Менструальна чашка - альтернатива тампонам

Менструальні чашки є екологічно чистою та безпечною заміною тампонів та гігієнічних прокладок. Вони не тільки не містять шкідливих речовин, а навіть захищають організм від різних інфекцій.
Менструальна чашка - альтернатива тампонам

Останнє оновлення: 23 грудня, 2018

Сьогодні ми часто чуємо про негативний вплив тампонів на стан нашого здоров"я через те, що багато популярних нині марок містять велику кількість шкідливих речовин. Менструальна чашка – екологічно чиста, доступна, зручна у використанні, а найголовніше, абсолютно безпечна альтернатива тампонам.

Можливі негативні наслідки при користуванні тампонами

Тампони роблять з багатьох різних складників, деякі з яких є досить токсичними.

Одним з таких компонентів є азбест – неорганічна сполука, яка може спричинити збільшення крововиділення під час місячних. Це не лише змушує використовувати більше тампонів, але й має канцерогенний вплив на організм.

Окрім цього, продукти із вмістом азбесту є забороненими до виробництва, адже тампони призначені для внутрішнього застосування, і тому, коли вони торкаються стінок матки, наш організм легко всмоктує цю шкідливу речовину з крові.

Іншою токсичною речовиною є діоксин, який використовують для відбілення волокон тампонів. Його вважають канцерогенним, а також діоксин пригнічує роботу імунної системи та знижує репродуктивну функцію, і навіть може спричинити появу ендометріозу. Чисельні дослідження та експерименти довели, що тривалий вплив діоксину може нанести непоправну шкоду здоров"ю.

І врешті-решт, тампони виготовляють з віскози, яка забезпечує хороше поглинання рідини, проте водночас може спричинити синдром токсичного шоку (СТШ). 

Тоді чому ж тампони не є забороненими?

Оскільки тампони не є харчовими продуктами, щодо них не проводяться дослідження токсичності. Але багато жінок користуються ними регулярно, тому все, що нам залишається – це самостійно підрахувати тривалість часу, під час якого ми безпосередньо контактуємо з тампонами. Це допоможе нам визначити рівень негативного впливу небезпечних складових цього продукту на наш організм.

Варто зазначити, що гігієнічні прокладки також містять діоксин, проте якщо ми користуємося ними під час місячних, то принаймні уникаємо тілесного контакту цього засобу зі стінками вагіни.

В магазинах з органічними продуктами продаються тампони, які на 100% складаються з бавовни та не відбілюються діоксином, проте і у них є один суттєвий недолік – такі тампони дуже дорогі.

Менструальна чашка

На щастя, існує альтернатива традиційним прокладкам та тампонам – менструальна чашка. Її виготовляють із силікону, вона має форму чашки або дзвоника. Менструальна чашка м"яка та гнучка, а тому її легко вставити в піхву. Вона збирає кров, яка виділяється у жінок під час місячних, проте не поглинає її.

Щоб спорожнити цей засіб, достатньо просто витягти чашку, вилити з неї кров, а потім ретельно промити водою з милом перед тим, як знову вставити її в піхву. Після закінчення менструації чашку можна простерилізувати у кип"ятку або почистити її перекисом водню, оцтом чи господарським милом. Після цього чашку можна відкласти до початку наступного менструального циклу.

коричнева ментруальна чашка

Окрім вищеназваних переваг, менструальні чашки також:

  • Є екологічно чистими, тому що зроблені із міцного силікону, який може прослужити до 10 років.
  • Є рентабельними, адже можуть бути неодноразово перероблені після використання.
  • Є безпечними, бо вони не містять жодних токсичних для організму складників.
  • Є практичними, тому що ми їх можемо використовувати як тампони, не беручи всюди із собою якихось інших підручних засобів.
  • Можуть запобігти появі інфекцій, на відміну від звичайних прокладок.
  • Мають місткість приблизно 30 мл, що дорівнює приблизно 1/3 об"єму крові, яку жінку втрачають під час місячних. Тому такі чашки не потрібно змінювати так само часто, як прокладки чи тампони.
  • Роблять жінок більш свідомими стосовно їх менструального циклу, допомагаючи їм краще вивчити свій природний ритм та контролювати своє самопочуття.

Види менструальних чашок

На ринку існує декілька марок менструальних чашок. Їх легко знайти у аптеках чи замовити через Інтернет.

Загалом, менструальні чашки бувають двох розмірів. Менший розмір призначений для молодих дівчат чи для тих жінок, які ніколи не народжували. Інший розмір є трохи більшим, і рекомендують його старшим жінкам чи тим, які уже народили дитину.

чорна та біла менструальні чаші

Як їх використовувати?

Коли ви придбаєте менструальну чашку, то знайдете детальну інструкцію із застосування в упаковці, проте й у Інтернеті є багато відео, які вам допоможуть ознайомитися із цим засобом.

Вам слід просто стиснути верх чашки, щоб вставити її у піхву, а потім відпустити руку, щоб чашка відкрилася. Щоб витягти чашку, просто потягніть її за ручку.

Можливо, спочатку вам така процедура здасться складною, проте після певного часу використання менструальної чашки місячні перестануть бути для вас проблемою.

Це може вас зацікавити ...
Все, що потрібно знати про менструальну чашку
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Все, що потрібно знати про менструальну чашку

Чи знаєте ви, що таке менструальна чашка? Якщо ви досі не чули про цей чудовий винахід для жінок, дізнайтеся більше з нашої статті!

   • Першегуба Я. В. (2013). Гігієна праці жінок при менструації. Стан проблеми в Україні. Гігієна місць.
  • Даценко І. І. (1999). Загальна гігієна з основами екології. Київ.