, а також поліпшується процес оксигенації.

Спосіб використання

 • Випивайте до 2 чашок чаю з валеріани в день.
 • Втирайте валеріанову олію в зонах болю.

Зауважте, що ця рослина може викликати сонливість

Дізнайтесь більше у статті:7 простих вправ, щоб зняти біль у м’язах

3. Сіль Епсома

сіль Епсома від напруги м'язів

Ванни з солі Епсома чудово підійдуть для розслаблення втомлених м’язів. Це відбувається завдяки високому рівню магнію.

Цей мінерал допомагає знизити біль. Фактично він може сприяти лікуванню запальних хвороб, скажімо, фіброміалгії та артриту.

Спосіб використання

 • Додайте півсклянки солі Епсома у воду. Приймайте ванну 20 хвилин.
 • Приймайте ванну перед сном, щоб гарантувати собі гарний відпочинок.

4. Ромашка

Ромашка відома своїми натуральними лікувальними властивостями у всьому світі через те, що покращує роботу травної системи і є пом’якшувальним засобом. Ця рослина також є натуральним засобом для зниження болю та набряку м’язів.

Вона має спазмолітичні та протизапальні властивості, що сприяє розслабленню м’язів. Особливо дієвий засіб у випадку напруги м’язів, що виникає від стресу.

Спосіб використання

 • Пийте чай з ромашки двічі на день.
 • Нанесіть олію з ромашки на долоні, а потім почніть масажувати зону болю.

5. Олія арніки

арніка ефективна від болю у м'язах

Арніка має хімічну складову під назвою тимол. Завдяки своїм властивостям, вона ідеально підходить для розслаблення м’язів .

Безпосереднє нанесення олії створює легке відчуття нагрівання. Це сприяє зниженню напруги та позбавляє від проблем із руховим апаратом.

Спосіб використання

 • Додайте декілька крапель олії чи гелю з арніки на зону напруги, масажуйте 5 хвилин.
 • Повторюйте процедуру двічі на день, якщо необхідно.

6. Каєнський перець

Ця спеція є нестерпною для деяких людей. Однак каєнскьий перець – це гарне рішення проблеми з напругою мязів.

Він містить активну субстанцію під назвою капсаїцин, що наділяє його протизапальними властивостями та знижує біль .

Спосіб використання

 • Додавайте невелику кількість каєнського перця у смузі та чай.
 • Використовуйте цю спецію для масажу втомлених м’язів.

7. Пасифлора

чай з пасифлори допомагає розслабити м'язи

Пасифлора – це відома рослина у народній медицині. Вона допомагає не тільки контролювати нервову систему, але й наділена протизапальними властивостями і сприяє розслабленню м’язів.

Вона містить фітостероли та флавоноїди. Ці дві речовини мають антиоксидантні властивості, які знижують ок сидативсний стес .

Корисні речовини регулюють функцію нервової системи. Вони контролюють тривогу та допомагають від безсоння.

Спосіб використання

 • Приготуйте чай з пасифлори, пийте перед сном.
 • Як варіант, змочіть ватний тампон у гарячому чаї та прикадіть цей компрес до ураженої зони.

Відчуваєте біль і дискомфорт м’язів? Замість того, щоб пити синтетичні ліки, спробуйте один із запропонованих натуральних засобів. Насолоджуйтесь чудовими перевагами у подоланні цих проблем.

Читайте статтю: Найкращі трави та спеції для мозку • de Cássia da Silveira E Sá R, Lima TC, da Nóbrega FR, de Brito AEM, de Sousa DP. Analgesic-Like Activity of Essential Oil Constituents: An Update. Int J Mol Sci. 2017;18(12):2392. Published 2017 Dec 9. doi:10.3390/ijms18122392
 • Caudal D, Guinobert I, Lafoux A, et al. Skeletal muscle relaxant effect of a standardized extract of Valeriana officinalis L. after acute administration in mice. J Tradit Complement Med. 2017;8(2):335–340. Published 2017 Oct 12. doi:10.1016/j.jtcme.2017.06.011
 • Na HS, Ryu JH, Do SH. The role of magnesium in pain. In: Vink R, Nechifor M, editors. Magnesium in the Central Nervous System [Internet]. Adelaide (AU): University of Adelaide Press; 2011. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK507245/
 • Srivastava JK, Shankar E, Gupta S. Chamomile: A herbal medicine of the past with bright future. Mol Med Rep. 2010;3(6):895–901. doi:10.3892/mmr.2010.377
 • Miroddi, M., Calapai, G., Navarra, M., Minciullo, P. L., & Gangemi, S. (2013, December 12). Passiflora incarnata L.: Ethnopharmacology, clinical application, safety and evaluation of clinical trials. Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/j.jep.2013.09.047
 • Carretero Accame M, Ortega Hernández T,  Villar Del Fresno A. Harpagofito. Farmacia Profesional. 2003; 17(3): 78-82.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.