5 факторів про біль у шиї, про які слід пам'ятати

15 листопада, 2018
Біль у шиї може бути викликаний поганою поставою, а також надмірним стресом. Тож варто поліпшити поставу і тримати під контролем рівень стресу, щоб уникнути болю.
 

Усі ми страждали від болю у шиї в певний момент у житті. Достатньо посидіти у незручному положенні, нести занадто важкі сумки або навіть незграбно поворухнутися, щоб відчути біль у шиї.
Проте в деяких випадках цей невеликий дискомфорт може стати хронічним. Такі фактори, як остеоартрит або дегенеративні грижі диска, можуть зробити біль більш стійким, а отже, неприємним.

Ми рекомендуємо довіритися відповідним фахівцям. Іноді хороший фізіотерапевт може творити справжні дива.

Проте майже 90% болю в шиї зрештою зникає сам по собі. Насправді, іноді хороший нічний сон або хороший відпочинок набагато кращі ніж болезаспокійливі.

Ось 5 фактів про цю поширену хворобу, які вам допоможуть.

1. Біль у шиї та запаморочення

Запаморочення може мати різні причини. Проте слабкість, втрата рівноваги або дезорієнтація у пацієнтів від 60 до 70 років майже завжди виникають через біль у шиї.

Головний біль
Причиною запаморочення часто є неврологічні розлади, пов’язані з розладами шиї, що виникають з віком. Цей тип запаморочення називають цервикогенним.

Іноді багато людей пов’язують цей тип запаморочення зі слабкістю, поганим днем або втомою. Проте причиною цього є спинномозкові проблеми. Наприклад, різкий поворот чи недостатня рухливість можуть викликати запаморочення або непритомність.

 

Крім того, ви можете також відчувати проблеми із зором, нудоту і блювоту. Попри те, що це не є серйозною проблемою зі здоров’ям, вона викликає багато тривоги. Тож необхідно звернутися до лікаря, перш ніж ви відчуєте які-небудь додаткові проблеми.

2. М’язові спазми та стрес

Напевно, у вас був головний біль і ригідність потиличних м’язів наприкінці робочого дня.

Це класичні симптоми проблеми м’язових спазмів, які майже завжди виникають через фатальне поєднання стресу і поганої постави.

 • Ця проблема, як правило, триває від кількох днів до кількох тижнів. Проте ми майже нічого не можемо зробити в цей час.
 • Також не варто забувати про цей важливий аспект: сам по собі стрес викликає біль у шиї.

Він збільшує жорсткість м’язів шиї, перешкоджає гнучкості та стягує нерви в цій ділянці, поки, зрештою, біль не поширюється на голову. Крім того, якщо ми зберігатимемо погану поставу протягом декількох годин, то біль посилиться.

3. Шийний остеоартрит (шийний артрит) – поширена проблема

Шийний артрит вражає невелику частину молодого населення. Однак він зачіпає майже 90% людей старших ніж 65 років.

 • Шийний спондильоз є дуже поширеним дегенеративним захворюванням. Суглоби в цій ділянці зношуються, з’являються такі симптоми, як жорсткість, запаморочення і біль у шиї.
 • Крім того, ця проблема супроводжується поколюванням і втратою міцності в одній руці.
 • Єдиний позитивний момент щодо цього розладу – він прогресує повільно. Також існують методи лікування, які можуть дати нам хорошу якість життя.
біль у шиї
 

4. Грижа диска: обмежує рухи й викликає біль

Хоча грижа міжхребцевих дисків трапляється рідше, ніж поперекова грижа, її розвиток може бути настільки ж проблематичним.

 • Коли ви страждаєте на грижу міжхребцевого диска, це означає, що ваш хребет втрачає гнучкість і еластичність. Крім того, зв’язки, що оточують диски, стають крихкими й рвуться, що призводить до болю в шиї, болю в спині і труднощах під час руху.
 • Окрім болю і скутості в шиї, ви також можете відчути втрату чутливості у верхніх кінцівках або запаморочення.
 • На думку експертів, ефективні методи лікування міжхребцевої грижі – це ліки, відпочинок і реабілітація. Проте у важчих випадках єдиним варіантом є операція.

5. Висипайтеся, щоб запобігти болю в шиї

Глибокий і спокійний сон від 8 до 10 годин полегшує класичні м’язові спазми, пов’язані зі стресом.

Крім того, майте на увазі, що хронічне безсоння збільшує ризик розвитку різних захворювань опорно-рухового апарату.

Тому намагайтеся дотримуватися режиму сну, використовуючи відповідні подушки й твердий матрац, який приймає форму тіла.

Постіль
Також необхідно спати в зручному положенні, якщо у вас біль у шиї. Ось кілька простих рекомендацій.

 • Не спіть на животі.
 
 • Не використовуйте подушку, яка скручує шию.
 • Фахівці рекомендують використовувати згорнутий рушник і покласти його трохи нижче плечей. Ви побачите, наскільки легко почуватиметеся, коли прокинетеся наступного ранку.

На закінчення варто відзначити, що хоча біль у шиї – це дуже поширене захворювання серед населення, його завжди можна вилікувати.

Такі прості кроки, як слідкування за поставою, гігієна сну і дотримання (у разі необхідності) порад відповідних медичних фахівців, можуть допомогти нам мати кращу якість життя.