7 попереджувальних ознак раку шийки матки

Якщо поряд із іншими симптомами ви відчуваєте дискомфорт під час сечовипускання або сексу, це може свідчити про рак шийки матки. Надмірна вага також може збільшити ризик розвитку цього захворювання.
7 попереджувальних ознак раку шийки матки

Останнє оновлення: 30 листопада, 2018

Ще приблизно 40 років тому, рак шийки матки був однією з найпоширеніших причин смерті від раку в жінок. Сьогодні, завдяки медичним та технологічним досягненням, смертність від цього захворювання значно зменшилася, хоча ця хвороба, як і раніше, є серйозною загрозою. Дослідження, медицина і технічний прогрес змогли визначити ключові симптоми, які дозволяють виявляти хворобу вчасно, щоб розпочати раннє лікування. З цієї причини важливо, щоб усі жінки були добре поінформованими про попереджувальні ознаки цього захворювання і могли звернутися до лікаря раніше, якщо вони відчувають, що знаходяться в зоні ризику.

Які фактори ризику захворювання на рак шийки матки?

Для профілактики та своєчасного виявлення раку шийки матки важливо знати фактори ризику розвитку цього захворювання. За допомогою цієї інформації жінки можуть визначити чи мають вони потенційну схильність до розвитку хвороби.

 • Зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ): ВПЛ вірус – основна причина раку шийки матки. Він передається статевим шляхом і зазвичай може бути виявлений за допомогою Пап-мазка або бородавок в зоні статевих органів.
 • Дієта: неправильне харчування може спричинити появу надмірної ваги або ожиріння у жінок, що збільшує ризик розвитку раку шийки матки.
 • Генетика: жінки, у генетичному анамнезі яких були випадки захворювання на рак шийки матки, втричі більш схильні до розвитку цієї хвороби.
 • ВІЛ: вірус послаблює імунну систему і значно підвищує ризик зараження ВПЛ.
 • Нюхання тютюну або тютюнопаління.
 • Ранній вік першого статевого акту.
 • Велика кількість дітей.
 • Менопауза після 52 років.
 • Діабет.
 • Високий кров’яний тиск.
 • Вплив високого рівня естрогену.

Які попереджувальні ознаки раку шийки матки?

Одна з причин збереження високої смертності через захворювання на рак шийки матки – це  відсутність чітких симптомів на ранніх стадіях захворювання. Отже, для своєчасного виявлення та лікування цієї хвороби необхідно знати ті симптоми, які є найбільш поширеними.

Болі в ногах

жіноча нога

Один із симптомів, які можуть виникнути на ранніх стадіях раку шийки матки, – це біль і набряки ніг. Вони з’являються через набухання шийки матки, що перешкоджає нормальному кровообігу. Як наслідок, можна спостерігати такі неприємні відчуття.

Виділення з піхви

Виділення з піхви нормальні, якщо вони не занадто рясні, безбарвні і не мають запаху. Якщо ж їхня кількість збільшується, і вони мають незвичний вигляд і запах, буде доцільно проконсультуватися з лікарем, адже ці прояви можуть бути симптомом раку шийки матки.

Незвичайні кровотечі

кров

Це один з найпоширеніших симптомів раку шийки матки. Жінки, у яких нерегулярний менструальний цикл, повинні дослідити причину такого порушення, відвідавши спеціаліста. У випадку регулярного циклу, поява кровотечі між менструаціями або після статевого акту повинна насторожити жінку і змусити негайно звернутися до лікаря.

Неприємні відчуття під час сечовипускання

Спостереження за відчуттями, які супроводжують сечовипускання, може допомогти виявити рак шийки матки кількома способами. Найбільш імовірний симптом – це дискомфорт під час сечовипускання, наприклад, свербіж, важкість та інші неприємні відчуття. Це свідчить про інфекції сечовивідних шляхів, але якщо вони стають частими й тривалими, необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря.

Нерегулярні сечовипускання

сечовипускання

Крім дискомфорту, зміни в характері сечовипускання також можуть бути сигналом для виявлення цього захворювання. Якщо виникає нетримання сечі, часте сечовипускання, або колір сечі змінився, потрібно звернути на це увагу.

Біль під час статевого акту

Відчуття дискомфорту або болі під час статевого акту є ще одним ключовим симптомом виявлення раку шийки матки. У цьому випадку краще не відкладати візит до лікаря.

Тазові болі

Тазові болі, як правило, дуже поширені під час менструації. Тим не менш, якщо судоми й болі в тазовій зоні тривають довше, ніж зазвичай, або вони стають частішими чи інтенсивнішими, важливо бути напоготові й проконсультуватися у фахівця.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.