7 ознак того, що ви - сильна особистість

Деякі люди дуже швидко пристосовуються до змін та швидко залагоджують труднощі. А ви серед цих щасливчиків? У цій статті ми розповімо про основні риси характеру, за якими ви навчитеся розуміти, хто цієї миті перед вами: сильна особистість чи невпевнена у своїх силах людина.
7 ознак того, що ви - сильна особистість

Останнє оновлення: 15 січня, 2019

На жаль, люди часто плутають такі терміни, як темперамент, особистість та характер. Справді, ці визначення мають певну схожість між собою, проте вони не є позначеннями абсолютно тотожних понять. Саме тому в цій статті ми вирішили детальніше розглянути тему, хто така сильна особистість і чим вона відрізняється від інших людей зі свого оточення.

У своїй книзі “Теорії особистості” (1957 рік, ст. 262) автори Холл та Ліндсі дають таке визначення цього терміну: “Особистість – це динамічна організація психологічних систем індивіда, які визначають особливості його поведінки та мислення”. Інакше кажучи, особистість – це конфігурація систем, що відповідають за поведінку людини в різних ситуаціях, беручи за основу попередній досвід.

Сильна особистість: особливості та характерні риси

Деякі люди, що не мають жодного стосунку до психологічних теорій та принципів, вважають, що сильна особистість – це людина з твердим та непохитним характером.

Звісно, теоретики досі не можуть зійтися на однозначному визначенні терміну “характер”. Проте коли йдеться про сильну особистість, то характер – це вміння людини швидко відновлювати фізичні та емоційні сили після складних обставин.

Сильна особистість – це людина, яка вміє швидко адаптуватися до змін, а також готова вирішувати проблеми, а не тікати від труднощів.

Насправді такі вміння людини схожі на японське мистецтво “кінцуґі”.

У японській культурі “кінцуґі” – це традиційне мистецтво реставрації розбитої кераміки за допомогою клею та золотого порошку. Якщо все зробити правильно, то після такої реставрації керамічні вироби стають ще витривалішими та міцнішими, аніж були одразу після виготовлення.

Правда ж, мистецтво кінцуґі є яскравим прикладом того, наскільки позитивно впливають на організм людини та її самопочуття зміни у поведінці та характері?

Основні ознаки, які має сильна особистість

Чи можна за зовнішніми ознаками визначити, наскільки добре людина сприймає зміни та вміє боротися з труднощами? Ми пропонуємо вашій увазі кілька основних ознак, які допоможуть розпізнати сильну особистість уже при першому знайомстві з людиною.

1. Сильна особистість неодмінно є оптимістом

сильна особистість є оптимістом

Бути оптимістом це вміти сприймати труднощі з позитивним настроєм, витримкою та сподіваннями на краще. Саме оптимістично налаштовані люди здатні швидко приймати правильні рішення та шукати ефективні шляхи подолання труднощів. До того ж ці люди вміють з кожної несприятливої життєвої ситуації брати важливий для себе урок.

Якщо ви – оптиміст та життєрадісна людина, вам простіше брати на себе відповідальність за власні вчинки. До того ж ви завжди шукаєте можливості для самовдосконалення, тому труднощі роблять вас тільки сильнішими та впевненішими у собі.

2. Сильна особистість не дозволяє хвилюванню взяти над собою гору

Безсумнівно, вміння бути стриманим та спокійним у будь-якій ситуації – це запорука емоційної стійкості до стресу.

Дуже важливо зберігати спокій та витримку, коли хто-небудь із вашого оточення (або навіть ви самі) припустилися помилки. Не забувайте, що ідеальних людей не буває, і нам всім властиво іноді помилятися. Якщо ви завжди керуватиметеся цими простими істинами, це допоможе вам бути більш терплячими стосовно себе та інших людей.

Проте є ціла низка корекційних програм, які висвітлюють важливість підбору альтернативних стратегій поведінки, завдяки яким людина може виробити новий алгоритм дій, а не повторювати помилки минулого.

3. Емоційний інтелект

емоційний інтелект - риса сильної особистості

Емоційний інтелект – це ознака зрілості та високих розумових здібностей. Завдяки цій рисі людина здатна регулювати свої емоційні реакції на ту чи іншу подію. Інакше кажучи, емоційний інтелект – це здатність людини розпізнавати та переживати власні та чужі емоції. Тобто саме від цієї риси залежить спроможність людини спілкуватися та взаємодіяти з іншими людьми зі свого оточення.

Згідно з даними чисельних досліджень, емоційний інтелект безпосередньо пов’язаний з успіхом. Власне, ця важлива риса відповідає за розвиток соціальних та емоційних вмінь, які є неймовірно важливими для досягнення успіху в будь-якій роботі.

Таким чином емоційний інтелект можна вважати запорукою високої продуктивності та гарного самопочуття людини.

