7 типів токсичних людей, яких варто уникати

Важливо час від часу нагадувати собі, що ви не завжди будете всім подобатися, тому перестаньте звертати увагу на тих, хто не заслуговує цього, і зосередьтеся на людях, які піклуються про вас.
7 типів токсичних людей, яких варто уникати

Останнє оновлення: 09 листопада, 2018

Коли все йде не так, як ви очікували, або ви натрапляєте на певні труднощі, сприймати їх у негативному світлі – це зовсім нормально. Проблема в тому, що нас не завжди оточують правильні люди, інколи ми зустрічаємо токсичних людей. І їх песимістичне ставлення  може серйозно погіршити наше самопочуття.

Однак ваше ставлення до таких ситуацій частково визначає, чи ви сильна особистість, яка легко долає перепони.

Токсичні люди не здатні цінувати все хороше навколо себе і замість цього вони зосереджуються на тому, щоб все ускладнювати.

Дуже важливо вміти визначати токсичних особистостей, адже вони можуть бути вашою перепоною в пошуку вирішень складної ситуації.

Типи токсичних особистостей

Цілком можливо, що хтось такий зараз сидить поруч, а ви навіть цього не усвідомлюєте. Якщо ми не почуваємося щасливими, то, можливо, варто спробувати уникати ці сім типажів людей у своїх життях.

1. Людина, яка використовує інших

Сварка

Існує багато типів людей без принципів, але ми зосередимося на двох найпоширеніших: маніпулятори й ті, які хочуть, щоб їх жаліли.

Перші використовують свій соціальний статус, уміння та можливості, щоб змушувати вас почуватися гіршими або залежними від них. Вони можуть займати домінантну позицію, щоб заставляти інших людей виконувати свої бажання, навіть якщо ті не хочуть цього.

З іншого боку, люди які шукають жалості, прагнуть затягнути вас у пастку співчуття, щоб отримати допомогу у вирішення власних проблем або змусити вас зробити це.

Хоча завжди добре допомагати друзям, які проходять через складний життєвий етап, важливо бути обережними, якщо це відбувається занадто часто.

2. Ті, хто уникає відповідальності

Людина, яка не може визнати свої помилки або перекладає відповідальність і вину на інших, негативно впливатиме на ваше життя.

Вона не лише іноді передає такий тип ставлення – у певний момент ви можете стати її жертвою. Такі люди зазвичай незрілі та не здатні самотужки вирішувати свої проблеми й долати труднощі.

Якщо ви не втечете від них якомога швидше, цілком можливо, що вони скинуть свої негаразди та обов’язки на ваші плечі.

3. Люди, яким ви не подобаєтеся

Депресія

Через ваш спосіб життя, особистість або що-небудь інше, існують шанси, що хтось вас не любитиме, навіть не познайомившись достатньо близько.

Для того, щоб це змінити, дехто намагається докладати певних зусиль, які інша людина навіть не помітить або не зважатиме на них.

Є й такі, кого просто дратує ваша присутність.

Ось чому замість того, щоб намагатися всім сподобатися, потрібно зосередитися на тих людях, які хочуть бути у вашому житті попри все.

4. Люди, які не можуть вийти зі своєї зони комфорту

Якщо ви хочете жити життям, сповненим пригод і нових вражень, краще тримати подалі тих, хто не здатен залишити власну зону комфорту.

Такі люди всього бояться і вони намагатимуться вселити цей страх невідомого у вас.

5. Ті, хто нагадують про ваші невдачі

Образи

У кожного бувають невдачі й іноді думка збоку допомагає подолати їх і стати кращими.

Однак треба вміти розпізнавати різницю між людиною, яка висловлює своє занепокоєння чесно та конструктивно, і тими, хто використовує ваші слабкості як можливість для нападу.

Якщо ви знаєте когось, хто любить тицяти пальцем на ваші помилки та критикувати їх, але ніколи не визнає чужих досягнень, це тип токсичних людей, які рано чи пізно зруйнують вашу самооцінку.

6. Люди, які змушують вас сумніватися

Іноді поруч потрібно мати людину, яка допоможе побачити ризики, пов’язані з певними ситуаціями або справами. Утім існують токсичні типажі, які лише шукають нагоди посіяти зерна сумніву та заблокувати бажання інших.

Вони зазвичай проживають власні життя в страху, залишаючись у зоні комфорту, тому хочуть, щоб й усі там були.

Саме тому такі люди можуть намагатися саботувати ваші дії, додавати невпевненості або наповнювати негативом.

7. Ліниві люди

Лінь як ознака токсичних людей

Лінощі – це дуже заразний стан. Коли ви оточені людьми, які на них страждають, рано чи пізно, це добереться й до вас.

Навіть найсильніші люди можуть потрапити в цю пастку, коли поруч з ними ті, хто не бачать потреби рухатися і робити щось.

Якщо ви будете спілкуватися з лінивцями, які затягують власні проекти, то й ваша продуктивність може знизитися.

Щойно ви визначили, що у вашому житті є будь-який із цих типів токсичних людей, варто не давати їм негативно впливати на ваші рішення, роботу чи задоволення від життя.

Не завжди просто перебороти такі форми маніпуляції, але це значно покращить ваш загальний емоційний баланс.  • Hazy, J. K., & Boyatzis, R. E. (2015). Emotional contagion and proto-organizing in human interaction dynamics. Frontiers in psychology6, 806. https://doi.org/10.3389/fpsyg.2015.00806
  • Kuang, B., Peng, S., Xie, X., & Hu, P. (2019). Universality vs. Cultural Specificity in the Relations Among Emotional Contagion, Emotion Regulation, and Mood State: An Emotion Process Perspective. Frontiers in psychology10, 186. https://doi.org/10.3389/fpsyg.2019.00186

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.