7 способів запобігти появі мозолів на ногах

Кокосова олія не лише пом'якшить взуття та зможе запобігти появі мозолів на ногах, але й захистить від розвитку інфекційних процесів, що часто виникають через порушення кровообігу.
7 способів запобігти появі мозолів на ногах

Останнє оновлення: 31 січня, 2019

Мозолі на ногах – це болісні утворення, які виникають у верхній частині п’яток через сильне тертя між ступнями та тісним взуттям. Звісно, ця проблема не є надто серйозною, і мозолі загоюються досить швидко. Утім, часто поява мозолів на ногах супроводжується нестерпним болем. Тому, варто знати декілька простих способів, щоб запобігти появі мозолів.

Іноді людина не може носити закрите на п’ятках взуття через болісні мозолі. Якщо вам також доводилося стикатися з цією проблемою, і ви перебуваєте у пошуку натуральних методів, які допоможуть запобігти появі мозолів на ногах, тоді ця стаття неодмінно стане вам у пригоді.

Уникнути появи мозолів практично неможливо при покупці нового взуття, адже йому необхідний певний час для того, щоб взуття пристосувалося до ноги та розтягнулося. Утім, не варто ігнорувати цю проблему та чекати, допоки мозолі самі загояться. Дуже часто через відкриті рани може потрапити інфекція, тому краще знати, як можна запобігти появі мозолів та прискорити відновлення шкіри.

На щастя, є ціла низка застережних заходів та натуральних засобів, завдяки яким ви зможете захистити свою шкіру від травм.

У цій статті ми зібрали 7 найефективніших порад, які неодмінно стануть вам у пригоді під час наступної покупки нового взуття.

Переконайтеся в їхній ефективності на власному досвіді!

Як запобігти появі мозолів на ногах

1. Лосьйон для зволоження шкіри

запобігти появі мозолів за допомогою крему

Перед виходом на вулицю неодмінно нанесіть зволожувальний лосьйон для тіла і на п’ятки, і на взуття у тому місці, де у вас зазвичай виникають мозолі. Завдяки цьому ви зможете зменшити тертя та запобігти появі мозолів на ногах.

Лосьйон допомагає шкірі залишатися зволоженою впродовж дня та зменшує тертя між ступнями та новим взуттям, яке часто є надто тісним та твердим одразу після покупки.

Спосіб застосування:

 • Перед тим, як взути нове взуття, нанесіть трохи лосьйону на ту частину, яка зазвичай вас сильно натирає.
 • Також нанесіть невелику кількість зволожувального лосьйону на п’ятки обережними масажними рухами.

2. Алое вера

Завдяки своїм потужним зволожувальним властивостям натуральний гель алое вера ефективно захищає делікатну шкіру п’ят від тертя, яке часто відбувається при носінні нового взуття.

До того ж, алое вера володіє протигрибковими властивостями, завдяки чому гель цієї корисної рослини робить шкіру менш вразливою до різноманітних інфекцій.

Спосіб застосування:

 • Нанесіть гель зі свіжого пагона алое вера на п’ятки товстим шаром.
 • Ретельно втирайте гель масажними рухами до повного всотування засобу.
 • Якщо на ступнях вже утворився мозоль, гель алое вера потрібно наносити щонайменше двічі на день для прискорення загоєння рани.

3. Кокосова олія

кокосова олія від мозолів

У сфері натуральної косметології кокосову олію заслужено вважають одним з найпопулярніших та найефективніших продуктів. Цей продукт володіє потужними зволожувальними властивостями, саме тому його часто використовують як основу натуральних кремів для обличчя та тіла. При нанесенні кокосової олії на п’ятки ви зможете зменшити тертя між взуттям та ступнями, через яке й утворюються мозолі на ногах.

Власне, натуральна кокосова олія є чудовим засобом для лікування будь-яких поверхневих ран, адже вона захищає організм від інфекцій та прискорює процес відновлення пошкоджених тканин.

Спосіб застосування:

 • Масажними рухами нанесіть кокосову олію на ті місця, де найчастіше виникають мозолі.
 • На бажання можете нанести трохи олії на внутрішню поверхню взуття, щоб пом’якшити матеріал, з якого воно виготовлене.

