Іноді самотність – це ціна, яку ви платите за свободу

12 Січня, 2019
Часто говорять, що самотність вчить більше, ніж будь-яка компанія. Ми соціальні істоти, і нам потрібна взаємодія, щоб розвиватися, вчитися і жити. Але головне завжди тримати баланс.

Не слід дозволяти собі перебувати під впливом громадського тиску, коли справа доходить до вашого добробуту. Самотність – це не лише щось негативне; слід розглядати її як можливість росту.

Моменти самотності абсолютно необхідні для психічного здоров’я; ці моменти для спокою і внутрішнього зв’язку. Але є також етапи протягом усього життєвого циклу, коли ви відчуваєте “прив’язаність”, ніби тонете через певні чинники або людей.

У той момент, коли ви бачите, що через навколишній тиск втратили контроль, здатність або можливість вибирати, яким шляхом рухатися, слід вжити заходів.

Адже іноді самотність – це ціна, яку ви платите за свободу, але це зовсім не означає, що це погано. Пояснімо…

Коли самотність – це єдиний шлях

Поговорімо про те, що відбувається зараз в Китаї. Це привертає увагу і добре вписується в контекст розмови про ціну свободи.

У Китаї, щойно жінці виповнюється 25 років, і вона досі незаміжня, її вважають “шен-ну”, що можна перекласти як “жінка-залишок”.

  • Вона думає, що не мати партнера – це сором, як для неї, так і для її родини. Ось чому наразі існує “ринок” незаміжніх дівчат, призначений для того, щоб чоловіки знайшли їх і тим самим “нормалізували” до вимог суспільства.
  • У Китаї скасували закон про одну дитину, а це означає, що уряд повинен заохочувати материнство. Той факт, що є жінки, які не виконали їхню”природну мету”, створює жорстокий і руйнівний тиск.
  • На щастя, багато жінок реагують. По-перше, проти членів родин, а потім і проти самого суспільства.

Вони всі знають, що почуття неприязні з боку обмежених людей – це ціна самотності. Однак вони досі почуваються вільними, тому що це “цілісні натури” з правом жити, як їм заманеться.

самотність та сльози

Коли навколишній тиск забороняє свободу

Ми всі знаємо, що самотність не завжди бачать у хорошому світлі. Китай – не єдина країна. Тільки подумайте про всі стереотипи, які зараз пов’язані з самотністю у вашому власному оточенні.

  • Коли романтичні стосунки закінчуються, безсумнівно, хтось говорить: “Не хвилюйся, знайдеш когось нового найближчим часом”. Начебто проводити час самому – це щось невдале або незрозуміле.
  • Члени родини часто не розуміють, чому ви живете на одинці, чому хочете кудись поїхати самостійно, чому вам подобається бути одними, чому ви можете бути в мирі з собою.

Навіть сьогодні самотність оцінюють негативно. Можливо, саме тому ви відчуваєте зв’язок з певними людьми або речами, тому що вам доводиться йти по лінії вогню і піддаватися критиці або слухати небажані коментарі.

Калюжа в формі серцяСамотність не є небезпечною

Письменник і поет Чарльз Буковскі наголосив, що ізоляція іноді є справжнім подарунком.

Це не означає, що вам потрібно назавжди відмовитися від оточення, людей, суєти суспільства, сміху, тусовок, кохання і дружби.

  • Це означає бути вибірковим і ставити себе на перше місце, що є корисним і лікувальним. Без сумніву, самотність – це особистий вимір, який ви маєте випробовувати час від часу, не боячись.
  • Згідно з цікавим дослідженням, опублікованим в журналі Harvard Business Reviewсамотність сьогодні починають вважати стратегією для поліпшення багатьох когнітивних функцій і пошуку емоційного балансу.
  • Люди, які в змозі відімкнутися від навколишнього «шуму», від суджень про їхню самоцінність, а також від очікувань інших людей, є більш вільними, творчими та відкритими для пошуку нових можливостей.
Метелики

Можливо, прийшов час позбутися цих міфів і стереотипів. Добровільний вибір бути самотнім – це мужній вчинок.

Люди, які здаються, складають руки й живуть далі нещасливим життям, мають побачити, що бути в полоні – це не найкращий варіант.

Щоб бути вільним, треба бути самотнім. Можливо, це не так вже й небезпечно, якщо дозволяє вам подбати про свою самооцінку і вибрати, яким шляхом йти.

Я знаю, що це легко сказати: “Скористайтеся шансом і станьте вільними”.

Це особистий вибір, який вимагає розмірковувань і сміливого стрибку віри, але це варто спробувати.