7 порад для ранньої діагностики діабету

Діабет - це серйозний внутрішній розлад, який характеризується порушенням рівня цукру у крові. У діабетиків цей показник зазвичай перевищує рекомендовану норму у кілька разів. Дуже важливо володіти повною інформацією про методи профілактики цього захворювання та його основні симптоми, щоб вчасно отримати належне лікування. Саме тому у цій статті ми зібрали найефективніші поради для діагностики діабету на ранніх стадіях.
7 порад для ранньої діагностики діабету

Останнє оновлення: 24 січня, 2019

Насправді діагностувати діабет на ранніх стадіях досить непросто. Зазвичай у першу чергу підозри на це захворювання з’являються у тих людей, котрі мають когось із друзів або членів родини, хворих на діабет. Через це вони починають ретельніше піклуватися про власне здоров’я та мають більше шансів вчасно помітити перші тривожні дзвіночки. Саме тому в сьогодняшній статті розкажемо про поради для діагностики діабету на ранніх стадіях.

Дуже часто людям, які зловживають солодощами та шкідливим фаст-фудом, рекомендують переглянути раціон та почати ретельніше піклуватися про власне здоров’я з метою профілактики діабету. Утім, насправді таке попередження не можна назвати повноцінним та ефективним.

Якщо ви хочете когось застерегти, найкраще дати цій людині ефективні поради для діагностики діабету на ранній стадії. Повірте, що швидше ви виявите перші симптоми захворювання, то більше шансів у вас буде на цілковите одужання.

Найкращий метод боротьби з будь-яким захворюванням – це вчасне його діагностування. Якщо людина володіє повноцінною інформацією про симптоми та методи лікування хвороби, то вона має більше шансів вчасно отримати лікарську допомогу.

Зазвичай на діабет хворіють люди у зрілому та похилому віці, тому найбільше діабетиків віком від 40 до 60 років. У більшості випадків людина може роками не здогадуватися про наявність захворювання, допоки їй не діагностують його під час обстеження, або ж поки хвороба не дасть про себе знати через порушення у роботі інших внутрішніх органів.

Усе, що потрібно знати про діагностику діабету

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, яке неможливо повністю вилікувати. Воно характеризується підвищенням рівня цукру у крові через неспроможність організму продукувати інсулін у належній кількості або інсулінорезистентність.

Для того, щоб діагностувати діабет, необхідно здати аналіз крові. Людину вважають діабетиком, якщо рівень цукру в її крові перевищує 125 мг/дл. Зверніть увагу, що є кілька видів діабету:

  • Діабет 1-го типу: виникає тоді, коли підшлункова залоза перестає продукувати інсулін. Зазвичай вражає дітей та дорослих у молодому віці. Хворим необхідно завжди дотримуватися принципів правильного харчування та регулярно робити ін’єкції інсуліну.
  • Діабет 2-го типу: виникає тоді, коли організм людини втрачає здатність засвоювати та утилізувати інсулін. Хворіють на цей вид діабету зазвичай зрілі та літні люди, а також ті, хто страждають від ожиріння та ведуть сидячий спосіб життя.
    • Хворим на діабет 2-го типу призначають медикаменти для зниження рівня інсуліну та цукру у крові, а також рекомендують дієту та регулярне фізичне навантаження.
  • Гестаційний цукровий діабет: він виникає під час вагітності, коли гормони “блокують” дію інсуліну. Цей вид діабету зазвичай турбує вагітних жінок віком від 25 років, якщо вони мають схильність до перепадів кров’яного тиску (зокрема гіпертонії) або якщо вони набрали дуже багато ваги під час вагітності.
    • Іншими причинами розвитку гестаційного цукрового діабету є генетична схильність жінки або захворювання під назвою “синдром полікістозу яєчників”. Лікування цього виду захворювання також передбачає збалансоване харчування та регулярне фізичне навантаження.

Поради для діагностики діабету на ранніх стадіях

Існує чимало тривожних симптомів діабету, які допоможуть вам розпізнати діабет, допоки захворювання не набуло хронічного характеру та не вплинуло згубно на роботу важливих внутрішніх органів. Зверніть увагу, що дуже часто симптоми діабету зникають так само раптово, як і з’являються, а ще їх можна переплутати з ознаками інших захворювань.