4. Пристрасть

Альфредо Кулебро, відомий підприємець та бізнесмен, написав неймовірно корисну та цікаву книгу під назвою “Настав час змін!”, у якій він підняв проблему становлення особистості конкретного індивіда та великих компаній з метою досягнення успіху. У своїй роботі Кулебро дає таке важливе визначення: “Пристрасть – це невичерпна енергія, яка змушує людей йти далі по життю попри всі обмеження чи труднощі”.

Пристрасть є невіддільним аспектом життя успішної людини, адже саме вона дозволяє нам почуватися повноцінними людьми та отримувати задоволення від роботи, навіть якщо ми не отримуємо за неї визнання чи вдячності з боку оточення.

Чисельні дослідження довели, що гармонійна пристрасть має неоціненний позитивний вплив на організм людини. Саме завдяки внутрішній пристрасті людина здатна відчувати сильні позитивні емоції, зосереджуватися на конкретному завданні та докладати великих зусиль для досягнення бажаної мети.

Завдяки пристрасті людина відчуває здатність брати відповідальність на себе та готовність вирішувати труднощі, не очікуючи на сторонню допомогу. Попри те, що ці риси людини не є вродженими, кожен з нас може легко їх розвинути, доклавши трохи зусиль.

5. Відданість своїй справі та мотивація

сильна особистість є мотивованою до дій

Відданість будь-якій справі – це обов’язок людини, який потребує від неї повної концентрації, рішучості та готовності діяти.

Віддана людина неодмінно любить те, чим займається, та свято вірить у важливі цінності та власний успіх. Саме ця віра мотивує людей та не дозволяє їм звернути з правильного життєвого шляху. Людина, що є відданою своїй справі, у жодному разі не зупиниться перед труднощами, допоки не досягне всіх бажаних цілей.

Мотивація – це відчуття, яке виникає у людей, що шалено прагнуть досягнути певної мети. І йдеться не тільки про базові потреби людини, але й про завдання, спрямовані на саморозвиток та реалізацію себе як професіонала у конкретних сферах життя. Людина, що бажає стати самодостатньою та сильною особистістю, яку будуть поважати в оточенні, вже володіє сильною мотивацією рухатися далі.

Ісаак Ґаррідо Ґутіерез стверджував, що “згідно з даними нещодавніх досліджень в галузі психології, кожен індивід діє згідно з власної волі, тим самим формуючи сильне відчуття відповідальності за власні вчинки та слова”.

Інакше кажучи, мотивація – це незалежне явище, яке кожен встановлює та контролює власноруч. Отже, мотивація є особистим вибором кожної людини. Мотивуючи себе, ми наповнюємося силами для реалізації усіх планів.

Мотивація – це той внутрішній рушій, який пов’язує здоровий глузд, силу волі та внутрішній запал, завдяки чому людина може досягнути мети з позитивним та щасливим настроєм.

6. Гнучкість

Коли людина постає перед труднощами, їй дуже важко контролювати свої емоції, навіть якщо вона розуміє, наскільки важливою є витримка та внутрішня рівновага.

Що може допомогти повернути контроль над ситуацією у цьому випадку? Безсумнівно, це – вміння прийняти нові обставини та підлаштуватися під них. Гнучкість – це та риса сильної особистості, завдяки якій людина здатна змінити те, що піддається змінам, та змиритися з тим, чого змінити не можна, а також у кожній ситуації бачити можливості для подальшого розвитку.

Згідно з терапією, що спрямована на формування у людини почуття обов’язку та прийняття ситуації, саме гнучкість та вміння миритися з труднощами допомагають відпускати негативні події для того, щоб жити далі на повну. Тільки позбувшись негативу, можна зосередити увагу на тому, що є справді важливим для вас цієї миті.

7. Бажання навчатися

сильна особистість любить вчити щось нове

Стійкість та витримка не є вродженими якостями людини. Їх може здобути абсолютно кожен у процесі життя, якщо докладе зусиль та не шкодуватиме часу на саморозвиток.

Зазвичай люди беруть цінні уроки від життя методом спроб та помилок. Саме тому ми й не вміємо робити того, чого нас не навчали.

Не забувайте, що життєвий досвід є невіддільним джерелом особистих знань кожної людини. Саме завдяки досвіду люди виробляють певні стратегії поведінки, які допомагають вирішувати проблеми та не зупинятися на шляху до власного щастя.  • Henin Ribeyrolles, D., Jusseaume, P., & Laffont, F. (1974). CONDITIONNEMENT CLINIQUE ET PERSONNALITE. Revue de Medecine de Tours.
  • Loas, G., Guelfi, J. D., Gruselle, G., & Barrois, C. (1992). PERSONNALITE DEPENDANTE ET IMMATURITE. UNE ETUDE CLINIQUE ET PSYCHOMETRIQUE. Annales de Psychiatrie. https://doi.org/10.1016/j.jmii.2014.02.003
  • Petit, M., & Zann, M. (1986). PERSONNALITE PSYCHASTHENIQUE ET PERSONNALITE OBSESSIONNELLE. Revue Du Praticien. https://doi.org/10.1159/000452656

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.