4. Тальк

Цей засіб вважають досить ефективним для профілактики появи та нейтралізації неприємних запахів. Втім, тальк є також дуже дієвим для профілактики появи мозолів через незручне взуття.

Тальк чудово всотує вологу, яка виникає через надмірне потовиділення. Дуже часто саме пітливість підсилює тертя між делікатною шкірою та закритими черевиками.

Спосіб застосування:

 • Нанесіть щедру кількість тальку і на п’ятки, і на внутрішню поверхню взуття перед тим, як вийти на вулицю.

5. Вазелін

вазелін як метод профілактики мозолів

Зволожуючи ступні вазеліном, ви зможете пом’якшити шкіру, позбутися мертвих часточок дерми та прискорити загоєння мозолів.

Завдяки своїй маслянистій текстурі цей продукт допомагає ступням легше ковзати, завдяки чому зменшується тертя між ніжною шкірою п’ят та матеріалом, з якого виготовлене взуття.

Спосіб застосування:

 • Наберіть невелику кількість вазеліну на кінчики пальців та нанесіть його тонким шаром на п’ятки та інші уражені частини тіла.

6. Спирт

Вірте чи ні, але натуральний спирт чудово пом’якшує черевики зі шкіри та інших схожих матеріалів, які одразу після покупки натирають шкіру та призводять до утворення мозолів.

Не радимо наносити спирт на пористі матеріали, адже він може призвести до утворення плям.

Спосіб застосування:

 • Скрутіть шматочок газети або паперу в невелику кульку. Вмочіть кульку в спирт і помістіть її всередину взуття.
 • Зачекайте кілька годин, перш ніж витягнути кульку та взути черевики.

7. Пакет із льодом

як запобігти появі мозолів від взуття

Ви купили нову пару взуття, а воно виявилося надто тісним? Вузькі черевики, скоріш за все, сильно тиснутимуть та призведуть до утворення мозолів. Саме тому перед тим, як виходити у такому взутті на вулицю ми рекомендуємо трохи його розтягнути.

Зробити це можна за допомогою дуже простого методу. Звичайний пакетик із льодом допоможе трохи розтягнути взуття та зробити його зручнішим.

Спосіб застосування:

 • Наповніть два пакетики водою рівно наполовину та застібніть їх.
 • Помістіть по одному пакету з льодом у кожен черевик у ту частину, де він сильніше тисне. Покладіть черевики у морозильну камеру.
 • Коли вода замерзне, витягніть черевики. Перед тим, як одягнути взуття, неодмінно просушіть його від залишків води.

Як бачите, є чимало ефективних способів запобігти появі мозолів на ногах. За допомогою наших порад та натуральних засобів ви зможете захистити ступні від травм, ушкоджень та відкритих ран.

Оберіть той метод, який вам припаде до вподоби, та неодмінно скористайтеся ним для профілактики появи мозолів на ногах. • Fife B. El milagro del aceite de coco. Málaga: Editorial Sirio, 2013.
 • Martínez M, Betancourt Badell J Alonso González N. Ausencia de actividad antimicrobiana de un extracto acuoso liofilizado de Aloe vera (sábila). Rev Cubana Plant Med. 1996; 1(3): 18-20.
 • Musmeci R, Lezcano M. Acción antimicrobiana del gel de aloe vera sobre staphylococcus aureus, escherichia coli, pseudomonas aeruginosa y candida albicans.
 • Rustan M, Mangeaud A, Consig C. Micosis superficiales: estudio retrospectivo de corte transversal en la ciudad de Córdoba, Argentina. Dermatol. Argent. 2015, 21 (1): 44-51
 • Taberner R, Vila A, Puig L. Protocolos de actuación en micosis superficiales y de las uñas. Barcelona: Ed. P. Permanyer, 2006.
 • Tizón Bouza E, Dovale M, Fernández García M, et al. Atención de enfermería en la prevención y cuidados del pie diabético. Atención Primaria. 2004; 34(5): 263-271.
 • Agarry O, Olaleye M, Bello-Michael C. Comparative antimicrobial activities of aloe vera gel and leaf. African Journal of Biotechnology. 2005; 4(12): 1413-1414.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.