Якщо ви помітите один або кілька симптомів, про які ми розповімо далі, радимо неодмінно звернутися до лікаря для підтвердження діагнозу за допомогою аналізу крові.

Основні симптоми діабету

1. Надто часті позиви до туалету

часті позиви до туалету при діабеті

Якщо ви бігаєте до туалету значно частіше, ніж раніше, це може свідчити про діабет. Цей синдром у медицині відомий як поліурія. Зазвичай діабетики відчувають часті позиви до туалету у нічний період, через що у них виникають розлади сну. Хворим доводиться прокидатися по кілька разів за ніч, щоб відвідати туалет, тому якість їхнього нічного відпочинку є досить низькою. Зверніть увагу, що кількість випитої за день рідини жодним чином не впливає на частоту позивів до туалету при діабеті.

2. Різка втрата ваги

Дуже важливо завжди слідкувати за вагою та уникати її різких перепадів. Вас має насторожити, якщо ваша вага різко зросла за умови регулярного фізичного навантаження та дотримання правильного раціону.

Якщо ви швидко набрали кілька зайвих кілограмів без жодних видимих підстав, це може свідчити про порушення у роботі підшлункової залози. Попри те, що зазвичай на цей синдром страждають діти, іноді він вражає й дорослих.

3. Постійне відчуття спраги

відчуття спраги при діабеті

Діабетики завжди страждають через постійне відчуття спраги та сухість у роті, незалежно від того, скільки води вони випивають впродовж дня. Коли мова йде про ефективні поради для діагностики діабету на ранніх стадіях, саме цей симптом потрібно взяти до уваги. Якщо ви постійно отримуєте від організму сигнали про недостатню кількість рідини, це свідчить про порушення у роботі важливих органів та систем.

Оскільки діабетики дуже часто ходять до туалету, організму необхідно відновити водний баланс та поповнити запаси рідини, яку він втрачає при частому сечовипусканні.

Хворим на діабет ми рекомендуємо вживати якомога більше звичайної води, натуральних соків та трав’яних чаїв. Не варто вживати газовані солодкі напої, каву, алкоголь та пакетовані соки, адже вони можуть тільки погіршити самопочуття. Яким чином, спитаєте ви? Відповідь дуже проста – усі ці напої містять велику кількість цукру, а хворим на діабет додаткова глюкоза точно не потрібна.

4. Постійний свербіж або відчуття поколювання у тілі

Іншою типовою ознакою діабету, яка не має безпосереднього відношення до підвищення рівня цукру у крові, є розлади у роботі серцево-судинної системи. У медицині ці захворювання більше відомі як нервові розлади, або невропатія. Впізнати ці порушення можна за неприємними поколюваннями у кінцівках та загальною слабкістю. Вночі ці симптоми загострюються та викликають у хворих сильний дискомфорт.

5. Сильне відчуття втоми

діабетики відчувають сильну втому

Навіть якщо ви отримуєте достатню кількість нічного відпочинку та чудово розслабляєтеся під час вихідних, при діабеті ви однаково страждатимете через постійне відчуття втоми та загальну слабкість у тілі. Зверніть увагу, що низька працездатність та апатія можуть бути ознаками діабету другого типу.

6. Погіршення зору

Коли мова йде про корисні поради для діагностики діабету саме на ранніх стадіях, варто згадати про проблеми із зором, які часто турбують діабетиків. Насправді у хворих на діабет зір погіршується настільки стрімко, що цілком здоровій людині можуть швидко знадобитися лінзи або окуляри.

Щойно вам діагностували діабет, неодмінно одразу зверніться до окуліста. Лікар призначить вам препарати для профілактики розладів зору, зокрема ретинопатії (пошкодження сітківки незапального характеру). Якщо вчасно не вжити профілактичних заходів, з часом це може призвести до часткової або повної сліпоти.

7. Рани повільно загоюються

при діабеті рани не гояться

Для прикладу, якщо під час приготування їжі або виконання будь-яких інших домашніх справ людина порізалася, а рана після цього довго не загоюється та гноїться, це може бути ознакою серйозних проблем зі здоров’ям. Зазвичай повільне загоєння ран свідчить про діабет.

Діабетики страждають через розлади у роботі органів серцево-судинної системи, саме тому вони значно довше відновлюються після отриманих травм.

Не забувайте про ці поради для діагностики діабету та будьте здорові!


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.