7 продуктів, які можуть покращити настрій

Чи знали ви, що дефіцит жирних кислот омега-3 може бути причиною ваших перепадів настрою? Наше тіло не виробляє їх, і брак цієї живильної речовини може призвести до депресивних станів.
7 продуктів, які можуть покращити настрій

Останнє оновлення: 30 січня, 2019

Продукти, які ви їсте, не лише визначають ваш вигляд, але також впливають на ваші думки, емоції та дії. Деякі продукти можуть навіть покращити настрій.

Багато продуктів, які ви їсте, можуть негативно впливати на вашу нервову систему, що спричинить погані настрої, втому, тривогу та депресію.

Отже, якщо ви помітили, що ви завжди перебуваєте в поганому настрої або ви відчуваєте засмученість, спробуйте споживати такі продукти, щоб покращити свій настрій. Це здоровий, дешевий і простий варіант, ніж використання ліків.

Просто майте на увазі, що якщо ваші емоції не стабілізуються, хорошою ідеєю буде відвідати психолога. Іноді наші проблеми не пов’язані з тим, що ми їмо, а навпаки, з навколишнім світом та ситуаціями, які ми переживаємо.

1. Какао або темний шоколад

темний шоколад

Перший з продуктів, щоб покращити настрій, – це какао. Воно має ефект стимулювання щастя завдяки теоброміну. Ця хімічна речовина допомагає:

 • Підвищити рівень серотоніну і допаміну в організмі
 • Розслабити нервову систему
 • Зменшити стан тривоги та депресії.

Какао також містить триптофан, хімічну речовину, що сприяє секреції серотоніну. Завдяки всім його перевагам, ми рекомендуємо щодня вживати маленьку плитку темного шоколаду або какао, щоб поліпшити стан депресії та тривоги.

Єдине, за чим слід уважно стежити, –  треба переконатися, що вибраний шоколад має високий вміст какао, ідеально вище 65%.

2. Горіхи, щоб покращити настрій

горіхи, щоб покращити настрій

Друга страва, що покращує ваш настрій, – волоські горіхи. Вони надають вашому тілу жирні кислоти омега-3 , які воно само по собі не виробляє.

Коли ваше тіло не отримує достатньо омега-3, у вас часто можуть з’являтися депресивні стани.

Горіхи також містять триптофан, про який ми говорили вище.

 • Ми рекомендуємо вживати 5 волоських горіхів на день, щоб підтримувати стабільний настрій.
 • Пам’ятайте, що ви можете додати їх до коктейлів і десертів або просто з’їсти їх як закуску.

3. Банани

банани допоможуть покращити настрій

Банани є ще однією їжею, яка покращує ваш настрій, і тому ви повинні додати в свій щоденний раціон або їсти щонайменше двічі на тиждень.

Їхні переваги для емоцій людини пов’язані з їх високим вмістом вітаміну В6. Цей вітамін бере участь у процесі перетворення білкових сполук серотоніну.

Також завдяки фолієвої кислоти, вмісту вітаміну С та рослинного волокна вони поліпшують ваші захисні механізми.

4. Насіння кунжуту

насіння кунжуту

Це насіння є одним з продуктів, які поліпшують ваш настрій, оскільки воно забезпечує треонін. Це незамінна амінокислота, яку організм природно не може виробляти і синтезувати для себе самостійно.

Якщо у вас низький рівень треоніну, ви можете відчувати хронічний смуток.

 • Для отримання цієї поживної речовини ми рекомендуємо додавати чайну ложку насіння кунжуту в салати або використовувати кунжутну олію під час їжі.

5. Сьомга та інші види риби

сьомга може покращити настрій

Інша їжа, яка покращує ваш настрій, оскільки багата жирними кислотами омега-3 , – це риба, особливо лосось, тунець і сардини.

Омега-3 жирні кислоти безпосередньо впливають на ефективність руху деяких нейромедіаторів, і тому дефіцит може викликати депресивні стани.

 • Рекомендується додати принаймні одну порцію цих видів риби до щотижневої дієти.
 • Якщо можливо, споживайте їх приблизно три рази на тиждень разом із овочами.

Переконайтеся, що риба, яку ви купуєте, має високу якість і не містить забруднювачів.

Це особливо важливо для лосося, оскільки деякі види, отримані з рибних господарств, насичені хімікатами, які можуть вплинути на ваш настрій.

Якщо ви вирішили з’їсти тунець, спробуйте вибрати варіанти з натуральними шматками. Попри те, що їсти консервований тунець дуже дешево, він містить велику кількість солі та хімічних речовин.

6. Продукти, багаті клітковиною

продукти, багаті клітковиною

Продукти, багаті на розчинну клітковину, допомагають змінити настрій, коли ваші емоції погіршуються через зміни рівня цукру в крові. Якщо у вас діабет, клітковина може допомогти контролювати рівень цукру в крові.

 • Пам’ятайте, що високий рівень глюкози впливає не тільки на функціонування внутрішніх органів; це також забезпечить вам ряд негативних емоцій протягом декількох хвилин.

Якщо ви відчуваєте, що це відбувається, перевірте рівень глюкози, щоб визначити, чи це проблема.

7. Пісне червоне м’ясо

пісне червоне м'ясо допоможе покращити настрій

Останнім з продуктів, які можуть поліпшити ваш настрій, є пісне м’ясо. Воно багате лінолевою кислотою, природним жиром, який допомагає боротися зі стресом та накопиченням жиру в організмі.

Це м’ясо також забезпечує залізо і омега-3, які допомагають поліпшити здоров’я мозку.

 • Щоб дійсно отримати ці переваги, важливо приготувати це м’ясо з найменшою кількістю солі та жирів.

Коктейль, щоб покращити настрій

коктейль, щоб покращити настрій

Простий спосіб додавання харчових продуктів, які покращують ваш настрій у свій раціон, – це коктейлі. Єдине, за чим потрібно стежити, – це не переборщити з кількістю, тому що дуже легко додати занадто багато глюкози.

Спробуйте цей варіант, ви побачите, що це дуже смачно і дуже просто.

Інгредієнти

 • 1 склянка знежиреного молока (250 мл)
 • 1/2 банана
 • 5 волоських горіхів
 • 1 чайна ложка какао або шматочок темного шоколаду (5 г)

Приготування

 • Змішайте всі інгредієнти, поки не отримаєте однорідну суміш та одразу пийте.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.