5 факторів про біль у шиї, про які слід пам'ятати

Біль у шиї може бути викликаний поганою поставою, а також надмірним стресом. Тож варто поліпшити поставу і тримати під контролем рівень стресу, щоб уникнути болю.
5 факторів про біль у шиї, про які слід пам'ятати

Останнє оновлення: 15 листопада, 2018

Усі ми страждали від болю у шиї в певний момент у житті. Достатньо посидіти у незручному положенні, нести занадто важкі сумки або навіть незграбно поворухнутися, щоб відчути біль у шиї.
Проте в деяких випадках цей невеликий дискомфорт може стати хронічним. Такі фактори, як остеоартрит або дегенеративні грижі диска, можуть зробити біль більш стійким, а отже, неприємним.

Ми рекомендуємо довіритися відповідним фахівцям. Іноді хороший фізіотерапевт може творити справжні дива.

Проте майже 90% болю в шиї зрештою зникає сам по собі. Насправді, іноді хороший нічний сон або хороший відпочинок набагато кращі ніж болезаспокійливі.

Ось 5 фактів про цю поширену хворобу, які вам допоможуть.

1. Біль у шиї та запаморочення

Запаморочення може мати різні причини. Проте слабкість, втрата рівноваги або дезорієнтація у пацієнтів від 60 до 70 років майже завжди виникають через біль у шиї.

Головний біль

Іноді багато людей пов’язують цей тип запаморочення зі слабкістю, поганим днем або втомою. Проте причиною цього є спинномозкові проблеми. Наприклад, різкий поворот чи недостатня рухливість можуть викликати запаморочення або непритомність.

Крім того, ви можете також відчувати проблеми із зором, нудоту і блювоту. Попри те, що це не є серйозною проблемою зі здоров’ям, вона викликає багато тривоги. Тож необхідно звернутися до лікаря, перш ніж ви відчуєте які-небудь додаткові проблеми.

2. М’язові спазми та стрес

Напевно, у вас був головний біль і ригідність потиличних м’язів наприкінці робочого дня.

Це класичні симптоми проблеми м’язових спазмів, які майже завжди виникають через фатальне поєднання стресу і поганої постави.

 • Ця проблема, як правило, триває від кількох днів до кількох тижнів. Проте ми майже нічого не можемо зробити в цей час.
 • Також не варто забувати про цей важливий аспект: сам по собі стрес викликає біль у шиї.

Він збільшує жорсткість м’язів шиї, перешкоджає гнучкості та стягує нерви в цій ділянці, поки, зрештою, біль не поширюється на голову. Крім того, якщо ми зберігатимемо погану поставу протягом декількох годин, то біль посилиться.

3. Шийний остеоартрит (шийний артрит) – поширена проблема

Шийний артрит вражає невелику частину молодого населення. Однак він зачіпає майже 90% людей старших ніж 65 років.

 • Шийний спондильоз є дуже поширеним дегенеративним захворюванням. Суглоби в цій ділянці зношуються, з’являються такі симптоми, як жорсткість, запаморочення і біль у шиї.
 • Крім того, ця проблема супроводжується поколюванням і втратою міцності в одній руці.
 • Єдиний позитивний момент щодо цього розладу – він прогресує повільно. Також існують методи лікування, які можуть дати нам хорошу якість життя.
біль у шиї

4. Грижа диска: обмежує рухи й викликає біль

Хоча грижа міжхребцевих дисків трапляється рідше, ніж поперекова грижа, її розвиток може бути настільки ж проблематичним.

 • Коли ви страждаєте на грижу міжхребцевого диска, це означає, що ваш хребет втрачає гнучкість і еластичність. Крім того, зв’язки, що оточують диски, стають крихкими й рвуться, що призводить до болю в шиї, болю в спині і труднощах під час руху.
 • Окрім болю і скутості в шиї, ви також можете відчути втрату чутливості у верхніх кінцівках або запаморочення.
 • На думку експертів, ефективні методи лікування міжхребцевої грижі – це ліки, відпочинок і реабілітація. Проте у важчих випадках єдиним варіантом є операція.

5. Висипайтеся, щоб запобігти болю в шиї

Глибокий і спокійний сон від 8 до 10 годин полегшує класичні м’язові спазми, пов’язані зі стресом.

Крім того, майте на увазі, що хронічне безсоння збільшує ризик розвитку різних захворювань опорно-рухового апарату.

Тому намагайтеся дотримуватися режиму сну, використовуючи відповідні подушки й твердий матрац, який приймає форму тіла.

Постіль
 • Не спіть на животі.
 • Не використовуйте подушку, яка скручує шию.
 • Фахівці рекомендують використовувати згорнутий рушник і покласти його трохи нижче плечей. Ви побачите, наскільки легко почуватиметеся, коли прокинетеся наступного ранку.

На закінчення варто відзначити, що хоча біль у шиї – це дуже поширене захворювання серед населення, його завжди можна вилікувати.

Такі прості кроки, як слідкування за поставою, гігієна сну і дотримання (у разі необхідності) порад відповідних медичних фахівців, можуть допомогти нам мати кращу якість життя.

Це може вас зацікавити ...
Заніміла шия? Спробуйте ці домашні засоби!
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Заніміла шия? Спробуйте ці домашні засоби!

У вас колись була заніміла шия? Ви хочете дізнатися, як справитися з цим поширеним розладом? Читайте далі цю статтю. • Wrisley, D. M., Sparto, P. J., Whitney, S. L., & Furman, J. M. (2000). Cervicogenic Dizziness: A Review of Diagnosis and Treatment. Journal of Orthopaedic & Sports Physical Therapy30(12), 755–766. https://doi.org/10.2519/jospt.2000.30.12.755
 • Blanpied, P. R., Gross, A. R., Elliott, J. M., Devaney, L. L., Clewley, D., Walton, D. M., … Robertson, E. K. (2017). Neck Pain: Revision 2017. Journal of Orthopaedic & Sports Physical Therapy47(7), A1–A83. https://doi.org/10.2519/jospt.2017.0302
 • Hoy, D. G., Protani, M., De, R., & Buchbinder, R. (2010). The epidemiology of neck pain. Best Practice and Research: Clinical Rheumatology. Bailliere Tindall Ltd. https://doi.org/10.1016/j.berh.2011.01.019
 • Kim, S. H., Lee, D. H., Yoon, K. B., An, J. R., & Yoon, D. M. (2015). Factors Associated with Increased Risk for Clinical Insomnia in Patients with Chronic Neck Pain. Pain Physician18(6), 593–598. https://doi.org/10.1097/MD.0000000000004698

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.