7 явних ознак того, що ви не п'єте достатньо води

Ригідність потиличних м'язів, голод, передчасні зморшки, мішки під очима... Чи знаєте ви, що це все ознаки того, що ви не п'єте достатньо води? Випийте склянку води та читайте далі, щоб дізнатися про ці та інші симптоми!
7 явних ознак того, що ви не п'єте достатньо води

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Більшість людей не п’є достатньо води, і вони це знають, але не сприймають це досить серйозно, не розуміючи негативний вплив зневоднення на здоров’я.

Чи знаєте ви, що це може бути причиною ваших проблем зі шкірою, болю в спині або навіть голоду?

Дізнайтеся про найпоширеніші, але не дуже широко відомі 7 симптоми того, що ви не п’єте достатню кількість води.

Ви п’єте достатньо води?

Скільки склянок води потрібно випити протягом дня? Сюди не входить вода в їжі, ця норма не залежить від віку, пори року, активності тощо.

8 склянок на день – це магічне число.

Ви можете випити 2 склянки перед сніданком, 3 всередині дня і 3 після обіду та ввечері. Завжди пийте воду окремо від їжі, щоб уникнути проблем із травленням.

Ви думаєте, що п’єте достатньо? Може, й ні. Ось 7 симптомів, які можуть бути ознаками того, що вам треба пити більше води.

пити достатньо води

1. Ригідність потиличних м’язів

Один із найбільш дивних симптомів нестачі води – це ригідність потиличних м’язів або кривошия. Згідно з традиційною китайською медициною, це залежить від нирок.

По суті, щоб вирішити проблему ригідності потиличних м’язів, треба просто пити багато води протягом дня!

Якщо у вас часто бувають простріли, візьміть за звичку пити воду. Крім того, бережіть свої нирки та пийте більше лікувального чаю і цибулевого відвару.

 2. Суха шкіра, екзема

Сухість шкіри є красномовним симптомом зневоднення, адже вода необхідна для здорової, пружної та сяючої шкіри. Однак, суха шкіра теж свідчить про раціон із низьким вмістом незамінних жирних кислот.

Ви можете поліпшити екзему або навіть повністю її позбутися, якщо будете пити достатньо води протягом дня.

3. Передчасні зморшки

Старіння характеризується втратою води в організмі.

У міру втрати вологи, ваша шкіра схильна до появи зморшок. Це – причина, через яку в людей з сухою шкірою зазвичай з’являються передчасні мімічні зморшки.

Отже, вода – це ліки проти старіння, які набагато ефективніші, ніж більшість кремів. Зрештою, найкраще зволоження йде зсередини.

4. Темні кола під очима

Ті, хто має темні кола під очима, знають, як важко їх позбутися. Вони зазвичай вдаються до макіяжу, щоб зробити їх менш помітними.

Однак, ці темні кола можуть вказувати на зневоднення.

Якщо ви п’єте достатньо води, але досі маєте мішки під очима, треба поліпшити роботу печінки та нирок за допомогою відповідних засобів або очищення.

5. Закреп

Закреп є проблемою зі здоров’ям, яку завжди треба лікувати, адже вона може призвести до серйозніших розладів, які з часом можуть навіть перейти в хронічну форму.

Важливо з’ясувати причину, що може бути пов’язана з з низьким вмістом клітковини у  раціоні , емоційними проблемами, стресом або поганою роботою печінки.

Однією з широко відомих причин закрепу для людей з раціоном, багатим на клітковину, є зневоднення.

Для того, щоб правильно перетравлювати клітковину, необхідно випивати достатню кількість води. Інакше закреп погіршиться, і ви справді почуватиметеся більш роздутими.

6. Біль у спині

Багато людей часто відчувають біль у попереку. Проблема може бути з м’язами, але нирки також розташовані в цій ділянці та можуть бути причиною болю.

Іноді нирки запалюються або в них утворюються камені.

Незалежно від причини, вода природно сприятиме покращенню роботі нирок, зменшить запалення й усуне камені в нирках.

7. Надмірний голод

Якщо ви намагаєтеся схуднути й насилу можете контролювати свій апетит, вам треба знати, що зневоднення може бути однією з причин, чому ви завжди голодні та хочете перекусити.

Коли ви хочете пити, іноді ви не знаєте, чого потребує організм, і, натомість, обираєте їжу.

Один із найкращих способів дізнатися, чи є у вас надлишковий голод через нестачу води – це випивати склянку води щоразу, коли зголоднієте.

Ви також можете виробити звичку пити склянку води за півгодини до кожного прийому їжі.

Спробуйте, і це справді допоможе!  • Patel, A. V., Mihalik, J. P., Notebaert, A. J., Guskiewicz, K. M., & Prentice, W. E. (2007). Neuropsychological performance, postural stability, and symptoms after dehydration. Journal of Athletic Training.
  • Weber, A. F., Mihalik, J. P., Register-Mihalik, J. K., Mays, S., Prentice, W. E., & Guskiewicz, K. M. (2013). Dehydration and performance on clinical concussion measures in collegiate wrestlers. Journal of Athletic Training. https://doi.org/10.4085/1062-6050-48.1.07
  • Staff, M. C. (2011). Dehydration: Symptoms. Diseases and Conditions.
  • Secher, M., & Ritz, P. (2012). Hydration and cognitive performance. Journal of Nutrition, Health and Aging. https://doi.org/10.1007/s12603-012-0033-0

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.