7 звичок, які шкодять шкірі

Хоча не варто робити це завжди (адже це послаблює шкіру), догляд за шкірою, зокрема пілінг, має дуже важливе значення для усунення мертвих клітин і збереження краси.
 

Шкіра є найбільшим органом. Вона не лише важлива для красивого вигляду, але й відповідає за захист організму від зовнішніх впливів: забруднення, мікроорганізмів, сонячних променів тощо.

Протягом тривалого часу догляд за шкірою відіграє центральну роль у житті кожної людини. Оскільки люди піддаються впливу різних факторів зовнішнього середовища, шкіра стає слабкою і страждає на різні непривабливі розлади.

Однак пошуки ідеальної красивої шкіри найчастіше перебувають у тіні інших важливих чинників.

Ось чому так важливо знати, чого саме потребує шкіра, і що ви можете зробити для здорового догляду за нею.

Ви впевнені, що ви правильно дбаєте про свою шкіру?

7 звичок, від яких страждає шкіра

Гарячий душ

душ з якого тіче вода
Часто доводиться приймати душ з теплою водою, тому що на вулиці холодно, або тому що ви хворієте.

Але коли це стає частиною повсякденного життя, це погано впливає на шкіру, навіть якщо приносить розслаблення. Це зменшує природні олії шкіри й викликає сухість і свербіж.

Насправді, іноді ця звичка ще гірша, тому що деякі люди поєднують гарячий душ з хімічним милом, що призводить до розшаровування шкіри.

Не змивати макіяж

Немає абсолютно жодних підстав залишати макіяж, коли ви лягаєте спати. Поки ви спите, хімічні речовини дійсно можуть пошкодити шкіру, не даючи кисню з клітин її відновлювати.

 

Щодня перед тим, як лягти спати, важливо видалити залишки макіяжу з обличчя. Якщо це можливо, освіжіть шкіру за допомогою тоніка.

Дізнатись більше: Натуральні олії для зняття макіяжу

Дуже сильна засмага

дві жінки з засмагою
Засмагла шкіра може виглядати ефектно, і з естетичної точки зору це прекрасно; але щоразу, коли хтось піддається впливу сонця занадто довго або ходить у солярії занадто часто, це пошкоджує шкіру і не дає клітинам регенеруватися.

Наслідки надмірної засмаги з роками можна побачити в шкірних розладах, передчасному старінні, а в гіршому випадку, може виникнути рак шкіри.

Надмірне висушування

Деякі люди мають звичку витиратися дуже сильно після душу.

Це не дуже хороша ідея, тому що це може привести до погіршення стану натуральних олій і спричинити подразнення і сухість шкіри.

Найкращий спосіб висушитися – акуратно промокнути шкіру м’яким рушником.

Відсутність пілінгу шкіри

пілінг обличчя
Пілінг для догляду за шкірою не слід робити занадто часто, але ви також не повинні ним нехтувати.

Багато людей виправдовують відсутність пілінгу, заявляючи, що не мають достатньо часу або втомилися після роботи. Але пілінг піклується про шкіру, дозволяючи їй відновитися.

Ця процедура необхідна і є найбільш ефективним способом, щоб видалити мертві клітини шкіри, які накопичуються під впливом сонця і забруднення.

Видавлювання прищів

Ці докучливі прищі непривабливі й часто одночасно з’являються на різних ділянках обличчя і тіла.

Багато людей їх видавлюють. На перший погляд це може здатися найшвидшим способом їх позбутися, але насправді ви дратуєте шкіру. Вона може потім стати зараженою, і навіть можуть залишитися потворні шрами, яких важко позбутися.

 

Читайте також: Чотири натуральні засоби від прищів на носі

Часто торкатися обличчя

Це може бути несвідомим, але коли ви торкаєтеся обличчя, ви передаєте обличчю мікроби та інші речовини, які накопичилися на ваших руках. Вони можуть блокувати пори, викликаючи акне або чорні цятки.

У цьому сенсі дуже важливо тримати руки в чистоті, щоб не дати  мікроорганізмам і бруду вступити в контакт з обличчям.

Крім того, абсолютно необхідно часто чистити телефон. Телефони торкаються обличчя, коли ви відповідаєте на дзвінки. Навіть якщо ви цього не бачите на власні очі, вони забруднені бактеріями.

  • Ali, S. M., & Yosipovitch, G. (2013). Skin pH: From basic science to basic skin care. Acta Dermato-Venereologica. https://doi.org/10.2340/00015555-1531
  • Sandler, A. D. (2003). Comparison of skin-to-skin (Kangaroo) and traditional care: Parenting outcomes and preterm infant development. Journal of Developmental and Behavioral Pediatrics. https://doi.org/10.1097/00004703-200302000-00028