Холодний душ: десять корисних для здоров’я властивостей

Холодний душ: десять корисних для здоров’я властивостей
Холодний душ: десять корисних для здоров’я властивостей

Останнє оновлення: 12 листопада, 2018

Що може краще, ніж вода задовольнити потребу організму в рідині? Вода – джерело життя, яке відіграє величезну роль в організмі людини не тільки усередині, а також і зовні.

Коли ви п’єте рідину, ви збагачуєте тіло водою, завдяки воді ви маєте здорову гарну шкіру і багато функцій організму виконуються легше. Проте, користь води – це не тільки внутрішнє споживання. Вам слід знати, що зовнішній контакт з водою, особливо холодний душ, теж має багато переваг для здоров’я.

Приймати душ – це гігієнічна і здорова звичка, яку набувають упродовж життя. І ви, безумовно, приймаєте душ щодня. У більшості випадків, ви віддаєте перевагу душу з теплою або гарячою водою, тому що він краще розслаблює.

Але, як стало відомо, це не найкращий душ, який рекомендують, оскільки доведено, що холодна вода є більш корисна для вашої шкіри і деяких функцій тіла. Дізнайтеся у цій статті про дивовижні десять переваг для здоров’я, коли ви прийматимете холодний душ.

Стимулює імунну систему

Душ холодною водою відразу змушує ваш організм реагувати і стимулює імунну систему, що й робить його сильнішим. Коли ваше тіло охолоджується у такий спосіб, така процедура – це чудова профілактика грипу та інших вірусних захворювань, оскільки вона допоможе вашому тілу краще реагувати на проникнення вірусів та інфекцій.

Покращує здоров’я шкіри

холодний душ робить шкіру здоровішою

Холодна вода дуже корисна не тільки всередині організму, а також і зовні. Одна із переваг холодного душу – це те, що вода робить шкіру здоровішою, шкіра зберігає  свою пружність та еластичність.

З іншого боку, коли ви приймаєте гарячий душ, шкіра стає млявою, сухою, що сприяє появі передчасних зморшок.  Хочете виглядати завжди молодо? – Тоді тільки холодний душ!

Покращує кровообіг

Один з найефективніших способів поліпшити циркуляцію крові, це чергування холодної та гарячої води під час душу. Коли на тіло потрапляє холодна вода, то судини звужуються, і кров циркулює з більшою швидкістю.

Для людей, які мають проблеми з кровообігом, холодна вода – дуже ефективна терапія, тому що вона не тільки підвищує хорошу циркуляцію крові, а й допомагає поширенню кисню і поживних речовин по всьому тілу.

Запобігає варикозному розширенню вен

 

варикозне розширення вен

Хороша циркуляція крові – це профілактика таких серйозних захворювань, як підвищений кров’яний тиск, варикозне розширення вен і безлічі інших судинних порушень.

Усуває застійні явища внутрішніх органів

Приймаючи холодний душ, ви викликаєте звуження судин і це чудово підходить для усунення застійних явищ внутрішніх органів. Шкіра отримує своєрідний антицелюлітний масаж, усуває застійні явища і змушує лімфу посилено позбуватися шлаків і токсинів. А завдяки розширенню та звуженню шкірних пор, ефективно виводяться забруднення і жирові пробки.

Полегшує стрес

жінка і стрес

Холодний душ може допомогти зменшити стрес і тривогу, однак ви повинні бути обережні, тому що, часом, це може викликати протилежний ефект.

Заряд бадьорості і хороше самопочуття

Ми рекомендуємо приймати холодний душ, щоб почати новий день і позбутися втоми, а також після тренування вранці. Холодний душ стимулює ваше тіло, активізує його, допомагає швидкому ранковому пробудженню і додає бадьорості на весь день.

Сечогінний ефект

Холодна вода покращує очисні функції вашого організму через те, що низька  температура води також має сечогінний ефект і тим самим сприяє виведенню токсинів з організму разом із сечею

Допомагає боротися з депресією

депресія

Депресія – це ще одна недуга, з якою холодний душ може допомогти впоратися. Дослідження вчених із штату Вірджинія показують, що холодна вода стимулює зону головного мозку, що в свою чергу веде до вироблення норадреналіну – гормону, який допомагає впоратися з депресією.

Зберігає ваше волосся здоровим

Холодний душ дуже корисний для волосся, бо холодна вода запобігає сухості. Гаряча вода забирає вологу із волосся, що робить його неестетичним на вигляд і нездоровим. Холодна вода прекрасно підходить для профілактики лупи і випадання волосся.

Корисні рекомендації для того, як приймати холодний душ

Якщо ви ніколи не приймали холодний душ, то вам буде дуже важко звикнути до холодної води. Для того, щоб скористатися усіма перевагами холодного душу, вам слід поступово адаптуватися до низької температури, поступово знижуючи температуру води.

Через деякий час вам буде набагато легше часто приймати холодний душ. Це стане вашою звичкою.

  • Перше, що ми радимо – спочатку приймайте душ з теплою водою, потім знижуйте температуру води так, щоб ви не відчували різкої зміни.
  • Із плином часу, ви можете перейти від теплої води до прохолодної, а потім одного ранку ви зможете прийняти холодний душ.
  • Ми також рекомендуємо виробити звичку приймати холодний душ в зимовий період.  Це важче зробити і підготовка до такого душу займе більше часу ніж влітку, але дуже корисно й надалі приймати холодний душ і взимку. Проте, приймаючи холодний душ, ви не повинні тремтіти або відчувати себе вкрай холодно. У такому випадку краще буде приймати теплий душ.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.