7 способів використання оцту в саду

Багато людей не знають, що оцет може бути рішенням багатьох проблем в саду. Читайте далі, щоб дізнатися про переваги використання оцту в саду.
7 способів використання оцту в саду

Останнє оновлення: 19 травня, 2019

Добре відомо, що багато засобів для дому можна використовувати для інших цілей. Безумовно, оцет – один з них. Чи знали ви, що він може бути корисним для ваших рослин? У цій статті ми розповімо вам про 7 способів використання оцту в саду.

Люди часто не знають про властивості предметів, які вони використовують щодня, і тому спочатку звертаються до хімікатів для вирішення проблем в саду. Однак це не завжди необхідно. Оцет – це натуральний продукт, який може стати в пригоді.

7 способів використання оцту в саду

1. Вбивця бур’яну

Оцет – кислотна речовина, оскільки він має багато оцтової кислоти. Точно так само, як він викликає хімічні реакції, коли ми його споживаємо, він також викликає реакції, коли вступає в контакт з рослинами.

Проте його дія, спрямована на боротьбу з бур’янами, не є довгостроковими, тому оцет не буде таким же ефективним, як прополювання іншими засобами або навіть вручну. Але він може бути дійсно корисним для видалення маленької трави, зокрема тієї, що росте між плитками.

2. Протигрибковий засіб

Використання оцту у вашому саду дасть змогу позбутися грибків рослин. Його ефект схожий на ефект харчової соди. Харчова сода підвищує рН і створює лужне середовище, яке запобігає розповсюдженню грибка, тоді як оцет знижує рН і утворює кислотне середовище, яке також несприятливе для грибка.

Як це використовувати? Необхідно розбавити одну столову ложку оцту в двох літрах води та наносити на листя двічі на тиждень і після дощів.

поради для використання оцту в саду

3. Для більш кислого ґрунту

Як згадувалося вище, оцет знижує рН середовища. У цьому випадку ми використаємо його, щоб отримати кисліший ґрунт. Єдине, що вам потрібно зробити – це поєднати чашку оцту з чотирма літрами води й полити ним ґрунт.

Це дуже корисно для росту рослин, які потребують кислотного ґрунту, таких як азалії, троянди, лаванда, чорниця та гарденії. Це допоможе звільнити залізо – дуже корисний мінерал для рослин.

4. Для відлякування мурах

використання оцту в саду від мурах
Якщо ви натрапили на мурашник у вашому саду, ви можете використати оцет, щоб його знищити. Просто розпиляйте розбавлений оцет над ним протягом декількох днів. Ви поступово побачите, як мурашки зникають.

Ви також можете зробити це в інших місцях вашого будинку. Оцет є одним з найбільш ефективних натуральних інсектицидів. Крім того, він не має несприятливих наслідків для здоров’я.

Він також ефективний від інших комах, які можуть атакувати ваші рослини. Якщо ви розпилите оцет на листя, ви можете вигнати равликів та слимаків.

5. Як добриво для кімнатних рослин

Оцет також може допомогти вам мати здорові кімнатні рослини. Змішайте 2 столові ложки яблучного оцту з трьома літрами води й розпиліть суміш на них. Ви будете здивовані результатами!

Це може вас зацікавити: Як очищати листя кімнатних рослин

6. Щоб квіти стояли довше

Якщо ви любите квіти у вазах, оцет може бути вашим найбільшим союзником. Квіти будуть стояти довше, якщо нанести на них оцет. Просто змішайте 2 столові ложки цієї рідини та ще 2 столові ложки цукру з одним літром води. Потім залийте цю суміш у вази та поставте в них квіти.

Приблизно кожні 5 днів підрізайте квіткові стебла та міняйте розчин.

способи використання оцту в саду

7. Усунення іржі з садового інструменту

Так, оцет не тільки корисний для ваших рослин. Його властивості також корисні для садових інструментів.

Якщо ви втомилися працювати з іржавими інструментами, нанесіть на них оцет, а потім змийте. Іншою хорошою альтернативою є замочування інструментів безпосередньо в оцті. Обидва методи є простими та ефективними.

Безумовно, оцет – чудовий продукт з незліченним використанням. Більшість людей не знають про способи використання оцту в саду та не використовують його властивості якомога ефективніше.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.