7 способів зміцнити імунітет

Поради, що допоможуть змінити імунітет
7 способів зміцнити імунітет

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Здорова імунна система захищає нас від бактерій та вірусів і запобігає розвитку різних хвороб, руйнуючи патологічні клітини. Недостатня активність імунної системи підвищує ризик розвитку вірусних інфекцій. Імунна система реагує на все, що загрожує організму, відрізняє здорові тканини тіла від патогенних організмів, які заважають нормальному функціонуванню органів. У цій статті ми надамо вам інформацію про те, як зміцнити імунітет природним шляхом.

Не проводьте надто багато часу на сонці

сонце не допоможе зміцнити імунітет

Дуже важливо, щоб наш організм був збагачений вітаміном D, який ми можемо отримати саме від сонця. Але слід пам’ятати, що якщо ви провели забагато часу на сонці, то це може викликати старіння шкіри, призвести до раку і послабити імунну систему.

Споживайте вітамін А

Для того, щоб зміцнити імунітет, потрібно не забувати про життєво необхідні вітаміни. Збагатити свій організм вітаміном А можна шляхом введення у свій раціон харчування такі продукти як:

  • Яловичина;
  • Риба;
  • Птиця;
  • Молочні продукти;
  • Овочі.

Окрім того, що цей вітамін зміцнить вашу імунну систему, він також допоможе вам мати гарні здорові зуби, шкіру, м’язи та кістки. Водночас, вітамін А ще й дуже корисний для зору.

Споживайте вітамін С

Ні для кого не секрет, що, для того щоб зміцнити імунетут, тобто підвищити захисні сили організму і знизити ймовірність багатьох захворювань, потрібно вживати вітамін С, або, як часто ми чуємо, аскорбінову кислоту. Організм відчуває потребу в цьому вітаміні, оскільки він необхідний для росту і, особливо, для відновлення тканин тіла.

Для того, щоб зберегти кістки, зв’язки, сухожилля, кровоносні судини і взагалі весь організм здоровим, дуже важливо отримувати достатню кількість вітаміну С.  Найосновнішими природними перевагами вітаміну С є те, що цей вітамін:

  • допомагає у лікуванні ран;
  • допомагає уникати старіння клітин завдяки дії антиоксидантів;
  • допомагає виводити токсини з організму;
  • допомагає боротися із вільними радикалами.

Щоб скористатися цими корисними властивостями, вам слід додати до свого раціону харчування такі продукти: диню, ківі, манго, папайю, цитрусові, полуницю, журавлину і т.д.

Споживайте вітамін Е

Вітамін Е – це чудовий антиоксидант, що захищає ваш організм від шкідливої дії вільних радикалів. Крім своєї антиоксидантної функції, вітамін Е виконує ще багато інших функцій в організмі, які відіграють не менш важливу роль у його нормальній працездатності, наприклад, він допоможе зміцнити імунітет і сприятиме утворенню еритроцитів. Більше того, він активно бере участь у живленні клітин і зміцненні стінок судин.

Добре відпочивайте

Відпочинок є життєво важливим для вашого розуму і тіла! Імунна система виробляє клітини під час відпочинку, отже, бажано, щоб ваш сон тривав принаймні від шести до восьми годин. До речі, відпочинок необхідний також і для того, щоб зберегти шкіру в гарному стані.

Не вживайте алкоголь

алкоголь не допоможе зміцнити імунітет

Алкоголь містить метаболіти, так звані альдегіди, які в значній мірі шкодять імунній системі, послабляючи її та збільшуючи шанси захворіти. Алкоголь також є причиною захворювань ротової порожнини, стравоходу, товстої кишки  і навіть раку печінки, оскільки алкоголь майже повністю метаболізується в печінці.

Хочете зміцнити імунітет – смійтесь!

Чарівний помічник імунної системи – це сміх. Ряд наукових досліджень засвідчив, що існує співвідношення між сміхом, імунною системою і збільшенням антитіл, тому – смійтесь на здоров’я! Сміх допоможе зміцнити імунітет. Організм краще протистоїть бактеріям, вірусам і навіть онкологічним захворюванням. Чим веселіша людина, тим міцнішою є її імунна система. Коли людина часто посміхається, то оздоровлюється серце, нормалізується кров’яний тиск, зменшується ризик серцевих захворювань.

Як дізнатись, що у людини ослаблена імунна система?

Важливо звернути увагу на сигнали, які організм людини посилає, при появі ознак зниження імунітету. Наприклад, імунітет ослаблений, якщо ви відчуваєте втому, якщо у вас є м’язові болі, якщо у вас є рани, що повільно загоюються, або якщо ви застуджуєтесь часто. Тому до сигналів організму слід ставитися з чуйністю та своєчасно надавати йому підтримку у відновленні захисних сил.

Ми сподіваємося, що вам сподобалися наші поради і переконані, що ви приймете їх до відома, а вони допоможуть вам не тільки зміцнити імунну систему, а й покращити роботу всіх органів настільки, наскільки це необхідно для їх нормального функціонування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.