Цінуйте тих, хто віддає вам свій час

Потрібно цінувати тих, хто витрачає свій час на вас. Адже його не купиш за гроші. Саме тому час - це найкращий подарунок, який ви можете комусь дати або отримати.
Цінуйте тих, хто віддає вам свій час

Останнє оновлення: 12 грудня, 2018

Важливо проводити час із тими, кого ви любите і хто любить віддавати свій час вам. Час – це найдивовижніший і найпрекрасніший дар, який ми можемо віддати їм.

Якщо ви зупинитеся на хвилину та задумаєтеся, то зрозумієте, що час, який інші дають вам, вони ніколи не отримають назад. Це спосіб сказати, що вони цінують ваше товариство та насолоджуються ним.

Досить часто ми легко забуваємо, наскільки важливо проводити свій час із близькими. Це може стати причиною початку конфліктів. Люди поступово віддаляються одне від одного, адже не відчувають, що їх цінують.

Знайти правильний баланс непросто. У цьому світі цінується швидкість і продуктивність. Саме тому ми можемо відчувати стрес, коли проводимо свій час із друзями замість того, щоб працювати.

Цінуйте тих, хто віддає вам свій час

Проте важливо на мить зупинитися та подумати про цінність, яку час має в нашому світі. Іноді інші жертвують своєю вільною хвилиною лише, щоб побачити вас. Буває й таке, що вони відкладають свої справи, аби побути з вами. Якщо хтось так робить, знайте, що він дарує вам найкраще, що може дати людина.

Такі моменти варті того. Вони дають змогу створювати спогади, які ми можемо цінувати, і допомагають встановлювати емоційний зв’язок з людьми. А це фарби, які люди використовують, щоб зробити своє життя яскравішим.

жінка приймає ванну з піною

Скільки коштує година твого часу?

Чоловік знову пізно повернувся з роботи додому. Утомлений і роздратований, він помітив, що його п’ятирічний син чекає тата біля дверей.

“Татусю, можна я тебе щось запитаю?”

“Так, звісно. Що сталося?” – відповів чоловік.

“Татусю, скільки грошей ти заробляєш за годину?” – запитав хлопчик із широко розплющеними очима.

“Це не твоя справа! Чому ти питаєш про такі речі?” – розлючено сказав тато.

“Мені просто цікаво. Будь ласка, скажи мені, скільки ти заробляєш за годину?” – не вгавав маленький хлопчик.

“Якщо тобі аж так кортить знати, я заробляю 100 доларів на годину”.

“О, – відповів маленький хлопчик, схиливши голову. А потім знову підвівши очі, сказав: Татусю, а можеш мені позичити 50 доларів?”

малюнок дівчини біля дерева

Батько дуже розлютився.

“Якщо єдина причина, чому ти хотів знати, скільки я заробляю, це позичити в мене гроші на дурнувату іграшку або ще якийсь непотріб, то негайно йди у свою кімнату та лягай спати. Добряче подумай над тим, чому ти такий егоїстичний.

Я важко працюю допізна кожного дня і не маю часу на твої дитячі ігри”.

Маленький хлопчик тихо пішов у свою кімнату та зачинив двері.

Чоловік сів і почав ще більше злитися через запитання сина.

Як він сміє задавати такі запитання, лише щоб взяти грошей.

Минула десь година, чоловік заспокоївся і почав думати, що, можливо, він трохи перегнув палицю зі своїм сином і був занадто суворим. Може, він хотів купити на тих 50 доларів щось справді потрібне, до того ж, син нечасто просив гроші. Чоловік пішов до дверей кімнати маленького хлопчика і відчинив їх.

“Сину, ти вже спиш?” – запитав він.

“Ні, татусю, ще не сплю”. – відповів хлопець.

“Я тут подумав. Можливо, я був із тобою занадто суворим раніше. – сказав чоловік. – У мене був довгий день, і я вилив на тебе всі проблеми. Ось 50 доларів, які ти просив”.

час

Маленький хлопчик звівся на ноги, сяючи, як сонце. “Класно! Дякую, татку” – заверещав. А потім поліз під свою подушку та дістав ще кілька пожмаканих купюр.

Коли чоловік побачив, що в сина вже є гроші, він знову почав злитися.

Маленький хлопчик повільно порахував гроші, а потім подивився на тата.

“Чому ти хотів більше грошей, якщо в тебе вже є?” – нагримав на малого тато.

“Тому що мені бракувало, але тепер я маю потрібну суму”, – відповів хлопчик.

“Татусю, тепер у мене є 100 доларів. Можна мені купити годину твого часу? Будь ласка, прийди завтра з роботи рано. Я хочу повечеряти з тобою”.

Батько був розбитий, він обійняв свого маленького сина і попросив у нього пробачення.

Коли ми ділимося часом, то даруємо своє життя

Як бачите з попередньої історії, віддавати комусь свій час – це те саме, що віддавати своє життя. Роздуми про кількість змін, які сталися за певний період, можуть перевернути все з ніг на голову.

Ба більше, коли ви думаєте про це, то починаєте дещо усвідомлювати. Час і зміни у своїй суті можуть бути синонімічними. Обидві складові є смислом нашого життя, росту та стосунків.

Люди часто кажуть “Я тебе люблю” або “Ти важлива для мене”, коли проводять із вами час. І найкраща відповідь – віддячити їм тим самим.

Не можна забувати, що найліпшою інвестицією завжди буде час, який ми присвячуємо своїм друзям і сім’ї.

Спішіть ділитися своїми почуттями з іншими. Не забувайте, що час минає.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.