7 ознак того, що ви їсте забагато цукру

Цукор надає енергію, але річ у тім, що забагато цукру може мати протилежний ефект і призвести до постійного відчуття втоми та млявості.
7 ознак того, що ви їсте забагато цукру

Останнє оновлення: 21 квітня, 2021

Чи є спосіб дізнатися, чи їсте ви забагато цукру? Відповідь – так. Ваше тіло постійно надсилає вам сигнали про те, що ваш раціон неповноцінний, навіть якщо ви їх не розпізнаєте.

Однак багато людей не усвідомлюють, що фізичні або психологічні проблеми, з якими вони стикаються, можуть бути наслідком надлишку цукру в організмі.

Отже, сьогодні ми розповімо вам про сім ознак, які вказують на те, що ви, можливо, вживаєте занадто багато солодкого. Завдяки ним ви дізнаєтеся, як виявити цю проблему. Ви готові?

Ознаки того, що ви їсте забагато цукру

Надмірне споживання цукру – це звичка, яка з часом може суттєво вплинути на здоров’я. Але, по-перше, ми повинні уточнити, що ми маємо на увазі, коли ми говоримо “цукор”. Тут ми маємо на увазі, наприклад, рафінований вид, а не той, який міститься у фруктах та овочах.

Останній відомий як «внутрішній цукор», і, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), немає жодних доказів того, що він може завдати шкоди здоров’ю. Насправді цей вид необхідний для нашого раціону.

Навпаки, сипучий (або вільний) цукор у великих кількостях може завдати шкоди здоров’ю. Читайте далі, оскільки сьогодні ми розповімо вам про сім знаків, які дає ваше тіло, коли ви їсте занадто багато.

1. Постійне бажання їсти

ознаки того, що ви їсте забагато цукру
Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі «Nutrición Hospitalaria», цукри дають більше відчуття ситості, ніж вуглеводи.

Проте ця ситість короткочасна. Швидше за все, ви знову відчуєте голод і знову захочете їсти. У поєднанні з малорухливим способом життя і неправильним харчуванням це може призвести до надмірної ваги або ожиріння.

Отже, якщо ви весь час голодні, навіть якщо поїли, можливо, ви споживаєте забагато вільного цукру і замало реальних поживних речовин.

2. Відчуття втоми

Це правда, що глюкозні напої призначені для забезпечення енергією та протидії втомі. Найпопулярніші енергетичні напої містять цей цукор.

Однак довгострокові та надмірні наслідки не настільки ясні. Насправді експеримент дослідників з Кардифського університету Метрополітен виявив, що у людей, які зменшили споживання рафінованих цукрів, покращився рівень втоми та загальний настрій.

Попри те, що це дослідження проклало шлях для подальших досліджень з цього питання, воно є досить цікавим та інформативним. Як бачите, якщо ви постійно відчуваєте втому без видимих ​​причин, можливо, ви вживаєте занадто багато порожніх калорій із цукру.

3. Погані зуби

погані зуби через забагато цукру
Напевно, ваша мама сказала, що зуби випадуть, якщо ви будете їсти забагато цукерок. Ну, вона мала рацію.

Різні дослідження показують, що надлишок цукру в поєднанні з поганою гігієною зубів послаблює емаль. Як? По-перше, ви повинні знати, що рот наповнений бактеріями – деякі з них хороші, а деякі – погані.

Цукром харчуються шкідливі бактерії, а це викликає ерозію емалі зубів.

Окрім того, коли ви не звертаєте на це уваги, у вас виникає карієс, і зуби починають ламатися, коли ви їсте щось тверде.

4. Старіння шкіри

За даними дослідження, опублікованого в журналі «Clinics in Dermatology», через споживання занадто великої кількості цукру шкіра швидше старіє.

Це відбувається тому, що це створює молекули, відомі як AGES (кінцеві продукти гликації), які пошкоджують колаген та еластин у шкірі.

5. Біль у суглобах

біль у суглобах через цукор
Це рідкісний симптом, проте вживання занадто багато цукру може призвести до болю в суглобах. Насправді деякі дослідження пов’язують надмірне споживання газованих напоїв (багатих на вільний цукор) з більшою ймовірністю розвитку ревматоїдного артриту у жінок.

Це знову ж таки пов’язано з тими молекулами AGES, про які ми згадували вище, оскільки вони викликають запалення і, своєю чергою, призводять до тривалого болю в суглобах.

6. Набір ваги

Мабуть, ви не здивуєтеся, читаючи це, але якщо ви вживаєте занадто багато цукру, ви, швидше за все, наберете вагу, особливо якщо ведете малорухливий спосіб життя.

Насправді ми вже згадували, що це дає тимчасове відчуття ситості, яке змушує їсти більше і, отже, набирати вагу. Ми також сказали вам, що це безпосередньо пов’язано із зайвою вагою та ожирінням.

7. Проблеми з концентрацією

проблеми з концентрацією через цукор
Накопичення цукру в крові також позначається на когнітивних здібностях і здатності до концентрації.

Коли ви споживаєте занадто багато цієї речовини, ви часто хочете ще більше. Це може призвести до того, що ваш мозок не працює належним чином, коли рівень цукру падає, адже він потребує цукру для енергійної роботи.

Таким чином, можуть виникнути періоди, коли ви раптом відчуєте, що ваш розум затуманений, і ви не можете сконцентруватися. Насправді різні дослідження пов’язують надмірне споживання цукру з певними когнітивними дисфункціями.

Чому варто припинити їсти цукор?

Ви помічали у себе ці ознаки? Ви думаєте, що їсте забагато цукру? Якщо так, то краще почніть діяти. Спочатку це легко помітити, але брак контролю може призвести до розвитку серйозніших захворювань, ніж ті, про які ми тут згадували, наприклад, серцево-судинних проблем.

Отже, ви повинні звернути на це увагу і почати скорочувати споживання вільних цукрів. Також пам’ятайте, що це викликає звикання і чим більше ви споживаєте, тим більше вам буде потрібно.

За даними різних досліджень, це пояснюється тим, що цукор вивільняє допамін – гормон, пов’язаний із хорошим самопочуттям та задоволенням, який створює залежність. Отже, негайно вживайте заходів, якщо це ваш випадок.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.